HANDEL

Galerie handlowe pozwą państwo?

Galerie handlowe są zamknięte z powodu koronawirusa. Ich właściciele być może będą domagać się odszkodowania od państwa polskiego.

Polski przedsiębiorca Rafał Sonik, który związany jest m.in. z branżą nieruchomości handlowych przekonywał w Money.pl, że właściciele centrów handlowych będą mogli domagać się odszkodowania od państwa polskiego.

Wszystko dlatego, że na koronawirusie nie tracę tylko ci, którzy mają swoje punkty w galeriach handlowych ale i same galerie handlowe.

Czytaj także: EFL pomaga ze względu na koronawirua

– To jest prosty mechanizm. Przecież właściciele galerii, podobnie jak właściciele sklepów, a właściwie identycznie jak właściciele sklepów, nie zamknęli swojego biznesu. On został zamknięty przez państwo. Skoro ktoś zamyka biznes, to bierze na siebie konsekwencje co najmniej finansowe takiego działania. W tym przypadku myślę, że branże, które dotknięte zostały zamknięciem, mają po prostu roszczenie i wyobrażam sobie, że będą miały roszczenie do skarbu państwa – ocenił Sonik w programie “Money. To się liczy”.

Jak przekonuje Sonik, roszczenia wobec państwa polskiego mogą sięgać wielu miliardów złotych. Czy państwo będzie mieć pieniądze na takie rekompensaty? Według Sonika i tak wszystkie państwa muszą dodrukować pieniądze.

źródło: “Money. To się liczy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *