magazyn-firma
2 min. czytania

10 niedrogich benefitów dla pracowników

kawa
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
10 02 21

Dobry szef rozumie swój zespół i jego potrzeby. Wie jak zmotywować podwładnych, nawet gdy nie dysponuje ogromnymi środkami na ten cel. Poznaj 10 niedrogich benefitów dla pracowników i wykorzystaj je w swojej firmie. Gwarantujemy, że pracownicy będą zadowoleni.

Benefitami mogą być zarówno dodatkowe świadczenia jak i innego rodzaju korzyści. Najważniejsze, żeby dopasować ofertę do rzeczywistych potrzeb ludzi, z którymi pracujesz. Bardzo często spełnienie oczekiwań kosztuje niewiele lub nic. A inwestujesz w ten sposób nie tylko w relacje, ale i w przyszłość. Jeżeli poza wynagrodzeniem zaoferujesz pracownikom coś więcej. Wyjdziesz naprzeciw ich oczekiwaniom, sprawisz, że będą mniej chętni do zmiany pracy oraz zapewnisz sobie dobry PR w branży.

CZYTAJ TAKŻE: Szef może „siłą” wysłać pracownika na zaległy urlop za 2020 rok

Benefity nie tylko dla osób na etacie

Niniejszy artykuł nie mówi o korzyściach przewidzianych przez prawo pracy. Z opisanych poniżej benefitów może skorzystać każdy bez względu na formę zatrudnienia. Pamiętaj, że chodzi o to by jednoczyć, a nie dzielić. Nie chodzi o wyróżnienie danej osoby czy zespołu. Jeśli uważasz, że na to zasłużyli przyznaj im nagrodę. Benefity powinny przysługiwać wszystkim. Co więcej, jeśli już je zapowiesz postaraj się, by rzeczywiście funkcjonowały. Nie ma nic gorszego niż zawiedziony pracownik.

CZYTAJ TAKŻE: Nieobecność w pracy z powodu ataku zimy

10 niedrogich benefitów dla pracowników

Co prawda mieliśmy przedstawić listę niedrogich dodatków, ale poszliśmy o krok dalej i cztery z nich są całkowicie darmowe.

  1. Wybór kaw i herbat w kuchni – kto nie lubi napić się czegoś ciepłego w czasie pracy? A dodatkowo powstaje chwila na burzę mózgów czy small talk.
  2. Owocowe czwartki – dostawa świeżych owoców raz w tygodniu, to nie tylko „coś na ząb” ale i troska o zdrowie pracowników.
  3. Wspólne uprawianie sportu – raz w tygodniu zabierz zespół np. na spacer lub wycieczkę rowerową, zorganizuj cotygodniowe zajęcia jogi w siedzibie firmy.
  4. Dodatkowy dzień wolny w urodziny – któż nie doceni pamięci w tym wyjątkowym dniu w roku?
  5. Prenumerata branżowych czasopism – do których każdy będzie miał dostęp.
  6. Pokój do odpoczynku– jeśli tylko masz warunki lokalowe, stwórz przestrzeń w której każdy będzie mógł odpocząć.
  7. Elastyczne podejście do czasu pracy – rozliczenie zadaniowe i czas na załatwienie spraw prywatnych w ciągu dnia.
  8. Skrócenie czasu pracy w piątki – wizja wcześniejszego wyjścia z pracy z pewnością nie zmniejszy wydajności zespołu.
  9. Zamiana ról w zespole, raz w miesiącu – możliwość sprawdzenia się na innym stanowisku to nie tylko rozwój ale i spora lekcja na temat obowiązków koleżanek i kolegów.
  10. Zgoda na przyprowadzanie do pracy zwierzaka – obecność czworonogów koi nerwy.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Budowlanka hamuje, ale nie tak mocno jak w pandemii

Ogłaszanie wielkiego kryzysu w budowlance, póki co, należy traktować jako przedwczesne. Wprawdzie budowlanka hamuje, ale nie przebiła pod…
budowlanka hamuje
26 09 22

Co się stanie z firmą po Twojej śmierci? W 2023 r. ruszą fundacje rodzinne

Od 2023 roku w Polsce będzie można zakładać fundacje rodzinne – poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W ocenie…
fundacje rodzinne

Abonament RTV – w poszukiwaniu radia poczta zagląda do samochodów służbowych

Abonament RTV to chyba jedna z najsłabiej egzekwowanych danin publicznych w Polsce. Poczta Polska, która ma ustawowe prawo…
Abonament RTV

LikePOS – terminal płatniczy w smartfonie dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Klienci biznesowi PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji LikePOS, która zmieni ich smartfon w terminal…

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

Pieniądze dla firm. Będzie pomoc publiczna w związku z cenami energii

Będą pieniądze dla firm, w związku z sytuacją na rynku energii w latach 2022-2024 – wynika z przyjętego…
Pieniądze dla firm
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier