magazyn-firma
3 min. czytania

10 pomysłów na prosty biznes dla młodej mamy

Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
24 02 21

Ciąża, a potem urodzenie dziecka często jest dużą zmianą u młodej mamy. W niektórych przypadkach to początek nowej biznesowej drogi. I właśnie dlatego przygotowaliśmy kilka pomysłów na prosty biznes na młodej mamy.

Urodzenie dziecka, pierwsze miesiące jego wychowywania i czas spędzony w domu, to dla wielu mam początek nowej drogi, również biznesowej. Warto pamiętać, że czas w domu z dzieckiem nie musi oznaczać braku możliwości zarabiania. Oto 10 propozycji, w jaki sposób może zarabiać młoda mama

Gdy dziecko jest bardzo małe, możesz wygospodarować trochę dodatkowego czasu na to by zająć się tworzeniem biznesu.

Pomysł na biznes – opieka nad dziećmi

Jeśli opiekujesz się swoim dzieckiem, zawsze można spróbować swoich sił w opiece nad dziećmi sąsiadów. Gdy dziecko trochę podrośnie, można zareklamować swoją pomoc w wychowaniu dzieci z okolicy. Nie musi to być od razu klub malucha. Wystarczy kilka dzieci, które razem będą się bawić.

CZYTAJ TAKŻE: Czym jest kwota wolna od podatku i ile wynosi

Sklep z zabawkami dla dzieci

To jeden z najczęściej wybieranych pomysłów na biznes młodych mam. Nauczona doświadczeniem wiesz, które zabawki są lepsze i którymi najbardziej lubią bawić się dzieci.

Szycie ubrań i zabawek dla dzieci

Wcale nie musisz sprzedawać gotowych, masowo produkowanych zabawek. Jeśli masz zdolności manualne, możesz stworzyć własną kolekcję zabawek i ubranek. Twoim  marzeniem może być też stworzenie prostej kolekcji ubranek czy zabawek

Obsługa mediów społecznościowych

Młoda mama może też prowadzić biznes nie zawsze związany bezpośrednio z dziećmi. Szukaj czegoś co możesz wykonywać w domu. Jednym ze sposobów może być prowadzenie mediów społecznościowych, czy tworzenie stron internetowych.

CZYTAJ TAKŻE: Pomysł na biznes. Czy warto inwestować w srebrną gospodarkę?

Wirtualna asystentka

To rodzaj biznesu, w którym pomagamy innym przedsiębiorcom "ogarnąć" wiele podstawowych spraw typu umawianie spotkań, planowanie kalendarza itd

Zarabianie na blogu

Są młode mamy, które zaczynają swój biznes od bloga. Prowadzenie bloga albo kanału na youtube może być świetnym początkiem biznesu. Jak się na tym zarabia? Pieniądze mogą pochodzić od reklamodawców, którzy płacą za kampanie reklamowe, a także ze sprzedaży określonych produktów, które promujesz na stronie internetowej.

Pisanie tekstów na strony internetowe

Pisanie tekstów na strony internetowe, czyli copywriting to również jeden z popularnych sposobów na biznes dla młodych mam. Do zarabiania w ten sposób wystarczy tak naprawdę komputer z dostępem do internetu.

Księgowość, kadry dla małych firm

Młode mamy decydują się też na prowadzenie księgowości z domu. Jeśli wcześniej pracowały w biurze rachunkowym, mają doświadczenie w rozliczeniach, można spróbować swoich sił w prowadzeniu takiego biznesu.

Kursy online, sklep internetowy

Dość wygodnym biznesem, bo można go prowadzić z domu jest produkcja i sprzedaż kursów online albo prowadzenie sklepu internetowego. W tym wypadku jednak wymagane będzie sporo pracy, która jest związana z całym procesem sprzedaży w internecie.

CZYTAJ TAKŻE: Zakładasz firmę? Nie, w świetle przepisów firma to Ty

Sprzedaż w modelu dropshipping

Popularnym modelem sprzedaży w internecie jest dropshipping. Najkrócej rzecz biorąc dropshipping polega na sprzedaży towarów, których nie mamy fizycznie w naszym magazynie. Właściciel sklepu internetowego zbiera po prostu zamówienia, a towar wysyłany jest bezpośrednio od producenta.

Warto pamiętać, że pomysł na biznes można bardzo sprawnie wypróbować. Dzięki wprowadzonym ponad rok temu zmianom w prawie, nie trzeba zakładać działalności gospodarczej by zarabiać prowadząc biznes. Na czym polega tzw. działalność nierejestrowana można przeczytać m.in. na blogu biznesnaostro.pl.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem. Liczba kradzieży bije rekordy

Ceny paliw nie maleją, rośnie też inflacja. To skłania do kradzieży na stacjach paliw. Wzrost liczby przestępstw i…
stacja benzynowa

Pomysł na biznes. Kawa na wynos sprzedaje się jak nigdy!

Ponad połowa naszych rodaków chętnie pije kawę poza domem. Ośrodek ARC Rynek i Opinia stwierdza, że odsetek kawoszy…

Ile kosztuje godzina korepetycji? Czy warto zostać korepetytorem?

Ile kosztuje godzina korepetycji? Ceny korepetycji zależą od wielu zmiennych. Podstawową jest przedmiot, z którego prowadzone są dodatkowe…

Ile kosztuje godzina korepetycji? Czy warto zostać korepetytorem?

Niezależnie od tego, czy nasza pociecha jest pilnym uczniem lub uczennicą, czy też ma pewne zaległości na własne…
ile kosztuje godzina korepetycji?
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier