magazyn-firma

Allegro i logistyka – ten tandem może sporo namieszać na polskim rynku e-commerce. Platforma sprzedażowa ogłosiła właśnie uruchomienie nowej usługi One Fulfillment by Allegro. O co chodzi?

Allegro i logistyka – co to jest One Fulfillment?

To, co może zniechęcać wiele osób myślących o własnym sklepie w internecie, to cała otoczka logistyczna. Magazynowanie, pakowanie, wysyłka i do tego stres spowodowany telefonami od klientów z pytaniem – „kiedy będzie paczka”? Okazuje się, że polska platforma sprzedażowa, chce wziąć na siebie przechowywanie, zapakowanie i dostawę produktów. Mało tego – chce obsługiwać klienta na odcinku realizacji zamówień.

Po co to wszystko? Najwyraźniej Allegro, chce przyciągnąć do siebie liczne podmioty e-commerce. Zatem przed nami ciekawe połączenie, które zawarliśmy w tytule Allegro i logistyka.

Łatwa sprzedaż w internecie

Allegro na poważnie chce pokazać swoim klientom, że może w maksymalnym stopniu ułatwić logistykę prowadzenia sklepu w sieci. W naszej skromnej opinii brzmi to jak propozycja biznesowego środka wywołującego silne uzależnienie. Inaczej rzecz mówiąc, ktoś tu chce nas rozpieścić. Skoro jest łatwiej, to dlaczego mam szukać innych rozwiązań? Całkiem możliwe, że właśnie na tym zależy spółce. I prawdopodobnie to bardzo dobry trop. E-sklep nie wpadnie na pomysł szukania innych kanałów sprzedaży – i to może być pewien minus takiego postawienia sprawy. Dla sprzedającego oczywiście.

CZYTAJ TAKŻE: Automat paczkowy Allegro. Co zrobić by stanął obok Twojej firmy?

Dlaczego? Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep online zupełnie przy okazji, obok innych spraw, które zabierają Twój czas, a „czarną”, logistyczną robotę zostawiasz komuś innemu. W tym czasie, kiedy produkty są pakowane i wysyłane do klienta, możesz skupić się na poszukiwaniu towaru, tworzeniu promocji, modyfikacji strony. Wizja biznesu z kanapy w tym przypadku może brzmieć kusząco.

Allegro i logistyka to już nie eksperyment

Połączenie „Allegro i logistyka” zostało już przetestowane. Usługa One Fulfillment ma już za sobą okres pilotażu. Według deklaracji spółki, wzięło w nim udział kilkadziesiąt firm. Teraz Allegro rozpoczęło komercyjny etap rozwoju tego rozwiązania.

Firma przekonuje, że ta usługa pozwoli na szybką dostawę – najpierw od sprzedającego.

„Już ponad 80% zamówień jest realizowanych w 1-2 dni od zakupu. One Fulfillment uzupełni ten model wspierając tych sprzedawców, dla których szybki czas dostawy stanowi wyzwanie” – czytamy w komunikacie spółki.

Swoje zgłoszenia do korzystania z usługi firmy mogą zgłaszać pod linkiem: www.allegro.pl/kampania/fulfillment.Oczywiście nie będzie to usługa darmowa, ale na początek, przez miesiąc firma wchodząca w to rozwiązanie nie zapłaci ani grosza w ramach pakietu powitalnego oraz opcji wyróżnień ofert. Taka promocja ma potrwać do połowy 2022 roku.

Gdzie Allegro ma magazyny

Jak informuje Allegro, firma posiada magazyn o powierzchni 36 500 m kw. w A2 Warsaw Park. Prawie 2 800 m kw.stanowią biura oraz przestrzeń dla pracowników. „Docelowo łączna powierzchnia operacyjna magazynu Allegro z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65 300 m2, a zatrudnienie znajdzie 1200 osób” – czytamy w komunikacie.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Allegro: program powitalny dla sprzedawców – co oferuje?

Czy wiesz, że ok. 80% transakcji e-sprzedaży w Polsce rozpoczyna się na Allegro, a kończy się tu ponad…

Branża alkoholowa liczy zyski. Polacy „przepili” w rok równowartość 20 stadionów piłkarskich.

Branża alkoholowa ma powód do zadowolenia. W całym ubiegłym roku padł rekord wydatków na alkohol. Polacy kupili trunki…
branża alkoholowa

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

LikePOS – terminal płatniczy w smartfonie dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Klienci biznesowi PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji LikePOS, która zmieni ich smartfon w terminal…

Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem. Liczba kradzieży bije rekordy

Ceny paliw nie maleją, rośnie też inflacja. To skłania do kradzieży na stacjach paliw. Wzrost liczby przestępstw i…
stacja benzynowa
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier