magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Czy wiesz, że ok. 80% transakcji e-sprzedaży w Polsce rozpoczyna się na Allegro, a kończy się tu ponad ich 60%? 22 miliony klientów, możliwość skierowania oferty do odbiorców na terenie Unii Europejskiej, wygodny system kupowania i sprzedaży – powodów, aby dołączyć do tego marketplace, jest wiele. Kolejnym jest program powitalny Allegro dla sprzedawców. Zobacz, dla kogo jest przeznaczony i co można zyskać.

Program powitalny Allegro – jeszcze łatwiejszy start na marketplace

Allegro to intuicyjny wybór dla większości klientów w Polsce, którzy chcą coś zakupić przez internet. Dlatego przybywa też sprzedawców, którzy chcą właśnie tutaj budować swój biznes w świecie e-commerce. Jednym z elementów, które przekonują przedsiębiorców do otwarcia konta, jest prowadzony przez Allegro program dla sprzedawców. To pakiet, który został stworzony po to, aby nowi użytkownicy mogli „zadomowić się” na marketplace i szybko pozyskać pierwszych klientów.

W Pakiecie Powitalnym znajduje się szereg benefitów, które ułatwiają start na portalu i pozwalają oswoić się z tym środowiskiem sprzedażowym – bez ponoszenia dużych wydatków.

Dla kogo jest program dla sprzedawców Allegro?

Zasady są bardzo proste: do programu powitalnego Allegro może przystąpić sprzedawca, który po raz pierwszy rejestruje konto firmowe na tej platformie. Jest jedno ograniczenie – z Pakietu Powitalnego można skorzystać tylko raz dla danego numeru NIP. Oznacza to, że założenie kolejnego konta firmowego na ten sam numer identyfikacji podatkowej nie pozwoli uzyskać zniżek i pozostałych benefitów po raz drugi.

Pamiętaj też, że benefity na start przysługują profesjonalnym sprzedawcom, zakładającym konto firmowe. Upewnij się więc, że przy rejestracji wybrałeś właściwą opcję.

Co można zyskać w Pakiecie Powitalnym Allegro?

Program Powitalny Allegro jest bardzo bogatym zestawem zniżek/benefitów, które pomogą „rozkręcić” biznes na tym marketplace. W jego skład wchodzą przed wszystkim zniżki na prowizję od sprzedaży oraz Abonament Profesjonalny, a także darmowe Wyróżnienia ofert – zwiększające ich widoczność.

Wysokość zniżek jest uzależniona od etapu programu – są dwa.

Korzyści na I etapie programu powitalnego dla sprzedawców

I etap programu powitalnego Allegro jest dostępny dla każdego nowego sprzedawcy, który otworzył konto firmowe. Trwa 90 dni. Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby do niego przystąpić.

W jego ramach można otrzymać:

  • do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży i do 50% zniżki na prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej – maksymalny rabat może wynieść 10 000 zł brutto na każde 30 dni, czyli łącznie 30 000 zł brutto;
  • darmowy dostęp do Abonamentu Profesjonalnego na całe 90 dni – pozwoli to zapoznać się z jego wszystkimi funkcjonalnościami;
  • pakiet 100 Wyróżnień ofert i dodatkowe 100 Wyróżnień za ukończenie darmowego kursu w Akademii Allegro w ciągu 10 dni od rejestracji konta.

Korzyści na II etapie programu powitalnego Allegro

Program powitalny Allegro można przedłużyć o kolejne 90 dni. Jest to możliwe, jeżeli na koniec I etapu spełnisz poniższe warunki:

  • masz min. 30 aktywnych ofert lub sprzedałeś towar o wartości min. 4 000 zł,
  • wykorzystałeś co najmniej 50 przyznanych wcześniej Wyróżnień lub wyróżniasz min. 30% ofert;
  • masz co najmniej 1 ofertę ze statusem Smart! lub minimum 20% ofert jest dostępnych z darmową dostawą.

Jeżeli wpisujesz się w te kryteria, na kolejne 90 dni otrzymasz:

  • 30% zniżki na prowizję od sprzedaży i 50% rabatu na dodatkową prowizję od sprzedaży towarów wyróżnionych;
  • kolejne 100 darmowych Wyróżnień;
  • 80% rabatu na Abonament Profesjonalny.

Pakiet powitalny jest uruchamiany automatycznie po weryfikacji konta firmowego. Okres pierwszych 90 dni jest liczony od momentu, gdy benefity pojawią się w Centrum Zniżek na koncie Allegro. Warto więc jak najszybciej zacząć korzystać z dodatkowych zniżek i opcji i przekonać się, jak wiele można osiągnąć na jednym z największych marketplace na świecie. Sprawdź zatem bez ryzyka, czy świat sprzedaży e-commerce jest dla Ciebie.

To Cię zainteresuje

Jak otworzyć własny biznes?

Wielu osobom prowadzenie własnego biznesu kojarzy się z finansową niezależnością i bogaceniem się na swoich pasjach. Decyzja o…
jak-zalozyc-wlasna-firme

Kredyty hipoteczne 2023r. Idą zmiany. Będzie łatwiej kupić mieszkanie?

Zdolność kredytowa powoli się odbudowuje i zdaniem specjalistów trend ma się utrzymać. Wszystko przez zmiany rynkowe. Eksperci wieszczą…
kredyt

Kryzys? Jaki kryzys? Więcej nowych firm i mniej upadłości w III kw. 2022 r.

Te dane mogą zaskakiwać, szczególnie, że wiele branż odczuwa kryzys. Według Głównego Urzędu Statystycznego w III kwartale 2022…
kryzys

Pomysł na biznes 2023. Termomodernizacja i OZE z państwowym boosterem

Termomodernizacja i OZE - to może być dobry pomysł na biznes 2023. Jeśli Twoja firma zajmuje tymi obszarami,…
pomysł na biznes 2023

Gdzie opłaca się założyć sklep stacjonarny w 2023 roku? Twarde dane. (MAPA)

Szersza statystyka w połączeniu z geografią pozwala nam na określenie miejsc, w których biznes prowadzony stacjonarnie jest ekonomicznie…
sklep stacjonarny w 2023 roku

Pieniądze dla firm. Trwa nabór w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Pieniądze dla firm – tym razem jako nagroda w konkursie. PARP informuje o rozpoczęciu jubileuszowej, 25. odsłony konkursu…
Pomysł na biznes

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier