magazyn-firma

Apple, GoPro, czy sprzęt HP? Serwis Electronics Hub stworzył listę najbardziej znienawidzonych tech produktów.

Okazuje się, że nikt nie daje tylu powodów do narzekań co Apple. Nad Wisłą kochamy gry, szkoda więc, że nikt nie gra na nerwach tak jak Xbox Series S.

Apple Macbook

Dla jednych to niemal obiekt kultu, dla drugich zwykłe narzędzie. Nie ważne, jakie są nasze osobiste odczucia związane z technologiczną rewolucją, jakikolwiek opór jest zbyteczny – jest ona wszechobecna i czy też tego chcemy, czy nie, jesteśmy jej częścią.

– Odrobina krzemu i całe mnóstwo plastiku, współczesne produkty konsumenckie z segmentu technologii potrafią wzbudzić zachwyt, ale równie często doprowadzają nas do szału. Kto chociaż raz w życiu nie pomyślał: “czemu to znowu nie działa?”, niech pierwszy rzuci smartfonem – Szeran Millo, CEO Symetrii oraz trener międzynarodowego certyfikatu UX-PM, potwierdzającego znajomość narzędzi User Experience oraz metodyki projektowania doświadczeń użytkownika w organizacjach.

Najgorszy sprzęt technologiczny

Millo dodaje: – Wielu z tych sytuacji można było uniknąć. W większości przypadków problem nie wynika z awarii sprzętowej, a błędów popełnionych przy projektowaniu doświadczeń. Nielogiczne umiejscowienie przycisków, niezrozumiały interface, zawiłe menu, to punkty styczności użytkownika z produktem, które najczęściej zawodzą.

Ranking technologicznych "malin"

Karkołomnego zadania stworzenia listy najbardziej irytujących produktów podjął się zespół serwisu Electronics Hub. Procedura nie była prosta.

Najpierw zebrano listę najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się produktów technologicznych, wykorzystując do tego celu takie serwisy jak Forbes i TechRadar.

Następnie podzielono je na kategorie: aparaty fotograficzne, konsole do gier, słuchawki, laptopy, telefony komórkowe, tablety, urządzenia smarthome i urządzenia, które możemy na siebie założyć tzw. wearables.

Później zebrano tweety dotyczące każdego produktu, używając różnych słów kluczowych i operatorów wyszukiwania, aby upewnić się, że wpisy odnoszą się na pewno do danego produktu. Łączna liczba tweetów w badaniu wyniosła 344 105, a dane zostały zebrane w listopadzie 2021 roku. Ostatnim krokiem było przepuszczenie wyników przez autorskie oprogramowanie Complaint Detector, które określa procentowe prawdopodobieństwo, że dany tweet zawiera skargę na dany produkt.

Najgorsze produkty

W świecie kinematografii istnieje antynagroda przyznawana najgorszym filmom — Złota Malina. Listę Electronics Hub z pewnością można określić mianem Krzemowej Maliny, która wyróżnia najbardziej irytujące produkty ze świata technologii konsumenckich.

A tak prezentuje się ranking „zwycięzców”:

Telefon komórkowy – Google Pixel 6 (27,2 proc. negatywnych tweetów)

Elektronika ubieralna – Fitbit Charge 4 (31,4 proc. negatywnych tweetów)

Smart Home – Philips Hue Bridge (42,7 proc. negatywnych tweetów)

Konsola – Microsoft Xbox Series X (12,5 proc.negatywnych tweetów)

Aparat i kamera – GoPro Hero8 Black (8,6 proc. negatywnych tweetów)

Tablet – Apple iPad 6 gen. (33,3 proc. negatywnych tweetów)

Laptop – HP Laptop (29,1 proc. negatywnych tweetów)

Słuchawki – Realme Earbuds, (33,8 proc. negatywnych tweetów)

A czy ty masz u siebie coś z tego sprzętu?

źródło: informacja prasowa

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

LikePOS – terminal płatniczy w smartfonie dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Klienci biznesowi PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji LikePOS, która zmieni ich smartfon w terminal…

iPhone 14. Ile trzeba zapłacić za najbardziej wypasionego iPhone’a?

10 tysięcy pękło – grzmią polskie portale branżowe, pisząc o cenach najnowszego i najdroższego iPhone’a w naszym kraju.…
iPhone 14

Ile kosztuje iPhone 14 w Polsce? Od kiedy można go zamawiać?

Wiadomo już ile kosztuje iPhone 14, a także od kiedy będzie można go zamówić. Powiedzmy to jasno –…
ile kosztuje iPhone 14?

MSPO 2022 - najnowocześniejszy sprzęt wojskowy w Kielcach (ZDJĘCIA)

MSPO 2022 - ten skrót zna każdy miłośnik technologii wojskowych i militariów. W Kielcach rozpoczął się właśnie jubileuszowy,…
MSPO 2022

Allegro dostawa w dniu zakupu. Tym razem do automatu paczkowego

Allegro – dostawa w dniu zakupu do automatu paczkowego? Popularna polska platforma zakupowa wprowadza nową usługę Allegro One…
Allegro dostawa w dniu zakupu

Telefonia komórkowa może stać się… telefonią satelitarną. Musk i T-Mobile coś szykują

Telefonia komórkowa może stać się… telefonią satelitarną. Musk i T-Mobile coś szykują Czy w przyszłości znikną maszty telefonii…
Musk i T-Mobile
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier