magazyn-firma

Automat paczkowy Allegro może być magnesem dla klientów – także tych, którym nie po drodze było dotąd na ulicę, przy której prowadzisz sklep, punkt usługowy, kawiarnię czy jakikolwiek inny biznes. A gdyby tak urządzenie do odbioru i nadawania paczek z Allegro stanęło… tuż za rogiem? Co zrobić by powstało po sąsiedzku, obok Twojej firmy lub wręcz na jej terenie? Podpowiadamy!

Automat paczkowy Allegro - warunki dla lokalizacji

Poznańska spółka ma swoje wymagania co do lokalizacji urządzenia paczkowego Allegro, ale w wielu przypadkach będą one łatwe do spełnienia.

  • Po pierwsze potencjalna lokalizacja musi mieć dostęp do energii elektrycznej.
  • Po drugie, do dyspozycji instalatorów muszą być minimum 4 metry kwadratowe.
  • Wreszcie po trzecie, dostępność do tego miejsca musi być 24 godziny na dobę, czyli raczej postawienie automatu na prywatnej posesji zamykanej na noc, raczej nie wchodzi w grę. I to wszystko. Więcej wymagań na stronie Allegro nie znaleźliśmy.

CZYTAJ TAKŻE: Aliexpress zapowiada zmiany. To może być koniec z tanimi zakupami

Jak wygląd instalacja maszyny Allegro?

Co ciekawe, jeśli Allegro wybierze zgłoszone przez ciebie miejsce pod budowę automatu, nie wymaga to od Ciebie żadnych inwestycji. Technicy firmy dostosują lokalizację pod instalację, bezpłatnie zamontują automat służący do odbioru i nadawania paczek.

Allegro zapewnia korzystne warunki najmu oraz zajmie się obsługą automatu. Oznacza to, że poza udostępnieniem miejsca, po Twojej stronie nie leżą żadne dodatkowe zobowiązania

Jak zgłosić miejsce pod automat paczkowy Allegro?

Zgłoszenie lokalizacji pod instalację automatu paczkowego Allegro jest banalnie proste i trwa maksymalnie kilka minut. Na początek należy wejść na stronę internetową ALLEGRO i wypełnić formularz. Oprócz ulicy, adresu i miejscowości, należy wpisać kilka zdań o samej lokalizacji. Co to za miejsce? Czy znajduje się przy ścianie jakiegoś sklepu, a może jest wolno stojące? Zapewne już kilka zdań pozwoli osobom odpowiedzialnym za ten obszar w Allegro, podjąć decyzję, czy zgłoszone przez nas miejsce pozostanie w kręgu zainteresowań firmy.

>>> Allegro zapakuje i wyśle oferowane produkty. Tak jak Amazon

Wśród pól w formularzu znalazło się także miejsce na imię i nazwisko osoby zgłaszającej, numer telefonu, mail oraz nazwę firmy. Poniżej, możemy kliknąć kwadrat oznaczony symbolem „+” jeśli chcemy przesłać zdjęcia proponowanej lokalizacji.

Korzyści z automatu paczkowego Allegro

Allegro twierdzi, że oprócz stałego, dodatkowego przychodu miesięcznego zyskać można dodatkowo wygodne miejsce do odbioru lub nadania paczek o dowolnej porze (trudno się z tym nie zgodzić) oraz więcej klientów dla okolicznych biznesów. Ten ostatni argument, może być rzeczywiście najsilniejszą motywacją dla wielu firm, które gdzieś na swoim terenie znajdą dodatkowe 4 metry kwadratowe pod tego typu urządzenie.

 

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

PILNE!!! Stopy procentowe bez zmian! RPP zaskoczyła ekonomistów

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie - poinformował Narodowy Bank Polski. To zaskakująca…
stopy procentowe

Sprzedaż węgla. PGG zmniejsza limity dla klientów - od teraz kupisz MNIEJ!

Sprzedaż węgla przez PGG znów się komplikuje. Grupa zdecydowała o zmniejszeniu limitów dla klientów. To oznacza, że od…
sprzedaż węgla

Nasza narodowa duma na skraju bankructwa. Piekarnie w głębokim kryzysie

Polacy od zawsze szczycili się pysznym i zdrowym pieczywem bez ulepszaczy. Jakość jednak ma swoją cenę, a ta…
piekarnia

Allegro: program powitalny dla sprzedawców – co oferuje?

Czy wiesz, że ok. 80% transakcji e-sprzedaży w Polsce rozpoczyna się na Allegro, a kończy się tu ponad…

Funty z wizerunkiem królowej będą wycofane? Bank Anglii podjął decyzję!

Jeszcze w tym roku Wielka Brytania pozna nowy wzór banknotów z wizerunkiem króla Karola III. Ich wejście do…
funty będą wycofane

Branża alkoholowa liczy zyski. Polacy „przepili” w rok równowartość 20 stadionów piłkarskich.

Branża alkoholowa ma powód do zadowolenia. W całym ubiegłym roku padł rekord wydatków na alkohol. Polacy kupili trunki…
branża alkoholowa
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier