magazyn-firma
2 min. czytania

Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś

Biedronka bojkotuje Rosję
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
01 03 22

Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś. Na półkach w popularnej sieci dyskontów nie zobaczymy już produktów z tych krajów. Decyzja jest wyrazem sprzeciwu wobec agresji na Ukrainę.

Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś

Decyzja zapadła. Na półkach w Biedronce nie spotkamy już produktów z etykietą „Made in Russia” oraz „Made in Belarus”. Łącznie, mowa o 16 produktach, jakie jeszcze do końca lutego znajdowały się w ofertach polskich sklepów Jeronimo Martins. Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś w związku z napaścią na Ukrainę.

Jak poinformowała Biedronka, od 1 marca 2022 sieć zablokuje sprzedaż produktów, które zostały m.in. oznaczone kodami EAN rozpoczynającymi się od cyfr w zakresie 460-469, a także 481. Klienci korzystający z kas samoobsługowych mogą zobaczyć taki komunikat:

Biedronka bojkotuje Rosję
źródło: Biedronka

Czego nie kupimy w Biedronce?

Jak informuje Biedronka, od teraz nie można w jej sieci kupić 16 produktów. M.in. wódek sprzedawanych pod markami Beluga, Russian Standard, Żurawie. Z oferty znikają także orzeszki piniowe BAKAD’OR. Na półkach nie znajdą się także te produkty, które były już zaplanowane w ramach akcji promocyjnych.

Biedronka wyrzuci więcej produktów?

Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś i niewykluczone, że nie poprzestanie jedynie na wycofanych obecnie produktach. Obecnie rozpoczęła dokłada przegląd tego, co ma na półkach. Wiadomo, że sieć "razem z dostawcami dokonuje już przeglądu surowców, które stanowią składniki sprzedawanych w sieci produktów, tak aby możliwie jak najszybciej usunąć z nich te produkowane w Rosji i Białorusi” – informuje Maciej Łukowski, dyrektor zakupów, a także członek zarządu Biedronki. To może oznaczać, że lista wycofanych produktów będzie dłuższa.

Decyzja Biedronki wpisuje się w trend bojkotu rosyjskich produktów. Widać go m.in. w mediach społecznościowych. Wiele firm podjęło już biznesowe decyzje o wycofaniu się z importu produktów z Rosji. Coraz częściej w tym kontekście pojawiają się także wyroby z Białorusi.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

Frankowicze w tarapatach. Najpierw cios od Moskwy, teraz od Berna

Ogłoszenie mobilizacji przez Putina umocniło w środę franka, uznawanego za bezpieczną przystań do rekordowych poziomów. 24 godziny później…
Frankowicze

Pieniądze dla firm. Będzie pomoc publiczna w związku z cenami energii

Będą pieniądze dla firm, w związku z sytuacją na rynku energii w latach 2022-2024 – wynika z przyjętego…
Pieniądze dla firm
16 09 22

Komunikacja z klientem wspierana przez AI — jakie daje możliwości?

Obsługa klienta i komunikacja z nim to jeden z największych, najobszerniejszych i najbardziej kluczowych obszarów działania firmy, bez…
komunikacja

Inflacja ekstremalna, czyli inflacyjna krzywa cukrowa

Jeśli szukamy towaru, który najmocniej kojarzy się z obserwowaną inflacją, to bez chwili zastanowienia wskazalibyśmy lidera podwyżek cen.…
Inflacja

ZPP: Nastroje w MŚP najgorsze w historii. Jest bardzo źle

Nastroje w MŚP są najgorsze w historii, wynika z badania „Busometr ZPP” realizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.…
Nastroje w MŚP
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier