magazyn-firma
2 min. czytania

Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś

Biedronka bojkotuje Rosję
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
01 03 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś. Na półkach w popularnej sieci dyskontów nie zobaczymy już produktów z tych krajów. Decyzja jest wyrazem sprzeciwu wobec agresji na Ukrainę.

Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś

Decyzja zapadła. Na półkach w Biedronce nie spotkamy już produktów z etykietą „Made in Russia” oraz „Made in Belarus”. Łącznie, mowa o 16 produktach, jakie jeszcze do końca lutego znajdowały się w ofertach polskich sklepów Jeronimo Martins. Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś w związku z napaścią na Ukrainę.

Jak poinformowała Biedronka, od 1 marca 2022 sieć zablokuje sprzedaż produktów, które zostały m.in. oznaczone kodami EAN rozpoczynającymi się od cyfr w zakresie 460-469, a także 481. Klienci korzystający z kas samoobsługowych mogą zobaczyć taki komunikat:

Biedronka bojkotuje Rosję
źródło: Biedronka

Czego nie kupimy w Biedronce?

Jak informuje Biedronka, od teraz nie można w jej sieci kupić 16 produktów. M.in. wódek sprzedawanych pod markami Beluga, Russian Standard, Żurawie. Z oferty znikają także orzeszki piniowe BAKAD’OR. Na półkach nie znajdą się także te produkty, które były już zaplanowane w ramach akcji promocyjnych.

Biedronka wyrzuci więcej produktów?

Biedronka bojkotuje Rosję i Białoruś i niewykluczone, że nie poprzestanie jedynie na wycofanych obecnie produktach. Obecnie rozpoczęła dokłada przegląd tego, co ma na półkach. Wiadomo, że sieć "razem z dostawcami dokonuje już przeglądu surowców, które stanowią składniki sprzedawanych w sieci produktów, tak aby możliwie jak najszybciej usunąć z nich te produkowane w Rosji i Białorusi” – informuje Maciej Łukowski, dyrektor zakupów, a także członek zarządu Biedronki. To może oznaczać, że lista wycofanych produktów będzie dłuższa.

Decyzja Biedronki wpisuje się w trend bojkotu rosyjskich produktów. Widać go m.in. w mediach społecznościowych. Wiele firm podjęło już biznesowe decyzje o wycofaniu się z importu produktów z Rosji. Coraz częściej w tym kontekście pojawiają się także wyroby z Białorusi.

To Cię zainteresuje

31 01 23

Zakaz sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci? Ministerstwo rozważa spore zmiany

Czy Ministerstwo Zdrowia wprowadzi zakaz sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci? Problem jest poważny. Aktualnie w Ministerstwie Zdrowia trwają…
25 01 23

Otwartość BNP Paribas Faktoring

Feminatywy pozostają jedną z najgłośniejszych kwestii poruszanych w dyskusjach o ewolucji języka polskiego. Sam temat nadal budzi wiele…
BNP Parbas
24 01 23

Ceny biletów PKP. Ma być taniej. Rząd ma plan

Ceny biletów PKP mają być niższe. I to jeszcze w styczniu. Będą też dodatkowe pieniądze dla PKP. Są…
ceny biletów
13 01 23

Inflacja w Polsce. Są nowe dane. Jest zaskoczenie?

Inflacja w Polsce w grudniu 2022 była zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami GUS. Wyniosła 16,6 proc. w ujęciu rok…

Dyrektywa Omnibus. Tak sprzedawcy omijają prawo

Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów nowe obowiązki. Chodzi m.in. o wyeliminowanie fałszywych promocji, które wprowadzały w błąd…
dyrektywa omnibus

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier