magazyn-firma

Sprzedaż aut poleasingowych rośnie. Właśnie dlatego Carefleet S.A. uruchamia internetowe centrum sprzedaży aut polesingowych.

Specjalizująca się w finansowaniu i obsłudze flot firma Carefleet S.A. uruchomiła internetowe centrum sprzedaży aut poleasingowych. Pod adresem poleasingowe.carefleet.pl przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni znajdą bogatą ofertę osobowych i dostawczych samochodów po zakończonych umowach wynajmu długoterminowego. Auta można kupić za gotówkę lub skorzystać z atrakcyjnych form finansowania.

Samochody poleasingowe

Obecnie na portalu wystawionych jest niemal 600 używanych samochodów większości marek dostępnych na polskim rynku. Wszystkie zostały zakupione przez Carefleet w polskich salonach oraz posiadają ocenę niezależnego rzeczoznawcy. Wśród nich można znaleźć zarówno małe auta miejskie i kompakty, jak też SUV-y, vany czy samochody dostawcze o DMC do 3,5 tony.

– Oferujemy auta poleasingowe z różnych segmentów, roczników oraz z różnymi przebiegami, w tym luksusowe modele klasy premium. Co istotne, wszystkie samochody  zostały zakupione przez Carefleet od polskich dealerów i przez czas trwania umów wynajmu znajdowały się pod naszym bezpośrednim nadzorem. Stawiamy na pełną transparentność transakcji i budowanie długofalowych relacji, dlatego naszym Klientom udostępniamy szczegółowe informacje na temat pojazdów, w tym m.in. ocenę techniczną wykonaną przez niezależnego rzeczoznawcę czy historię ewentualnych napraw – mówi Elżbieta Żychowicz, kierownik Działu Sprzedaży Samochodów Używanych w Carefleet. – Zależy nam na tym, aby osoby poszukujące używanych samochodów otrzymały jak najwięcej danych, które ułatwią im podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie. Wszystkie auta można obejrzeć także w naszych sześciu stacjonarnych punktach sprzedaży – dodaje.

Samochody poleasingowe dla przedsiębiorców 

Przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni mogą kupić prezentowane na portalu auta ze środków własnych lub skorzystać z finansowania w formie leasingu, w ramach którego płacą stałą ratę miesięczną za użytkowanie auta, a po zakończeniu umowy wykupują je za 1% wartości. Kolejną opcją oferowaną przez Carefleet jest kredytowanie przez bank Credit Agricole w ramach oferty KREDYT W JEDEN DZIEŃ.

– Wystarczy, że przy okazji oglądania samochodów Klient złoży w jednym z naszych stacjonarnych Punktów Sprzedaży wniosek o udzielenie kredytu. Jeśli jest klientem banku Credit Agricole, informację zwrotną otrzyma w ciągu 15 minut. Jeśli nie, wniosek zostanie rozpatrzony maksymalnie w ciągu kilku godzin. W przypadku pozytywnej decyzji banku jeszcze tego samego dnia Klient otrzymuje wszystkie dokumenty i odjeżdża wybranym przez siebie samochodem – mówi Elżbieta Żychowicz.

Korzyści z zakupu tego rodzaju pojazdów jest wiele, począwszy od wiarygodnego pochodzenia, pełnej historii serwisowej czy napraw wykonywanych w sprawdzonych serwisach, zgodnie z technologią przewidzianą przez producentów. Dla kupujących dużą wartością jest także możliwość zapoznania się z opinią niezależnego specjalisty na temat konkretnego samochodu, co gwarantuje pewność zakupu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy poszukujący kilkuletnich aut na rynku wtórnym mają możliwość nabycia samochodu z pewnego źródła.

Rynek leasingu

Jak wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet S.A. w 2018 roku w samochody poleasingowe zaopatruje się obecnie niemal 23 proc. firm z sektora MŚP. Auta po zakończonych umowach wynajmu długoterminowego chętnie nabywają też klienci indywidualni. Skąd biorą się te samochody?

– Obecnie znaczną część nowych samochodów sprzedawanych w Polsce nabywają firmy leasingowe i specjalizujące się w wynajmie długoterminowym (Car Fleet Management). Pojazdy te trafiają do firmowych flot i w zależności od modelu finansowania oraz indywidualnych ustaleń w umowie, użytkowane są przez okres od roku do kilku lat – tłumaczy Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A. – Po zakończeniu kontraktów przedsiębiorcy mogą wykupić samochody lub dokonać ich zwrotu i podpisać umowy na nowe auta. Zdane pojazdy trafiają na rynek sprzedaży wtórnej – dodaje.

Jak przekonuje Bartosz Olejnik, w związku z tym, że umowy najmu czy leasingu są zawierane na krótszy okres, niż miało to miejsce jeszcze parę lat temu, do dyspozycji kupujących są coraz bardziej nowoczesne pojazdy, o wyższym standardzie i w lepszym stanie.

źródło: Carefleet

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Poradnik dla właściciela małego parkingu. Zarządzanie w oparciu o cyfryzację

Cyfryzacja i automatyzacja parkingu wpływa na redukcję kosztów i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni z uwzględnieniem zmieniającego się zapotrzebowania…
navi parking

Inflacja delikatnie hamuje. Szczyt za nami?

17,4% wyniosła inflacja w listopadzie wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. To oznacza, że inflacja zaczyna hamować.…
inflacja
29 11 22

Tarcza antyinflacyjna mocno ograniczona. Zerowy VAT na żywność zostaje

Zerowy VAT na żywność zostaje, podatki od nośników energii wracają do pierwotnych stawek – taką rzeczywistość dla tarczy…
Zerowy VAT na żywność
29 11 22

Ustawa o fundacji rodzinnej może wejść w życie już w 2023 roku

Wyczekiwana przez przedsiębiorców Ustawa o fundacji rodzinnej, a dokładnie jej projekt, jest już w Sejmie. To oznacza, że…
Ustawa o fundacji rodzinnej
28 11 22

Przedsiębiorco, nie radzisz sobie z PUE ZUS? Będą korepetycje

W tym wypadku przepisy nie robią wyjątków. Od 1 stycznia 2023 roku każdy płatnik składem ma ustawowy obowiązek…
PUE ZUS
25 11 22

ING: BLIK bez kodu dla biznesu

Bank ING wprowadza usługę płatności BLIK bez kodu, czyli tzw. opcję „one click”. Jest ona dostępna w aplikacji…
BLIK bez kodu
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier