magazyn-firma

CEIDG.gov.pl – ten adres zna każdy przedsiębiorca. Część z nich już otrzymała maila „w połowie grudnia Twoje konto na stronie www.ceidg.gov.pl zostanie wyłączone”. To nie fejk, ale kolejny etap zmian i wdrażania „Konta Przedsiębiorcy”.

CEIDG.gov.pl nie działa?

Trzeba przyznać, że niemal przez cały rok trwa powolna agonia projektu, który w dużej mierze zcyfryzował proces zakładania firmy w Polsce. Co więcej, pozostawił po sobie dobre wrażenie.  Już w lutym 2021 roku ówczesny wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin informował o planach połączenia ceidg.gov.pl z biznes.gov.pl w jeden organizm. Połączenie miało mieć miejsce w połowie roku, o czym pisaliśmy tutaj. Niemniej wchodząc jeszcze 2 grudnia 2021 na portal CEIDG.gov.pl, możemy zobaczyć stary, dobrze znany przedsiębiorcom interfejs „zasłużonej” dla gospodarki strony internetowej, a także zalogować się na konto CEIDG.

W gospodarce nie ma jednak mowy o sentymentach. I słusznie. Wielu przedsiębiorców już otrzymało maile o planowanym na połowę grudnia wyłączeniu konta na CEIDG.gov.pl. Teraz czas na „Konto Przedsiębiorcy” na Biznes.gov.pl, a zatem portalu, który formalnie „wchłania” CEIDG.

CZYTAJ TAKŻE: CEIDG - słowo wytrych dla telemarketerów

Formularz CEIDG-1 przechodzi do historii

Dobrze znany formularz CEIDG-1 zostanie zastąpiony przez bardzo wygodny kreator wniosku. Nota bene, można z niego korzystać już od jakiegoś czasu. Sprawdziliśmy, forma jest bardzo przemyślana, a wygodny interfejs pozwala na bardzo przyjemne i praktycznie bezstresowe przebrnięcie przez formalności, związane z założeniem firmy, lub dokonaniem jakiejś zmiany w rejestrze.

Zresztą usługi na Biznes.gov.pl ewidentnie należą już do generacji nowoczesnych usług administracji publicznej.

Kiedy zmiany na CEIDG

Wszelkie sprawy w CEIDG od 13 grudnia 2021 roku będzie można załatwić wyłącznie przez e-usługi CEIDG znajdujące się na portalu Biznes.gov.pl. Oczywiście sam adres ceidg.gov.pl będzie nadal aktywny. By dostać się do kreatora, trzeba będzie kliknąć kafelek „złóż wniosek CEIDG”. Dokładnie tak samo będzie wyglądała droga przez adres Biznes.gov.pl.

Konto przedsiębiorcy zamiast konta CEIDG.gov.pl

Dokładnie od 13 grudnia 2021 roku nie będzie już możliwości zalogowania się do konta użytkownika CEIDG.gov.pl. Wszystkie jego funkcje przejmie Konto Przedsiębiorcy. Dla ciekawych tego rozwiązania już teraz załączamy bezpośredni link. Wystarczy się na nim zalogować, by znaleźć w nowej lokalizacji dane przez CEIDG. Będą to m.in. dane firmy, historia wpisów, a także status złożonych wniosków.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Abonament RTV – w poszukiwaniu radia poczta zagląda do samochodów służbowych

Abonament RTV to chyba jedna z najsłabiej egzekwowanych danin publicznych w Polsce. Poczta Polska, która ma ustawowe prawo…
Abonament RTV

LikePOS – terminal płatniczy w smartfonie dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Klienci biznesowi PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji LikePOS, która zmieni ich smartfon w terminal…

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

OLX ma problem. Serwis z zarzutami UOKiK

OLX usłyszał zarzuty od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o sortowanie ofert w serwisie, które może…
OLX

Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem. Liczba kradzieży bije rekordy

Ceny paliw nie maleją, rośnie też inflacja. To skłania do kradzieży na stacjach paliw. Wzrost liczby przestępstw i…
stacja benzynowa

Pieniądze dla firm. Będzie pomoc publiczna w związku z cenami energii

Będą pieniądze dla firm, w związku z sytuacją na rynku energii w latach 2022-2024 – wynika z przyjętego…
Pieniądze dla firm
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier