magazyn-firma

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

porównywarka cen węgla
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
26 09 22

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła specjalną stronę internetową, która w zamyśle ma połączyć konsumentów i sprzedawców.

Porównywarka cen węgla

Porównywarka cen węgla to pomysł na portal, który będzie prezentował odbiorcom oraz klientom indywidualnym ceny tego surowca. Mówimy o ofertach firm, które znajdują się na oficjalnej liście „Pośredniczących Podmiotów Węglowych”.

Rolą serwisu działającego pod adresem cieplo.gov.pl, jest zbieranie informacji o punktach sprzedaży węgla, asortymencie, pochodzeniu, a także – co kluczowe dla konsumentów – cenie. KPRM zaznacza, że portalu będą mogli zarejestrować się wyłącznie przedsiębiorcy uznani za bezpiecznych, a także wiarygodnych dostawców.

Ciepło.gov.pl – co na portalu?

W pierwszej kolejności portal ten musi zostać zasilony danymi przedsiębiorców. Dopiero później KPRM udostępni go obywatelom, którzy szukają węgla na rynku. KPRM Zapowiada, że dzięki stronie „będzie można znaleźć wiarygodnego i rzetelnego dostawcę tego surowca w najbliższej lokalizacji” – czytamy w komunikacie na temat strony.

CZYTAJ TAKŻE: UOKiK zajął się cenami węgla.

Porównywarka cen węgla jako narzędzie dla firm

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekonuje również, że porównywarka cen węgla to świetne narzędzie promocyjne dla samych sprzedawców. Pozwoli na przykład na dotarcie do dużej grupy klientów oraz wpłynie na wzrost rozpoznawalności firmy w okolicy.

Twórcy portalu przekonują, że taka forma prezentowania cen węgla to nowoczesne podejście do sprzedaży. M.in. podkreśla przejrzystość sprzedawcy oraz pozwala klientowi zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć fałszywych informacji, a także nadużyć.

Gdzie znajdę sprzedawcę węgla?

KPRM zaznacza, że treści prezentowane na stronie internetowej zostały ustandaryzowane. To umożliwi konsumentom łatwe odnajdywanie potrzebnych informacji. I to bez względu na to, kto je udostępnia. W ocenie twórców, to ważne szczególnie dla osób, które rzadziej korzystają z sieci lub mają kłopot w odróżnieniu, a także wstępnej ocenie wiarygodności ogłoszeniodawców.

Cieplo.gov.pl a prawo

Obowiązek rejestracji na portalu cieplo.gov.pl wynika z przepisów zawartych w Ustawie z dnia 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967).

 

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Poradnik dla właściciela małego parkingu. Zarządzanie w oparciu o cyfryzację

Cyfryzacja i automatyzacja parkingu wpływa na redukcję kosztów i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni z uwzględnieniem zmieniającego się zapotrzebowania…
navi parking
30 11 22

Będą nowe numery PKD? GUS wspomina o „piątym znaku”

Niewykluczone są zmiany w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) – wynika z komunikatu GUS. Obecnie Główny Urząd Statystyczny prowadzi…
PKD

Inflacja delikatnie hamuje. Szczyt za nami?

17,4% wyniosła inflacja w listopadzie wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. To oznacza, że inflacja zaczyna hamować.…
inflacja
29 11 22

Tarcza antyinflacyjna mocno ograniczona. Zerowy VAT na żywność zostaje

Zerowy VAT na żywność zostaje, podatki od nośników energii wracają do pierwotnych stawek – taką rzeczywistość dla tarczy…
Zerowy VAT na żywność
29 11 22

Ustawa o fundacji rodzinnej może wejść w życie już w 2023 roku

Wyczekiwana przez przedsiębiorców Ustawa o fundacji rodzinnej, a dokładnie jej projekt, jest już w Sejmie. To oznacza, że…
Ustawa o fundacji rodzinnej

Nieodpłatna praca na próbę. Co na to prawo?

W ostatnim czasie pojawiają się pogłoski o weryfikacji potencjalnego pracownika w czasie tzw. próbnego dnia pracy. Ma być…
Nieodpłatna praca na próbę
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier