magazyn-firma
2 min. czytania

Czekasz na zwrot podatku? Sprawdź kiedy go dostaniesz

kalendarz PIT
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
20 04 21

Ministerstwo Finansów uruchomiło nową usługę, dzięki której dowiesz się nie tylko kiedy otrzymasz pieniądze, ale także w jakiej kwocie. Jeśli czekasz na zwrot podatku sprawdź informacje na temat statusu zwrotu w e-Urząd Skarbowy.

Którzy podatnicy skorzystają z usługi

Status Zwrotu skierowany jest do podmiotów rozliczających się z podatków: PIT i VAT. To właśnie ci podatnicy mogą samodzielnie sprawdzić na jakim etapie znajduje się postępowanie związane ze zwrotem nadpłaty. Niecierpliwi powinni jednak pamiętać, że czas na złożenie PIT za 2020 roku mija 30 kwietnia 2021 roku. Zostały więc ostatnie niecałe dwa tygodnie. W tym okresie z pewnością nastąpi wzmożenie ilości składanych dokumentów, co może wydłużyć okres oczekiwania na ich weryfikację i rozliczenie. Jeśli jednak jesteś w grupie, która złożenie deklaracji ma już za sobą i czekasz na zwrot podatku, w serwisie znajdziesz wszystkie informacje.

CZYTAJ TAKŻE: Coraz mniej czasu na rozliczenie PIT. W tym roku nie będzie wydłużenia terminu

Czekasz na zwrot podatku? Jak sprawdzić status zwrotu

Zdobycie danych wcale nie jest trudne. Wystarczy wejść na stronę internetową podatki.gov.pl, następnie znaleźć odnośnik do e-Urząd Skarbowy i zalogować się. Pożądane dane powinny już tam na ciebie czekać. Wiceminister Magdalena Rzeczkowska podkreśla, że usługa jest bardzo przydatna dla przedsiębiorców. A jak wskazują dane Ministerstwa Finansów zainteresowanie internetowym dostępem do podatkowych danych jest bardzo duże. Możliwość sprawdzenia Statusu Zwrotu jest więc odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa. Wyeliminowanie konieczności osobistego stawiennictwa w placówce z pewnością poprawia bezpieczeństwo zdrowotne podatników. Unikają w ten sposób możliwości zarażenia się koronawirusem.

CZYTAJ TAKŻE: Podatek rozłożony na raty, czyli ulga o której nie każdy wie

Jakie dane znajdziesz w Statusie Zwrotu

Stwierdzenie, że poznasz termin zwrotu podatku i jego kwotę jest bardzo ogólne. Tymczasem Status Zwrotu pozwala na przejrzenie zwrotów z podatków PIT i VAT dokonanych od 1 stycznia 2020 roku. Jak informuje ministerstwo:

„W przypadku podatku PIT w usłudze dostępne będą informacje dotyczące statusu zwrotów z wszystkich form opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, wpłacanych przez podatnika, w tym przedsiębiorcę na indywidualny rachunek podatkowy (tzw. mikrorachunek podatkowy)”.

Ponadto są tam dane dotyczące naliczenia nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.

CZYTAJ TAKŻE: Indywidualna interpretacja podatkowa. Wyjaśnienie przepisów za 40 zł

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

PILNE!!! Stopy procentowe bez zmian! RPP zaskoczyła ekonomistów

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie - poinformował Narodowy Bank Polski. To zaskakująca…
stopy procentowe
05 10 22

Do komornika przez notariusza. Będą notarialne nakazy zapłaty!

Rząd przyjął forsowany przez resort sprawiedliwości projekt ustawy o notariacie. Wśród kilku rozwiązań, szczególnie ważnym dla przedsiębiorców będą…
Notarialne nakazy zapłaty

Umowa na okres próbny 2023. Co się zmienia?

Od 1 stycznia 2023 roku wejdą w życie nowe zasady dotyczące zatrudniania osób na okres próbny. Mowa o…
umowa na okres próbny
30 09 22

Zatory płatnicze: Małe firmy wreszcie lepiej chronione?

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy antyzatorowej, której efektem ma być m.in. wzmocnienie…
zatory płatnicze
30 09 22

Koniec Getin Banku. Co z pieniędzmi? Co z akcjami?

To koniec Getin Banku. Getin Noble Bank został objęty przymusową restrukturyzacją. O swoje pieniądze nie muszą martwić się…
Koniec Getin Banku
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier