magazyn-firma
2 min. czytania

Do Urzędu Skarbowego tylko z rezerwacją

wizyta w urzędzie skarbowym
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
31 03 21

Chcesz załatwić sprawę w skarbówce? Nie zapomnij się umówić. Petenci będą wpuszczani do Urzędu Skarbowego tylko z rezerwacją. Bez wcześniejszego umówienia terminu, zapomnij o bezpośrednim spotkaniu z urzędnikiem.

Po pierwsze online

Koronawirus miał i ma bardzo duży wpływ na obecny sposób obsługi podatników. Najpierw pandemia i zalecenia ograniczenia kontaktu znacząco przyspieszyły prace nad internetową obsługą petentów. Tak aby ograniczyć ilość wizyt w urzędach. Co miało zapewnić pracującym w nich urzędnikom i załatwiającym sprawy petentom większe bezpieczeństwo zdrowotne. Ten cel udało się zrealizować. W tej chwili podatnicy mogą korzystać nie z jednego, a nawet paru wirtualnych rozwiązań. Pierwszym jest serwis podatki.gov.pl z kompendium wiedzy na temat podatków oraz najświeższymi informacjami. Każda zainteresowana osoba znajdzie tam wiele przygotowanych w bardzo przystępny sposób danych. Za jego pośrednictwem można również ustalić termin wizyty w urzędzie. Zgodnie z zasadą: do urzędu skarbowego tylko z rezerwacją. Ponadto znajdują się tam odnośniki do innych internetowych usług. Między innymi: e-Urząd Skarbowy, Twój e-PIT, e-Deklaracja.

[et_bloom_inline optin_id="optin_4"]

Fiskusowi bardzo zależy, aby podatnicy jako sposób kontaktu wybierali drogę internetową. Dlatego nagradza tych, którzy zdecydują się na załatwianie spraw właśnie w ten sposób. Na przykład podatnicy, którzy złożą zdalnie coroczne deklaracje podatkowe, szybciej otrzymają zwrot podatku. I to nawet o 45 dni. Tyle właśnie wynosi termin oddania nadpłaty. Względem osób składających PIT w tradycyjnej formie zwrot nastąpi w 90 dni.

CZYTAJ TAKŻE: Indywidualna interpretacja podatkowa. Wyjaśnienie przepisów za 40 zł

Do Urzędu Skarbowego tylko z rezerwacją. I jako ostateczność

Najnowszym ruchem w stronę digitalizacji jest zobligowanie podatników do wcześniejszego umówienia się na spotkanie. Krajowa Administracja Skarbowa nawołuje na swojej stronie internetowej, by wizyta w urzędzie była ostatecznością. Zdecydować się na nią powinni ci, którym nie udało się załatwić sprawy internetowo lub telefonicznie. Podatnik powinien stawić się w urzędzie w wyznaczonym dniu o ustalonej porze. Jest to sposób na uniknięcie kolejek i zmniejszenie ilości osób w zamkniętym pomieszczeniu.

W celu umówienia wizyty można skorzystać z formularza zamieszonego w serwisie podatki.gov.pl a także telefonicznie i osobiście, w specjalnie przygotowanym do tego stanowisku.

CZYTAJ TAKŻE: Kiedy jest możliwa zmiana formy opodatkowania

Pozostawienie dokumentów nie wymaga umówienia wizyty. Ale jeśli zdecydujesz się na wrzucenie ich do urny pozostawionej w urzędzie, musisz liczyć się z tym że nie otrzymasz potwierdzenia odbioru.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

Frankowicze w tarapatach. Najpierw cios od Moskwy, teraz od Berna

Ogłoszenie mobilizacji przez Putina umocniło w środę franka, uznawanego za bezpieczną przystań do rekordowych poziomów. 24 godziny później…
Frankowicze
20 09 22

Ile kosztuje polecony priorytet? Poczta Polska znów podnosi ceny

Ile kosztuje polecony priorytet? Odpowiedź na to pytanie znów zmieni się od 1 października 2022 r. Poczta Polska…
Ile kosztuje polecony priorytet?
20 09 22

Tarcza Solidarnościowa dla firm

Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw oraz ograniczenie dynamiki wzrostu cen dla konsumentów – takie efekty w ocenie Ministerstwa Rozwoju ma…
Tarcza Solidarnościowa

Inflacja ekstremalna, czyli inflacyjna krzywa cukrowa

Jeśli szukamy towaru, który najmocniej kojarzy się z obserwowaną inflacją, to bez chwili zastanowienia wskazalibyśmy lidera podwyżek cen.…
Inflacja
14 09 22

Zatory płatnicze niszczą firmy. Ministerstwo Rozwoju chce zniszczyć zatory. Uda się?

Zatory płatnicze to zło. I wie o tym każdy. Ba, zdają sobie sprawę nawet ci, którzy je tworzą,…
zatory płatnicze
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier