magazyn-firma
3 min. czytania

Dobry laptop do firmy - czym kierować się przy wyborze?

dobry laptop do firmy
Autor
Krzysztof Swoboda
Opublikowano
17 09 21

Laptopy to podstawowe narzędzia pracy w firmie - szczególnie w dobie pandemii i pracy w trybie home office. Jak wybrać dobrego laptopa dla firmy? Czym kierować się poszukując idealnego urządzenia? Wyjaśniamy!

Laptop w firmie — pod jakim kątem go dobrać?

Decydując się na zakup laptopów mających służyć pracownikom naszej firmy musimy skrupulatnie pochylić się nad tym, do wykonywania jakich zadań będą one dedykowane. Innego typu urządzenia będą wystarczające w przypadku wykonywania podstawowych prac biurowych, a inne w przypadku na przykład obróbki grafiki, wideo itp. Warto więc poświęcić trochę czasu na skrupulatne określenie naszych potrzeb sprzętowych.

Cechy dobrego laptopa dla firmy - oto one!

Przede wszystkim laptop służbowy powinien zapewniać nam wysoki komfort pracy. W końcu spędzamy przed nim kilka godzin dziennie. Podstawowym elementem jego wyposażenia powinna być matowa matryca. Gwarantuje nam ona komfort pracy nawet w warunkach intensywnego nasłonecznienia. Dzięki dodatkowej polaryzującej powłoce na ekranie nie pojawiają się refleksy świetlne. Poprawia to naszą produktywność i oszczędza wzrok. Ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na to, by wybrane przez nas urządzenie nie generowało zbyt dużego hałasu i by intensywnie się nie nagrzewało. Są to bowiem czynniki powodujące spory dyskomfort w czasie pracy.

Laptopa firmowego powinna cechować duża wytrzymałość. Często bowiem zdarza się, że taki sprzęt zabieramy w podróże służbowe lub na spotkania. W dobie pandemii przydatna też będzie wysokiej klasy kamera internetowa wbudowana w nasz mobilny komputer. Wszakże wszelakiego typu wideokonferencje na stałe wpisały się w naszą służbową codzienność. Często również sporo uwagi przywiązuje się do jakości wykonania firmowego notebooka - w końcu nikt nie chce żeby na spotkaniu z ważnym kontrahentem nasz sprzęt wyglądał na niskobudżetowe urządzenie za tysiąc złotych.

Laptop firmowy to nie tylko kompaktowe, smukłe urządzenie

Powinniśmy jednak pamiętać, że służbowy laptop to nie tylko smukłe i eleganckie urządzenie zabierane przez nas na spotkania biznesowe. Często bowiem przenośne komputery towarzyszą pracownikom budowlanym i inżynierom (warto wtedy postawić na pancere sprzęty klasy “rugged”).

ZOBACZ TEŻ: TOP 5 telefonów do firmy do 2000 złotych (lato 2021)

Zdarza się też, że w biurze zastępują nam komputery stacjonarne. W takich sytuacjach tak naprawdę rozmiary i waga laptopów odgrywają drugorzędną rolę. Główne skrzypce grają natomiast wysoka wydajność oraz wszechstronność w wykonywanych przez nas zadaniach.

Warto więc zwrócić uwagę na to, by służbowe laptopy wyposażone były w przynajmniej czterordzeniowy procesor, w minimum 8 GB pamięci RAM oraz w dysk o pojemności 1 TB. Zwróćmy także uwagę na to, by służbowe laptopy pracowały pod kontrolą najnowszej wersji systemów Windows bądź macOS. Dzięki temu będziemy pewni tego, że nasze dane są w odpowiedni sposób zabezpieczone poprzez najnowsze poprawki i rozwiązania ze strony twórców oprogramowania.

Laptop do firmy - sposoby finansowania

W jaki sposób możemy sfinansować zakup laptopów służbowych do firmy? Oczywiście możemy wygospodarować na nie pewne środki w budżecie przedsiębiorstwa i zdecydować się na zakup sprzętu za gotówkę bądź na raty. Możemy także zdecydować się na zawarcie umowy leasingowej. Oferty tego typu coraz częściej są nam serwowane  przez wiodące sklepy z elektroniką.

A z jakich laptopów Wy korzystacie w ujęciu służbowym? Czy spełniają Wasze oczekiwania? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

26 09 22

Co się stanie z firmą po Twojej śmierci? W 2023 r. ruszą fundacje rodzinne

Od 2023 roku w Polsce będzie można zakładać fundacje rodzinne – poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W ocenie…
fundacje rodzinne

Abonament RTV – w poszukiwaniu radia poczta zagląda do samochodów służbowych

Abonament RTV to chyba jedna z najsłabiej egzekwowanych danin publicznych w Polsce. Poczta Polska, która ma ustawowe prawo…
Abonament RTV

LikePOS – terminal płatniczy w smartfonie dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Klienci biznesowi PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji LikePOS, która zmieni ich smartfon w terminal…

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

Pieniądze dla firm. Będzie pomoc publiczna w związku z cenami energii

Będą pieniądze dla firm, w związku z sytuacją na rynku energii w latach 2022-2024 – wynika z przyjętego…
Pieniądze dla firm
20 09 22

Ile kosztuje polecony priorytet? Poczta Polska znów podnosi ceny

Ile kosztuje polecony priorytet? Odpowiedź na to pytanie znów zmieni się od 1 października 2022 r. Poczta Polska…
Ile kosztuje polecony priorytet?
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier