magazyn-firma
2 min. czytania

Eksport polskich okien i drzwi rośnie. Pandemia im nie straszna

okna
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
22 03 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Od kliku lat polska stolarka okienna podbija rynki zagraniczne. Najnowsze dane pokazują, że sprzedaży nie zakłóciła nawet pandemia koronawirusa. Wręcz przeciwnie, eksport polskich okien i drzwi rośnie, a właściciele firm zacierają ręce.

[et_bloom_inline optin_id="optin_4"] 

Dobra passa trwa

Z danych zaprezentowanych przez Polski Instytut Ekonomiczny na temat eksportu w ostatnich 30 latach wynika, że stolarka okienna ma się z roku na rok coraz lepiej. Główny Urząd Statystyczny potwierdza trend opisany w Raporcie „Transformacja polskiego eksportu – 30 lat wzrostu i co dalej”. Rejestr pokazuje, że wartość wyprodukowanych w Polsce okien i drzwi, które trafiły w 2020 roku poza granice kraju to 2,38 mld euro. Z tym wynikiem po raz kolejny od 2015 roku jesteśmy na pierwszym miejscu wśród krajów należących do UE. Wspomniana kwota była prawie o 4,5% wyższa niż w roku 2019.

CZYTAJ TAKŻE: Hity eksportowe Polski. Jakie produkty made in Poland zalewają świat?

Polskie okna i drzwi zajmują ugruntowaną pozycję na światowym rynku. I to tak mocną, że nasz kraj jest największym eksporterem stolarki okiennej na świecie. Jak informuje PIE „niemal co trzecie eksportowane okno czy drzwi PCV pochodziły z Polski”.

Eksport polskich okien i drzwi to hit

W kategorii stolarki okiennej mieszczą się zarówno okna i drzwi drewniane, jak i te z tworzyw sztucznych. To właśnie te drugie są prawdziwym eksportowym hitem. Z perspektywy liczb, wygrywają z nimi tylko grzyby, zajmujące pierwsze miejsce wśród wszystkich produktów eksportowych. Ale okien i drzwi drewnianych wcale nie trzeba długo szukać, to do nich należy miejsce trzecie.

CZYTAJ TAKŻE: 4-dniowy tydzień pracy to szaleństwo? Nie dla Hiszpanów

Klienci doceniają solidność pochodzących z Polski produktów. Polskie firmy, produkujące drzwi i okna mają wieloletnią historię. Ale co najważniejsze cały czas udoskonalają produkty, które mają w ofercie. Stąd rosnące z roku na rok wyniki sprzedaży. Tendencji nie zepsuła nawet pandemia koronawirusa. Nie ma się co dziwić, zamknięci w mieszkaniach ludzie zaczęli marzyć o posiadaniu kawałka ziemi. Wzmożone zainteresowanie domami z ogrodem czy działkami rekreacyjnymi widać w każdym kraju. A przecież szczelne i bezpieczne okna to podstawa.

To Cię zainteresuje

25 01 23

Otwartość BNP Paribas Faktoring

Feminatywy pozostają jedną z najgłośniejszych kwestii poruszanych w dyskusjach o ewolucji języka polskiego. Sam temat nadal budzi wiele…
BNP Parbas
24 01 23

Ceny biletów PKP. Ma być taniej. Rząd ma plan

Ceny biletów PKP mają być niższe. I to jeszcze w styczniu. Będą też dodatkowe pieniądze dla PKP. Są…
ceny biletów
13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…
13 01 23

Inflacja w Polsce. Są nowe dane. Jest zaskoczenie?

Inflacja w Polsce w grudniu 2022 była zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami GUS. Wyniosła 16,6 proc. w ujęciu rok…

Dyrektywa Omnibus. Tak sprzedawcy omijają prawo

Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów nowe obowiązki. Chodzi m.in. o wyeliminowanie fałszywych promocji, które wprowadzały w błąd…
dyrektywa omnibus

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier