magazyn-firma

Firma w branży IT. Pracownicy chcą nawet 4 tys. więcej

Nawet co czwarty pracownik branży IT chce zmienić firmę. Większość z nich oczekuje podwyżki nawet o 4 tys. złotych miesięcznie. Analiza firmy Antal nie pozostawia złudzeń. Rynek IT będzie jeszcze bardziej konkurencyjny.

Pracodawcy w branży IT muszą zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Jak wskazuje firma Antal, w najbliższym czasie rotacja pracowników w branży może sięgnąć nawet 25%. Wszystko przez rosnące oczekiwania płacowe. Specjaliści IT chcą zarabiać nawet o 4 tys. złotych miesięcznie więcej. Wymogi finansowe wzrosły u 9 na 10 informatyków.

Zatrudnienie specjalistów ITObecnie dla specjalistów IT najważniejsze jest wyższe wynagrodzenie i elastyczność trybu pracy. Jak przekonują eksperci Antal, jeszcze niedawno na rynku IT mieliśmy do czynienia ze sporą niepewnością. Dziś zastąpiła ją konieczność zapewnienia coraz wyższych zarobków. - W IT niemal wszyscy pracownicy zwiększyli swoje oczekiwania finansowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a prawie 7 na 10 zdążyło już porozmawiać o tym ze swoim pracodawcą. Niewielka część spotkała się z odmową co pokazuje, że potrzeba wyższych płac będzie postępować. Jednak nie tylko pieniądze są ważne dla specjalistów.

Wybierają firmy, które nie tylko więcej płacą, ale stwarzają im możliwości rozwoju zawodowego i lepszego dopasowania do rynku. Jeśli nie znajdą tego w obecnej firmie, z łatwością zmienią pracę na inną. Dziś nie tylko najlepsi mogą przebierać w ofertach jak w ulęgałkach" - powiedział prezes Antal Artur Skiba, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: Presja płacowa. Jak odmówić podwyżki pracownikowi, który o nią wnioskuje?

W ciągu ostatniego roku prawie 90 proc. pracowników IT podniosło oczekiwania finansowe. Chca zarabiać o prawie 3 tys. zł miesięcznie więcej. Najbardziej doświadczeni żądają podwyżki o 4 tys. zł miesięcznie. Chęć otrzymywania wyższych zarobków pracownicy IT uzasadniają rosnącą inflacją. Prawie połowa negocjuje wyższe zarobki zmieniając stanowisko, dla ponad 40% motywacją do prośby o podwyżkę jest zwiększenie zakresu obowiązków, a 40% uzasadnia to zmianami w podatkach.

Zarobki w IT

Co zaskakujące tylko 10% pytanych przez Antal specjalistów nie otrzymało podwyżki, 15% odroczono podwyżkę. Wśród tych, którym zaproponowano podwyższenie pensji, aż 30 proc. podniesiono o więcej niż 4 tys. zł netto.

Obecnie zarobki w branży wahają się w zakresie od 9 do 25 tys. zł netto miesięcznie

 

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem. Liczba kradzieży bije rekordy

Ceny paliw nie maleją, rośnie też inflacja. To skłania do kradzieży na stacjach paliw. Wzrost liczby przestępstw i…
stacja benzynowa

Pracownik stracił prawo jazdy – co teraz?

Prawo o ruchu drogowym coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą to wszelkiego rodzaju przewinień kierowców. Może się zdarzyć, że przykładny…
pracownik stracił prawo jazdy

Wypalenie zawodowe: co trzecia firma traci przez nie specjalistów

Równo trzy lata temu WHO zaliczyło wypalenie zawodowe do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-11 jako…
wypalenie zawodowe

Płaca minimalna 2023. Przedsiębiorcy: będą fatalne następstwa

To już przesądzone. Płaca minimalna 2023 wyniesie 3.490 złotych od 1 stycznia, oraz 3.600 złotych od 1 lipca.…
Płaca minimalna 2023

Pomysł na biznes. Kawa na wynos sprzedaje się jak nigdy!

Ponad połowa naszych rodaków chętnie pije kawę poza domem. Ośrodek ARC Rynek i Opinia stwierdza, że odsetek kawoszy…
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier