magazyn-firma
3 min. czytania

Firma w małym mieście. Pomysł na biznes

Autor
redakcja
Opublikowano
24 09 20
Z tego artykułu dowiesz się:

Mieszkasz w małym mieście i to właśnie tutaj chciałbyś otworzyć swoją własną firmę? Brakuje ci pomysłu na dobrze prosperującą firmę w małym mieście? Oto kilka propozycji.

Kawiarnia i bar

Połączenie kawiarni i baru to idealny pomysł na firmę w małym mieście. Chodzi o tradycyjną kawiarnię z napojami i deserami, w której dodatkowo serwować będziesz piwo i wino. Dzięki temu wpadać do ciebie będą nie tylko młode mamy, ale także znajomi na wieczorne spotkanie. Jeżeli zadbasz o wystrój, twój lokal sprawdzi się także jako miejsce randek. Również w małym mieście ludzie szukają lokalnego miejsca, żeby gdzieś wyjść z domu.

Pielęgnacja i wyżywienie zwierząt domowych

Wiesz, że blisko 65% polskich gospodarstw domowych posiada jakieś zwierzę? To olbrzymi rynek. Pielęgnacja i wyżywienie zwierząt domowych to również firmy, w których liczy się wygoda i odległość. Nikt nie chce jechać do odległego miasta, żeby zostawić swojego zwierzaka na przycięcie jego sierści i tracić na to kilku godzin. Znacznie wygodniej jest to załatwić podczas spaceru. Połącz usługi pielęgnacyjne ze sklepem zoologicznym, w którym klienci będą mogli kupić karmę lepszej jakości niż tą dostępną w markecie. Jeśli dobrze zaplanujesz swój biznes, możesz stać się punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich futrzastych przyjaciół ludzi. A to przekłada się na duże zyski.

Butik odzieżowy

Jednym z głównych udogodnień, których brakuje w małych miastach, są przyzwoite zakupy. I nie mamy na myśli tylko dużego centrum handlowego. Często osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach i gminach muszą pokonywać znaczne odległości tylko po to, by zaopatrzyć się w podstawowe ubrania. Dlatego założenie butiku z odzieżą sprawi, że staniesz się popularnym celem dla większości mieszkańców w okolicy.

Piekarnia

Od porannej kawy po tort urodzinowy dla dziecka – okoliczne piekarnie mogą zaspokoić ogromną liczbę potencjalnych potrzeb małych miasteczek. Chociaż posiadanie i prowadzenie piekarni to ciężka praca, jest to pomysł na biznes, który może być niesamowicie satysfakcjonujący.

Usługi ogrodnicze

Wspólną cechą większości małych miasteczek jest trawa i dużo roślin. Ponieważ małe miasta zwykle znajdują się na obszarach wiejskich, więcej mieszkańców prawdopodobnie będzie miało trawniki i większe ogrody. Oznacza to, że ludzie będą polować na usługi ogrodnicze i trawnikowe. Kilka korzyści z rozpoczęcia takiej działalności w małym mieście to przewidywalność, niezawodność i skalowalność. Gdy zaczniesz znajdować klientów, o ile masz wysokiej jakości usługi po rozsądnych cenach, prawdopodobnie będziesz mieć tych samych klientów przez lata. Będziesz także w stanie przewidzieć, jakich usług będą potrzebować klienci. Trawę nie tylko trzeba wielokrotnie kosić, ale trawniki należy regularnie nawozić i pielęgnować pod kątem chwastów i robaków. Firma zajmująca się architekturą krajobrazu to również idealny pomysł na biznes dla małych miast, który będzie dobrze skalowany.

Myjnia samochodowa

Jeśli w twoim mieście nie ma już myjni samochodowej lub przynajmniej jednej myjni w sąsiednim mieście, otwarcie myjni może być idealną okazją do biznesowego rozwoju w małym miasteczku. Przed rozpoczęciem należy pomyśleć o jednej rzeczy: lokalizacji, która musi być po prostu wygodna, najlepiej przy głównej trasie wylotowej.

Kwiaciarnia

Założenie kwiaciarni wiąże się ze stosunkowo niewielkimi kosztami w porównaniu z innymi firmami detalicznymi. Jednym z jedynych kosztów, z jakim będziesz musiał się zmierzyć, jest zakup lodówki, aby twój produkt (czyli kwiaty) był świeży i chłodny.

 

 

To Cię zainteresuje

Jak otworzyć własny biznes?

Wielu osobom prowadzenie własnego biznesu kojarzy się z finansową niezależnością i bogaceniem się na swoich pasjach. Decyzja o…
jak-zalozyc-wlasna-firme

Kredyty hipoteczne 2023r. Idą zmiany. Będzie łatwiej kupić mieszkanie?

Zdolność kredytowa powoli się odbudowuje i zdaniem specjalistów trend ma się utrzymać. Wszystko przez zmiany rynkowe. Eksperci wieszczą…
kredyt

Kryzys? Jaki kryzys? Więcej nowych firm i mniej upadłości w III kw. 2022 r.

Te dane mogą zaskakiwać, szczególnie, że wiele branż odczuwa kryzys. Według Głównego Urzędu Statystycznego w III kwartale 2022…
kryzys

Pomysł na biznes 2023. Termomodernizacja i OZE z państwowym boosterem

Termomodernizacja i OZE - to może być dobry pomysł na biznes 2023. Jeśli Twoja firma zajmuje tymi obszarami,…
pomysł na biznes 2023

Gdzie opłaca się założyć sklep stacjonarny w 2023 roku? Twarde dane. (MAPA)

Szersza statystyka w połączeniu z geografią pozwala nam na określenie miejsc, w których biznes prowadzony stacjonarnie jest ekonomicznie…
sklep stacjonarny w 2023 roku

Pieniądze dla firm. Trwa nabór w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Pieniądze dla firm – tym razem jako nagroda w konkursie. PARP informuje o rozpoczęciu jubileuszowej, 25. odsłony konkursu…
Pomysł na biznes

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier