Z tego artykułu dowiesz się:

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez telefonu komórkowego. Niemal w każdej firmie opłaty za mobilne usługi telekomunikacyjne stanowią stały koszt działalności. Ile aktualnie wynoszą średnie rachunki za telefon komórkowy w firmach? Sprawdź, czy nie przepłacasz!

W tym artykule odpowiemy na pytania
  • Ile wynoszą średnie rachunki za telefon komórkowy w firmach?
  • Jaka jest relacja między wielkością firmy a kosztami telefonii mobilnej?
  • Ile aktywnych kart SIM posiadają firmy różnej wielkości?

Rachunki za telefon komórkowy w firmach pod lupą UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił szczegółowe dane dotyczące funkcjonowania telefonii komórkowej nie tylko wśród osób prywatnych, ale także w firmach. Szczególnie ciekawą częścią raportu jest ta, odpowiadająca na pytanie: ile wynoszą rachunki za telefon komórkowy w firmach?

Jeśli mocno przebijasz podaną niżej średnią, zastanów się, czy nie ma tutaj pola do optymalizacji kosztów. Być może warto o tym porozmawiać z operatorem przy okazji podpisywania kolejnej umowy? Zobaczmy, jakie sumy wynikają z raportu UKE. Zweryfikuj także czy rzeczywiście liczba telefonów w twoim przedsiębiorstwie nie jest zbyt wysoka.

CZYTAJ TAKŻE: Czy można odliczyć VAT od akcesoriów do smartfona?

Łączna wysokość rachunków za telefon w małych i średnich firmach

Jak wynika ze statystyk Urzędu Komunikacji Elektronicznej, średnia miesięczna wysokość rachunków telefonicznych w firmach wynosi 173,40 PLN. W przypadku mikroprzedsiębiorstw zatrudniających od 1 do 9 osób łączna miesięczna kwota rachunków wynosi 159,10 zł. Często w tego typu podmiotach firmową komórkę ma tylko szef. Rzadziej dodatkowy abonament przydzielany jest z myślą o telefonie służbowym dla pracownika tego typu firmy. Średnia liczba kart sim w takich przedsiębiorstwach wynosi 2,3 (z usługami głosowymi)

W przypadku firm, w których pracuje od 10 do 49 osób, czyli zaliczanych do małych, mówimy o nieco wyższej kwocie. Co miesiąc, na rzecz telekomu firmy te otrzymują rachunki na łączną kwotę 384 złotych. Tego typu przedsiębiorstwa deklarują posiadanie średnio 5,1 kart SIM z przeznaczeniem do usług głosowych.

Im większa organizacja, tym bardziej zauważalna jest potrzeba posiadania co najmniej kilku lub kilkunastu telefonów. W przypadku firm średnich, zatrudniających od 50 do 249 osób, comiesięczna suma rachunków to już 1431,90 złotych. Podmioty mieszczące się w tym przedziale posiadają średnio 20,2 kart sim z usługami głosowymi.

Ile na komórki wydają duże firmy?

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli zauważymy, że w przypadku dużych firm (pow. 250 pracowników), wydatki na opłacenie abonamentów komórkowych są wielokrotnie wyższe. Jak wynika z badania UKE, tego typu podmioty wydają na usługi telekomunikacji ruchomej średnio 2052,60 złotych każdego miesiąca. Pamiętajmy, że jest to kwota średnia, a dysproporcje między firmami potrafią być bardzo duże. Niemniej średnia liczba kart SIM z usługami głosowymi w dużych przedsiębiorstwach wynosi 39,5 szt.

Czy są firmy, które nie posiadają telefonu komórkowego?

Jak wynika z badania UKE, co najmniej jeden telefon komórkowy posiada 99,5% firm. Skala penetracji tego rynku nas wcale nie dziwi. Zastanawiamy się jednak nad tą połową procenta przedsiębiorców, którzy deklarują brak usług telefonii mobilnej...

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

10 04 24

Obieg dokumentów w firmie – sposoby na usprawnienie procesu

W każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i branży, dokumenty pełnią kluczową rolę. Są nośnikami informacji, dowodami transakcji…

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa
07 03 24

Kradzież IP – czym grozi i jak się przed nią uchronić? [KONKRETNE ROZWIĄZANIA]

Dbasz o to, żeby numer Twojego dowodu nie dostał się w niepowołane ręce, prawda? A co z numerem…

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier