magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Ekologiczny, bez dużego ekranu, współpracujący ze smartfonami – taki ma być paczkomat nowej generacji. Nowy rodzaj maszyny do odbioru a także nadawania przesyłek zaprezentował właśnie InPost. Czym będzie różnił się od paczkomatów z jakich korzystamy współcześnie?

InPost stworzył ekologiczny paczkomat

InPost chwali się stworzeniem innowacyjnej, a także ekologicznej maszyny, która pozwoli na zmniejszenie zużycia prądu. I tu pojawia się pierwsza zmiana zaserwowana przez inżynierów. Paczkomat nowej generacji nie będzie posiadał… dużego ekranu. Najwyraźniej twórcy urządzenia wyszli z założenia, że każdy klient… nosi ekran przy sobie. Mowa oczywiście o smartfonie, bez którego skorzystanie z paczkomatu będzie niemożliwe. Odpowiednią aplikację można ściągnąć z trzech sklepów mobilnych: Google Play, AppStore, a także Huawei AppGallery.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy cennik InPost

Obsługa paczkomatu wyłącznie przez aplikację

W przypadku paczkomatów nowej generacji, ich obsługa będzie odbywała się wyłącznie poprzez aplikację InPost Mobile, która umożliwi korzystanie z urządzenia w sposób całkowicie bezdotykowy. Jak przekonują twórcy - Appkomat InPost to pierwsze tego typu, innowacyjne urządzenie i… Paczkomat przyszłości!”

Paczkomat czy appkomat?

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli odebrać, czy też nadać paczkę lub zwrócić ją zdalnie, wszystkie czynności przeprowadzimy z pozycji aplikacji w smartfonie. W ten sposób otworzymy skrytkę i dopełnimy wszelkich formalności. Nie potrzeba wpisywać już kodów nadania ani numeru telefonu” – informuje InPost.

Firma w przyszłości chce by maszyny były w przyszłości wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które dodatkowo będą monitorowały czystość powietrza w okolicy. To kolejny dowód, że logistyczna firma bardzo mocno akcentuję filozofię „eco friendly”.

Gdzie staną pierwsze Appkomaty?

Pierwsze urządzenia nowej generacji będą zlokalizowane w Warszawie oraz Krakowie. Firma zapowiada, że kolejne będą instalowane w innych polskich miastach.

To Cię zainteresuje

Kredyty hipoteczne 2023r. Idą zmiany. Będzie łatwiej kupić mieszkanie?

Zdolność kredytowa powoli się odbudowuje i zdaniem specjalistów trend ma się utrzymać. Wszystko przez zmiany rynkowe. Eksperci wieszczą…
kredyt

Polski biznes coraz chętniej wdraża podpis elektroniczny – liczba jego użytkowników dynamicznie rośnie od kilku lat

Polscy przedsiębiorcy coraz śmielej sięgają po e-podpis. Certum z grupy Asseco, największy dostawca usług zaufania w Polsce z…

Poradnik dla właściciela małego parkingu. Zarządzanie w oparciu o cyfryzację

Cyfryzacja i automatyzacja parkingu wpływa na redukcję kosztów i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni z uwzględnieniem zmieniającego się zapotrzebowania…
navi parking

Kryzys? Jaki kryzys? Więcej nowych firm i mniej upadłości w III kw. 2022 r.

Te dane mogą zaskakiwać, szczególnie, że wiele branż odczuwa kryzys. Według Głównego Urzędu Statystycznego w III kwartale 2022…
kryzys

Pomysł na biznes 2023. Termomodernizacja i OZE z państwowym boosterem

Termomodernizacja i OZE - to może być dobry pomysł na biznes 2023. Jeśli Twoja firma zajmuje tymi obszarami,…
pomysł na biznes 2023

Padł PUESC i e-Zamówienia. Dwa ważne systemy dla przedsiębiorców nie działają

Cyfryzacja ma wiele plusów. Jednak kiedy pojawia się awaria, robi się stresująco. Tak było w poniedziałek (7.11) kiedy…
Padł PUESC

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier