magazyn-firma

Ekologiczny, bez dużego ekranu, współpracujący ze smartfonami – taki ma być paczkomat nowej generacji. Nowy rodzaj maszyny do odbioru a także nadawania przesyłek zaprezentował właśnie InPost. Czym będzie różnił się od paczkomatów z jakich korzystamy współcześnie?

InPost stworzył ekologiczny paczkomat

InPost chwali się stworzeniem innowacyjnej, a także ekologicznej maszyny, która pozwoli na zmniejszenie zużycia prądu. I tu pojawia się pierwsza zmiana zaserwowana przez inżynierów. Paczkomat nowej generacji nie będzie posiadał… dużego ekranu. Najwyraźniej twórcy urządzenia wyszli z założenia, że każdy klient… nosi ekran przy sobie. Mowa oczywiście o smartfonie, bez którego skorzystanie z paczkomatu będzie niemożliwe. Odpowiednią aplikację można ściągnąć z trzech sklepów mobilnych: Google Play, AppStore, a także Huawei AppGallery.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy cennik InPost

Obsługa paczkomatu wyłącznie przez aplikację

W przypadku paczkomatów nowej generacji, ich obsługa będzie odbywała się wyłącznie poprzez aplikację InPost Mobile, która umożliwi korzystanie z urządzenia w sposób całkowicie bezdotykowy. Jak przekonują twórcy - Appkomat InPost to pierwsze tego typu, innowacyjne urządzenie i… Paczkomat przyszłości!”

Paczkomat czy appkomat?

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli odebrać, czy też nadać paczkę lub zwrócić ją zdalnie, wszystkie czynności przeprowadzimy z pozycji aplikacji w smartfonie. W ten sposób otworzymy skrytkę i dopełnimy wszelkich formalności. Nie potrzeba wpisywać już kodów nadania ani numeru telefonu” – informuje InPost.

Firma w przyszłości chce by maszyny były w przyszłości wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które dodatkowo będą monitorowały czystość powietrza w okolicy. To kolejny dowód, że logistyczna firma bardzo mocno akcentuję filozofię „eco friendly”.

Gdzie staną pierwsze Appkomaty?

Pierwsze urządzenia nowej generacji będą zlokalizowane w Warszawie oraz Krakowie. Firma zapowiada, że kolejne będą instalowane w innych polskich miastach.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Allegro: program powitalny dla sprzedawców – co oferuje?

Czy wiesz, że ok. 80% transakcji e-sprzedaży w Polsce rozpoczyna się na Allegro, a kończy się tu ponad…

Branża alkoholowa liczy zyski. Polacy „przepili” w rok równowartość 20 stadionów piłkarskich.

Branża alkoholowa ma powód do zadowolenia. W całym ubiegłym roku padł rekord wydatków na alkohol. Polacy kupili trunki…
branża alkoholowa

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

LikePOS – terminal płatniczy w smartfonie dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Klienci biznesowi PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji LikePOS, która zmieni ich smartfon w terminal…

Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem. Liczba kradzieży bije rekordy

Ceny paliw nie maleją, rośnie też inflacja. To skłania do kradzieży na stacjach paliw. Wzrost liczby przestępstw i…
stacja benzynowa
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier