magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Spółka ElectroMobilty Poland (EMP) zdecydowała. Chiński Geely Holding będzie partnerem technologicznym marki Izera – polskiego samochodu elektrycznego.

Izera na chińskiej platformie

Umowa, jaką Geely Holding podpisał z ElectroMobility Poland wpisuje się w szerszą strategię chińskiej grupy, zgodnie z którą udostępnia ona opracowaną przez siebie architekturę SEA także poza marki, które już znajdują się w jej portfolio. Jedną z nich będzie Izera.

Zhejiang Geely Holding Group jest największą prywatną chińską firmą, działającą w sektorze motoryzacyjnym. Zgodnie z umową Dalekowschodni partner udostępni producentowi Izery platformę SEA, która jest dedykowana do samochodów elektrycznych. To właśnie na niej ma powstać pierwszy elektryk ze stemplem „Made in Poland” na tabliczce znamionowej. Skrót SEA pochodzi od anglojęzycznej nazwy „Sustainable Experience Architecture”.

Jakie samochody powstaną pod marką Izera?

ElectroMobility Poland informuje, że spółka zamierza zbudować całą gamę modeli samochodów, które będą mieściły się w segmencie C. Pierwszym modelem jaki wyjedzie z fabryki w Jaworznie (Śląskie) ma być SUV. Na tym jednak portfolio EMP się nie skończy. Pod brandem Izera EMP będzie produkowała także także Hatchbacki. Nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy produkcja Izer. Konkretne daty zostaną  podane do publicznej wiadomość w „odpowiednim terminie” – wynika z komunikatu.

Kto korzysta z platformy SEA?

Geely Holding wprowadził platformę SEA we wrześniu 2020 roku. Według zapewnień jej twórców, jest ona najbardziej zaawansowaną, całkowicie elektryczną i co ważne dla nowych projektów – elastyczną technologią. Zawiera zarówno elementy mechaniczne, software oraz zaawansowany cyfrowy ekosystem. „Na korzystanie z tej technologii do tej pory zdecydowały się już marki w ramach grupy Geely Holding, a marki Zeekr i Smart rozpoczęły już produkcję i sprzedaż aut opartych o platformę SEA. EMP jest pierwszą firmą spoza grupy, która będzie wykorzystywać tę technologię” – napisano w komunikacie.

 

To Cię zainteresuje

„Coffee to go” – przekuj rosnącą popularność kawy w swój zysk

Polacy coraz chętniej sięgają po kawę, w tym po napoje powstałe z wysokiej jakości ziaren i przygotowane w…

Czyste Powietrze 2023 - co się zmieni w rządowym programie?

Korekta wysokości dofinansowania do urealnionych kosztów, zmiana wysokości możliwych kredytów, oraz ogłoszenie dodatkowego dofinansowania na tzw. głęboką termomodernizację.…
Czyste Powietrze 2023

W co inwestować w 2023 roku?

Zarówno w skarpecie, na ROR-ze, jak i na lokacie – Twoje pieniądze tracą na wartości. Przy inflacji przekraczającej…
W co inwestować w 2023 roku

10 najczęściej leasingowanych aut dostawczych. Ranking 2022

Zobacz 10 najczęściej leasingowanych aut dostawczych w Polsce. Dwóch potentatów, a potem długo, długo nic. Serwis fmleasing.pl na…
auta dostawcze

Kilometrówka 2023 - będzie podwyżka?

Znasz kilometrówkę na pamięć? Niebawem po wielu latach, stawka zostanie nareszcie uaktualniona. Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia, a…
kilometrówką

Ile kosztuje budowa schronu? Prywatny schron

Ile jest w Polsce schronów? Jak przygotować schron? Czy można mieć prywatny schron? Ile kosztuje budowa schronu? Im…
schron

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier