magazyn-firma

Plotki o tym, że PKO BP wycofuje się z Ukrainy, nie mają pokrycia w rzeczywistości. Dziś informacje o ucieczce z rynku ogarniętego wojną oficjalnie zostały zdementowane. Co PKO BP zrobi z KredoBankiem? Jak działają banki w czasie wojny?

Jak działają banki w czasie wojny?

Informacje o wycofaniu PKO BP z Ukrainy sięgnęły szczytów systemu bankowego w Polsce, a także wywołały spore zamieszanie. O takim scenariuszy mówił nawet sam szef Narodowego Banku Polskiego. Po tych słowach bank zdecydował się na dementi na Twitterze. Co widać w niżej zamieszczonej odpowiedzi na post jednego z dziennikarzy. Banki w czasie wojny działają.

PKO zostaje na Ukrainie

Piątkowy wpis PKO BP nie pozostawia złudzeń, a także w krótkich, rzuca światło na to, jak instytucja finansowa działa w warunkach wyniszczającej wojny:

Nie wycofujemy się z Ukrainy. Kredobank, na tyle na ile to możliwe w obecnej sytuacji, prowadzi normalną działalność. Działa ponad połowa oddziałów, pracownicy dbają o zapewnienie dostępu do usług finansowych. NBU od 9 marca włączył Kredobank do listy systemowych banków Ukrainy”.

Czy banki w czasie wojny mogą działać?

Sami uchodźcy, którzy docierają do Polski, relacjonują, że tuż przed wyjazdem bez problemu mogli skorzystać z bankomatu, jak również obsługi w bankowej placówce. Wiązało się to z kolejkami, ale instytucje te zdawały się pracować „niemal normalnie”. Ta normalność częściej spotykana jest w zachodnich obwodach Ukrainy, która nie została objęta działaniami wojennymi. Na wschód od linii Dniepru pojawiają się jednak poważne kłopoty. „Mimo że front nie dotarł do mojego miasta, niczego w moim banku załatwić nie mogę. Nie działa nic” – mówi pani Waleria z Zaporoża, która do Polski dotarła w piątek nad ranem.

To oznacza, że trudno dziś mówić o działalności banków w całej Ukrainie. Tam, gdzie działa infrastruktura teleinformatyczna, nie ma braków w dostępie do energii elektrycznej oraz bezpośredniego zagrożenia nalotami, bankowcy na ile mogą, starają się pracować normalnie.

PKO BP wspiera pracowników KredoBanku

Jak wynika ze wcześniejszej informacji prasowej banku PKO BP

 W obliczu inwazji Rosji na Ukrainę, PKO Bank Polski udziela wsparcia rodzinom pracowników swojej spółki Kredobank. Bank zapewnia transport, zakwaterowanie, opiekę medyczną, wsparcie psychologów i środki do życia. W Polsce jest już 70 osób” - czytamy.

W pomoc dla obywateli Ukrainy zaangażowała się nie tylko spółka, ale także Fundacja działająca przy banku.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Podatek od nadmiarowych zysków. Która firma go zapłaci?

Podatek od nadmiarowych zysków, traktowany przez wielu jako „podatek Sasina” ma dotyczyć firm zatrudniających ponad 250 osób. Zapisano…
podatek od nadmiarowych zysków

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

Frankowicze w tarapatach. Najpierw cios od Moskwy, teraz od Berna

Ogłoszenie mobilizacji przez Putina umocniło w środę franka, uznawanego za bezpieczną przystań do rekordowych poziomów. 24 godziny później…
Frankowicze

Pieniądze dla firm. Będzie pomoc publiczna w związku z cenami energii

Będą pieniądze dla firm, w związku z sytuacją na rynku energii w latach 2022-2024 – wynika z przyjętego…
Pieniądze dla firm
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier