magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:
Przedsiębiorcy często przekonują się, że nowoczesne rozwiązania systemowe otwierają drogę do wygodnej, efektywnej pracy i rozwoju biznesu. Jednak „uzbrojenie” działalności w liczne, zaawansowane technologie sprzedaży bywa nie lada wyzwaniem. Dlatego rosnącą popularnością cieszą się urządzenia typu „all-in-one”, które – poza bogatą funkcjonalnością – zapewniają szereg dodatkowych atutów: m.in. w zakresie aranżacji stanowiska obsługi klientów czy też kosztów niezbędnego wyposażenia firmy. Czego doskonałym przykładem jest Posnet Vero – model cenionego, polskiego producenta urządzeń fiskalnych. Co sprawia, że mimo nie tak dawnej premiery, wspomniana technologia już zyskuje uznanie jej użytkowników?

Technologie sprzedaży „all-in-one” – jakie mają atuty?

Większość działalności handlowych i usługowych jest zobligowana do prowadzenia ewidencji obrotu za pomocą urządzenia rejestrującego. I choć niejedna firma decyduje się na wdrożenie prostszej kasy fiskalnej – przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają bardziej rozbudowane i zaawansowane systemy sprzedaży. Dzięki nim bowiem mogą nie tylko spełnić wymogi wynikające z obowiązujących przepisów, ale również zyskać znacznie szerszy zakres możliwości, pozwalających na kompleksowe, efektywne zarządzanie biznesem.

Podstawowe rozwiązanie tego typu opiera się na współpracy urządzenia rejestrującego (drukarki fiskalnej), komputera (lub terminala POS) i stosownego oprogramowania (handlowo-magazynowego, gastronomicznego itp.). Nieraz też wspierane jest przez dodatkowe urządzenia peryferyjne. Dlatego wdrożenie nowoczesnego systemu sprzedażowego potrafi okazać się dla danej działalności sporym wyzwaniem: technicznym bądź finansowym, z uwagi na specyfikę branży czy warunki pracy. Ciekawą opcją może stać się urządzenie typu „all-in-one”, łączące w sobie funkcjonalność wyżej wymienionych rozwiązań.

Praktyczne rozwiązania konstrukcyjne

Technologia sprzedaży „all-in-one” łączy w sobie możliwości kilku różnych urządzeń. Przekłada się to na wygodę obsługi wdrożonych rozwiązań oraz na znaczne zaoszczędzenie miejsca, które normalnie zajęłyby poszczególne, działające osobno rozwiązania dla biznesu. Kwestia ta ma istotne znaczenie w kontekście aranżacji optymalnego stanowiska sprzedażowego – zwłaszcza gdy mowa o małych punktach handlowych lub usługowych. I nie tylko. Urządzenie sprzedażowe „all-in-one” o ergonomicznej konstrukcji nierzadko może znaleźć zastosowanie również w działalnościach mobilnych.

Zgodność zintegrowanych elementów

Przedsiębiorca decydujący się na wdrożenie systemu sprzedażowego i nabywający poszczególne rozwiązania oddzielnie (takie jak drukarka fiskalna online, terminal komputerowy POS, program dla firmy itp.) musi zwrócić szczególną uwagę na to, czy wybrane przez niego produkty są ze sobą kompatybilne. Innymi słowy – czy dadzą się połączyć i zapewnią prawidłową, płynną współpracę. W przypadku technologii „all-in-one” ten dylemat znika, gdyż to producent zadbał o zgodność pomiędzy elementami zintegrowanymi w ramach danego urządzenia.

Niższe koszty rozwiązania systemowego

Zakup kilku osobnych, nowoczesnych urządzeń sprzedażowych prowadzi nieraz do poważniejszej inwestycji. Co choćby dla firmy rozpoczynającej działalność potrafi stanowić trudną do pokonania barierę finansową. Tymczasem wdrożenie jednej technologii „all-in-one”, oferującej możliwości wspomnianych rozwiązań, pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu przy wyraźnie mniejszych wydatkach.

Jak widać, o rosnącej popularności wielozadaniowych urządzeń sprzedażowych decydują atuty mające w zasadzie charakter uniwersalny. Z opisanych zalet skorzystają zarówno większe, jak i średnie i najmniejsze przedsiębiorstwa handlowe czy usługowe – także te wykonujące swoje obowiązki w terenie.

 

Posnet Vero – system POS w wersji kompaktowej

Posnet to uznany producent technologii sprzedaży, znany nie tylko z wysokiej jakości urządzeń rejestrujących, ale również z praktycznych integracji różnych rozwiązań. Wystarczy przywołać takie przykłady, jak terminal fiskalny Thermal HD lub kasoterminal Pospay Online. Kolejną innowacją, podążającą tym tropem, stał się model Vero – pierwsze urządzenie z autorskiej linii produktowej SAIO, czyli System All in One. Co dokładnie kryje się pod tym stwierdzeniem?

Posnet Vero to idealny przykład nowoczesnej technologii sprzedaży typu „all-in-one”. W rzeczywistości bowiem łączy w sobie funkcjonalność 3 kluczowych rozwiązań: urządzenia rejestrującego (drukarki fiskalnej online), platformy POS z ekranem dotykowym oraz oprogramowania dla biznesu, umożliwiającego skuteczne zarządzanie sprzedażą i nie tylko. Zatem przedsiębiorca decydujący się na model Vero od Posnet, otrzymuje gotowe rozwiązanie systemowe, zamknięte w kompaktowej, ergonomicznej konstrukcji (dodatkowo charakteryzującej się eleganckim designem). Dzięki temu z łatwością można je wdrożyć nawet na niedużych stanowiskach pracy, a nawet zastosować w handlu obwoźnym czy bazarowym. A jakie konkretnie rozwiązania i możliwości oferuje Posnet Vero?

Zgodność ze standardami online i najnowszymi przepisami

Jednym z podstawowych elementów modelu Vero jest wysokiej klasy drukarka fiskalna. Warto zaznaczyć, że jej rozwiązania w pełni odpowiadają wymogom systemu online. Ponadto, funkcjonalność urządzenia odpowiada aktualnym regulacjom prawnym i potrzebom konsumentów.

Posnet Vero zapewnia internetową transmisję niezbędnych danych do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, pozwala użytkownikowi na wybór sposobu połączenia z serwerami CRK. Przedsiębiorca może zdecydować się na komunikację przewodową – za pośrednictwem portu Ethernet i sieci LAN – albo bezprzewodową, z wykorzystaniem interfejsu Wi-Fi. Naturalnie, urządzenie dysponuje też pamięcią chronioną, w której przechowuje m.in. cyfrowe kopie paragonów. Ponadto, Vero idzie z duchem czasu. W oparciu o aktualne przepisy – oraz za zgodą klienta i w sposób z nim ustalony – oferuje wystawienie i wydanie paragonu w formie elektronicznej, z pominięciem wydruku dokumentu – wymienia Marcin Ciechowicz, Dyrektor ds. serwisu i wdrożeń z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Wydajne urządzenie fiskalne z praktycznymi rozwiązaniami

Podobnie jak standardy komunikacyjne Vero nie ograniczają się wyłącznie do portu Ethernet i interfejsu Wi-Fi (użytkownik będzie mógł skorzystać również z łączności przez Bluetooth lub USB), tak też ich praktyczne zastosowanie nie sprowadza się do współpracy z CRK. Dzięki dostępnym rozwiązaniom model marki Posnet jest w stanie współpracować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi naraz – takimi jak waga elektroniczna, skaner kodów lub terminal płatniczy. Warto też wspomnieć o innych atutach Vero, m.in. o wydajnych podzespołach, szybkim i prostym w użyciu mechanizmie drukującym czy możliwości obsługi bardzo pojemnej bazy towarowej, zdefiniowanej w programie sprzedażowym.

Przyjazna obsługa dostępnych funkcji

Atrakcyjność Posnet Vero nie dotyczy wyłącznie cech elementu fiskalnego. Urządzenie dysponuje również nowoczesnym, 10-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1280 x 800. To właśnie z jego poziomu odbywa się obsługa funkcji związanych zarządzaniem sprzedażą. Co więcej, Vero działa w oparciu o popularny system Android 11. W rezultacie, użytkowanie tego modelu i zainstalowanych aplikacji jest intuicyjne i wygodne, praktycznie niczym nie różni się od korzystania z tabletu. To zaś ma przełożenie na wrażenia przedsiębiorców dotyczące pracy z opisywaną technologią.

- Wybrałem Posnet Vero, ponieważ to nowoczesne, ergonomiczne urządzenie, odpowiednie dla biznesu, który prowadzę. Moją uwagę przykuł też korzystny stosunek ceny do jakości. Vero świetnie sprawdza się w połączeniu z systemem GoPOS, dzięki czemu wiele działań jestem w stanie wykonać zdalnie. A to dla mnie dość istotna funkcjonalność. Jak na razie wrażenia z użytkowania tego urządzenia są bardzo dobre – przyznaje Artem z warszawskiego lokalu gastronomicznego Burger Bar.

Trzeba też zaznaczyć, że – mimo dostępu do wielu praktycznych opcji, wynikających z zastosowanych rozwiązań (tablet, system Android) – Vero pozwala na instalowanie i obsługę wyłącznie tych aplikacji, które zostały zatwierdzone przez producenta. W efekcie, użytkownik zyskuje pewność, że nie dojdzie do instalacji programu zdolnego negatywnie wpłynąć na pracę tego urządzenia.

 

Pierwszy model z linii SAIO od Posnet już wspiera polskich przedsiębiorców!

Urządzenia z kategorii „all-in-one” wyznaczają naturalny kierunek rozwoju technologii dla biznesu. Posnet Vero – kompleksowy system POS, zamknięty w niedużej obudowie – wydaje się być najlepszym tego potwierdzeniem. Ale czy tak faktycznie jest w praktyce? I co ostatecznie o tym decyduje?

- Mimo, że Vero to jedno z najnowszych, dostępnych na polskim rynku urządzeń fiskalnych, mieliśmy już okazję przeprowadzić pierwsze wdrożenie tego modelu. Instalacja przebiegła bez zarzutu, a jako gotowe rozwiązanie systemowe – spełniło oczekiwania przedsiębiorcy. Technologia ta spotyka się z rosnącym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Prawdopodobnie dlatego, że jej cechy i możliwości odpowiadają na potrzeby różnych branż i typów działalności – twierdzi Marcin Ciechowicz z PCKF.

Istotnym argumentem, przemawiającym za słowami eksperta, może być również aspekt finansowy. Sugerowana przez producenta cena Posnet Vero to wydatek rzędu ok. 2 tysięcy złotych. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że na dokonywany zakup drukarki fiskalnej online przysługuje jeszcze odliczenie do 700 zł z Urzędu Skarbowego. Korzystanie z oprogramowania oraz platformy sprzętowej POS odbywa się zaś na zasadach abonamentowych, wiążących się z comiesięczną opłatą w wysokości 100 złotych. Na dodatek w ramach opłacanego abonamentu, poza dostępem do nowoczesnego programu sprzedażowego, zyskuje się dodatkowe korzyści, jak: gwarancja w całym okresie użytkowania platformy POS oraz pewność aktualizacji aplikacji i systemu Android. To dość atrakcyjna opcja, biorąc pod uwagę różnorodność rozwiązań dostępnych w opisywanym urządzeniu oraz fakt, że instalacja typowego, wieloelementowego systemu sprzedaży oznaczałaby zdecydowanie większe koszty – nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Dlatego Posnet Vero prezentuje się nie tylko jako nowoczesny i kompaktowy system POS, który funkcjonalnością znacznie wykracza poza to, co ma do zaoferowania kasa fiskalna online. To korzystne rozwiązanie systemowe, gotowe skutecznie wesprzeć różnego typu działalności handlowe i usługowe.

materiał partnerski

To Cię zainteresuje

„Coffee to go” – przekuj rosnącą popularność kawy w swój zysk

Polacy coraz chętniej sięgają po kawę, w tym po napoje powstałe z wysokiej jakości ziaren i przygotowane w…

Zasługujesz na to, co najlepsze. To dlaczego masz taki mały ekran laptopa do pracy? Poznaj niesamowity 34-calowy monitor LG z serii UltraWide Ergo

Praca we własnych czterech ścianach uświadomiła nam, że sprzęt, którym się posługujemy ma być nie tylko niezawodny, lecz…

Projektor LG HU810W. Jak zbudować własne kino?

Zapach popcornu, wygodny fotel wspaniały dźwięk przestrzenny… też jeszcze pamiętacie jak to jest w kinie? W czasach obostrzeń…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier