Polski lider produkcji rowerów firma KROSS chce o 50% zwiększyć sprzedaż rowerów w tym roku. Zadanie ambitne bo już zeszły rok okazał się świetnym dla firmy.

KROSS planuje rozwijać się za granicą. Dzięki finansowaniu konsorcjalnemu (m.in. z PKO BP) firma ma do dyspozycji 460 mln zł na rozwój e-commerce, budowę własnej sieci sprzedaży w większych miastach i rozszerzać eksport produktów. Tylko w Polsce firma chce otworzyć dodatkowe 160 sklepów. Już dziś KROSS zajmuje 1 miejsce w Polsce i w Czechach, a także w pierwszej trójce na rynkach naszego regionu.

Rynek produkcji rowerów

– Polska jest jednym z największych producentów rowerów w Europie, a rowery marki KROSS są eksportowane do 50 krajów. Pandemia przyczyniła się do wzrostu sprzedaży jednośladów na całym świecie, a wartość tego rynku wciąż rośnie. Cieszymy się, że możemy wspierać naszego klienta w realizacji ambitnych planów rozwoju. Jako największy polski bank dla korporacji i biznesu angażujemy dla naszych klientów najlepszych specjalistów w zakresie finansowania inwestycji, handlu i kapitału obrotowego – mówi Marcin Majewski, Dyrektor Pionu Relacji z Klientami Korporacyjnymi PKO Banku Polskiego.

Sprzedaż rowerów w Europie

– KROSS potrafi wykorzystać czas dla branży rowerowej. Zwiększamy udziały rynkowe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dzięki zaawansowanym procesom i big-data w obszarze operacyjnym oraz odważnemu rozwojowi sieci sprzedaży oraz marki w CEE. Zgodnie z naszą strategią co roku chcemy zwiększać udziały w rynku i zwiększać sprzedaż.

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego ceny żywności wzrosną? To bomba inflacyjna!

Tylko w tym roku mamy w planie sprzedaż o 50% większą niż w 2021. Do tak dynamicznego rozwoju potrzeba dwóch bardzo ważnych elementów – wspaniałego, rozwijającego się Zespołu oraz kapitału. Współpraca z PKO Bankiem Polskim zapewni nam wsparcie w realizacji zaplanowanych zadań– mówi Filip Wojciechowski, Prezes Zarządu KROSS.

Historia firmy KROSS

KROSS jest liderem rynku rowerowego w Polsce i czołowym producentem rowerów w Europie. Firma powstała w 1990 roku, dzięki pasji, wizji i konsekwencji swojego założyciela i właściciela Zbigniewa Sosnowskiego. Rowery marki, w oparciu o autorskie rozwiązania i innowacyjne technologie, powstają w nowoczesnej fabryce produkcyjnej w Przasnyszu.

CZYTAJ TAKŻE: Czy opłaca się być kurierem? Sprawdzamy, jak wygląda branża

Rozwój firmy możliwy był dzięki licznym inwestycjom i śmiałym decyzjom biznesowym. W 2000 r. od podstaw powstały: hala montażowa (z czteroma liniami montażowymi), spawalnia ram i widelców rowerowych, obręczownia oraz najnowocześniejsza w Europie Środkowo-Wschodniej lakiernia wodna typu OMEGA. KROSS jako jedna z nielicznych firm w Europie, rozwija także produkcję ram karbonowych. Firma w 2017 r. przejęła holenderską markę Multicycle. Ten ruch pozwolił na zdobycie wiedzy i know-how w zakresie produkcji rowerów eBike, a także na umocnienie obecności marki KROSS na rynku holenderskim. Dziś KROSS jest liderem w Polsce jeśli chodzi o produkcję rowerów elektrycznych. Firma jest sponsorem tytularnym KROSS ORLEN Cycling Team, jednej z najlepszych na świecie grup kolarstwa górskiego.