Licytacje komornicze to sposób na zakup ciekawych nieruchomości, samochodów, sprzętu elektronicznego, a nawet maszyn przemysłowych czy antyków. Zdarza się, że udaje się przeprowadzić transakcje po bardzo atrakcyjnej cenie. Jak szukać informacji o licytacjach?

Licytacje komornicze. Gdzie są obwieszczenia o licytacjach?

Osoby, których interesują licytacje komornicze i chcą znaleźć interesujące obwieszenia, powinny skorzystać z oficjalnej strony internetowej Krajowej Rady Komorniczej. Pod tym linkiem, znajdują się aktualne obwieszczenia o licytacjach, a także dokładne informacje o każdej z nich.

W tym miejscu znajdziemy zarówno nieruchomości jak i dobra ruchome, które w najbliższym czasie trafią pod młotek. Co ważne, nie są to informacje podane jedynie hasłowo. Korzystając z dostępnych na stronie narzędzi sprawdzimy wiele istotnych szczegółów. W wielu przypadkach dostępne są również zdjęcia licytowanego mienia.

Jak wyszukać licytacje komornicze?

Wspomniana strona internetowa, to bardzo wygodna, przejrzysta, a także dobrze przygotowana baza informacji na temat licytacji komorniczych. W kolumnie po lewej stronie ekranu można przejrzeć dostępne kategorie przedmiotów licytacji. Po wyborze jednej z nich, rozwija nam się pełna lista planowanych licytacji w konkretnym zakresie tematycznym.

Nieruchomości w licytacjach komorniczych

W części „Wszystkie nieruchomości” znajdziemy m.in. domy, garaże, miejsca postojowe, mieszkania, magazyny, grunty, lokale użytkowe, a nawet… statki morskie. Klikając w wybraną kategorie znajdziemy listę obwieszczeń o planowanych w najbliższym czasie licytacjach. Zamieszczono tam zdjęcia, dokładną lokalizację oraz cenę wywoławczą nieruchomości. Warto kliknąć w lupę znajdującą się w skrajnej, prawej kolumnie. Wówczas przejdziemy do szczegółów zawartych w oficjalnym obwieszczeniu.

Sprawdzimy tam m.in. takie informacje, jak termin oględzin, oraz inne przydatne dane, ważne z punktu widzenia inwestora zainteresowanego zakupem konkretnej nieruchomości.

Ruchomości w licytacjach komorniczych

Przeglądając obwieszczenia o ruchomościach, można mieć wrażenie, że na licytacjach komorniczych można znaleźć dosłownie wszystko. Przeglądając tabelę można odnaleźć antyki, dzieła sztuki, biżuterię, zegarki, samochody, sprzęt RTV AGD, czy… odzież. Decydując się na udział w licytacji warto spojrzeć na szczegóły w obwieszczeniu. Podobnie, jak w przypadku nieruchomości klikamy piktogram lupy. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej na temat konkretnego przedmiotu licytacji, który niebawem trafi pod młotek.

Wyszukiwanie licytacji komorniczych po lokalizacji

Korzystając ze wspomnianej strony, można także wyszukać licytacje według interesującej nas lokalizacji, nie tylko w danym województwie, ale także miejscowości. Wówczas należy skorzystać z opcji „wyszukiwarka obwieszczeń” po prawej stronie ekranu, lub wyszukiwania zaawansowanego. Na górnym pasku, klikamy niebieski napis „Wyszukaj”.