magazyn-firma
2 min. czytania

Marzy ci się mała gastronomia? Te dane cię zainteresują

burger
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
31 05 21

Polska burgerem stoi. Bułka z grillowanym mięsem to najczęściej zamawiane danie w naszym kraju. Serwować ją może nawet mała gastronomia.

Trendy w gastronomii

Przeciągająca się pandemia zmieniła branżę gastronomiczną. Wiele lokalów nie przetrwało. Część właścicieli nawet nie podjęła ryzyka i zamknęła biznes, gdy pojawiły się pierwsze obostrzenia. Z kolei ci, którzy mieli kulinarne aspiracje czekali z uruchomieniem biznesu do czasu, aż sytuacja będzie nieco bardziej stabilna. Jeśli w twojej głowie pojawia się pytanie: czy mała gastronomia to dobry pomysł na biznes, odpowiadamy: tak. Ale twój sukces zależy w dużej mierze od tego, co będziesz serwować.

CZYTAJ TAKŻE: Długi w gastronomii rosną, ale nowe lokale wciąż powstają

Obecne trendy w branży gastronomicznej kształtuje sytuacja epidemiologiczna. Ciągle mamy stan pandemii, nie wiadomo kiedy zostanie zniesiony. Restauracje dopiero od dwóch tygodni mogą przyjmować gości w ogródkach, a otwarcie wnętrza lokali nastąpiło parę dni temu.

Podsumowanie przygotowane na podstawie danych z aplikacji takich jak Uber Eats jest bardzo cenne. Ponieważ to właśnie do dań na wynos w ostatnich miesiącach ograniczony był gastronomiczny biznes. Weryfikacja zamówień jest więc bardzo wartościową wiedzą.

Co zamawiają Polacy

Według Uber Eats pierwsze miejsca wśród najchętniej zamawianych dań w 2020 roku zajęły: burgery i dania z kurczakiem. Pierwsze miejsce nie było zaskoczeniem. W poprzednim zestawieniu burger także królował.

Klienci upodobali sobie w szczególności cheeseburgery, czyli standardową opcję z dodatkiem roztopionego sera. To, że bułka z mięsem cieszy się największa popularnością może wynikać z względów praktycznych. To danie łatwo zjeść na ulicy, czy w samochodzie. A przecież przez nakaz noszenia maseczek i niską temperaturę w miesiącach jesienno- zimowych to właśnie auta stały się „salą” konsumpcji.

Pomysł na biznes. Jak zarabiać na dowozach jedzenia i zakupów?

W przypadku kurczaka największe znaczenie może mieć przyzwyczajenie. Dania z drobiu trudno zepsuć. Zazwyczaj smakują także dzieciom. Do tego jest to produkt o niższej zawartości kalorii. Chętnie zamawiają go osoby na diecie. Co ciekawe, kurczak zamawiany jest w różnych odsłonach, od bbg po dania azjatyckie czy kuchnię indyjską.

Fast food a mała gastronomia

Przedstawione powyżej dane są bardzo dobre dla tych, którzy myślą o otwarciu małej gastronomii. Fast foody są proste w przygotowaniu, nie potrzeba na to dużej przestrzeni. Czyli koszty nie będą zbyt wysokie.

CZYTAJ TAKŻE: Długi gastronomii są gigantyczne. Największe mają foodtrucki

Dodatkowo, jak widać klienci chętnie wybierają tego typu menu. A ostatni rok przyzwyczaił ich do zamawiania na wynos. Nie będą więc wymagali, abyś dysponował dużą ilością miejsca dna konsumpcję.

Wersje bezmięsne zyskują na popularności

Może nie zajmują jeszcze pierwszych miejsc w rankingach, ale doszliśmy do poziomu, na którym brak opcji wegetariańskiej bądź wegańskiej w menu jest uważana za ogromne niedopatrzenie.

Konsumenci przyzwyczaili się do tego, że bez względu na preferencje jedzeniowe, grono znajomych, może zamówić jedzenie w jednym miejscu i każdy będzie zadowolony. Zarówno ten, który nie je mięsa, jak i ten kto nie wyobraża sobie bez niego życia.

Dlatego planując jadłospis warto uwzględnić potrzeby osób z grupy wege.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem. Liczba kradzieży bije rekordy

Ceny paliw nie maleją, rośnie też inflacja. To skłania do kradzieży na stacjach paliw. Wzrost liczby przestępstw i…
stacja benzynowa

Pomysł na biznes. Kawa na wynos sprzedaje się jak nigdy!

Ponad połowa naszych rodaków chętnie pije kawę poza domem. Ośrodek ARC Rynek i Opinia stwierdza, że odsetek kawoszy…

Ile kosztuje godzina korepetycji? Czy warto zostać korepetytorem?

Ile kosztuje godzina korepetycji? Ceny korepetycji zależą od wielu zmiennych. Podstawową jest przedmiot, z którego prowadzone są dodatkowe…

Ile kosztuje godzina korepetycji? Czy warto zostać korepetytorem?

Niezależnie od tego, czy nasza pociecha jest pilnym uczniem lub uczennicą, czy też ma pewne zaległości na własne…
ile kosztuje godzina korepetycji?
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier