magazyn-firma
2 min. czytania

Marzy ci się mała gastronomia? Te dane cię zainteresują

burger
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
31 05 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Polska burgerem stoi. Bułka z grillowanym mięsem to najczęściej zamawiane danie w naszym kraju. Serwować ją może nawet mała gastronomia.

Trendy w gastronomii

Przeciągająca się pandemia zmieniła branżę gastronomiczną. Wiele lokalów nie przetrwało. Część właścicieli nawet nie podjęła ryzyka i zamknęła biznes, gdy pojawiły się pierwsze obostrzenia. Z kolei ci, którzy mieli kulinarne aspiracje czekali z uruchomieniem biznesu do czasu, aż sytuacja będzie nieco bardziej stabilna. Jeśli w twojej głowie pojawia się pytanie: czy mała gastronomia to dobry pomysł na biznes, odpowiadamy: tak. Ale twój sukces zależy w dużej mierze od tego, co będziesz serwować.

CZYTAJ TAKŻE: Długi w gastronomii rosną, ale nowe lokale wciąż powstają

Obecne trendy w branży gastronomicznej kształtuje sytuacja epidemiologiczna. Ciągle mamy stan pandemii, nie wiadomo kiedy zostanie zniesiony. Restauracje dopiero od dwóch tygodni mogą przyjmować gości w ogródkach, a otwarcie wnętrza lokali nastąpiło parę dni temu.

Podsumowanie przygotowane na podstawie danych z aplikacji takich jak Uber Eats jest bardzo cenne. Ponieważ to właśnie do dań na wynos w ostatnich miesiącach ograniczony był gastronomiczny biznes. Weryfikacja zamówień jest więc bardzo wartościową wiedzą.

Co zamawiają Polacy

Według Uber Eats pierwsze miejsca wśród najchętniej zamawianych dań w 2020 roku zajęły: burgery i dania z kurczakiem. Pierwsze miejsce nie było zaskoczeniem. W poprzednim zestawieniu burger także królował.

Klienci upodobali sobie w szczególności cheeseburgery, czyli standardową opcję z dodatkiem roztopionego sera. To, że bułka z mięsem cieszy się największa popularnością może wynikać z względów praktycznych. To danie łatwo zjeść na ulicy, czy w samochodzie. A przecież przez nakaz noszenia maseczek i niską temperaturę w miesiącach jesienno- zimowych to właśnie auta stały się „salą” konsumpcji.

Pomysł na biznes. Jak zarabiać na dowozach jedzenia i zakupów?

W przypadku kurczaka największe znaczenie może mieć przyzwyczajenie. Dania z drobiu trudno zepsuć. Zazwyczaj smakują także dzieciom. Do tego jest to produkt o niższej zawartości kalorii. Chętnie zamawiają go osoby na diecie. Co ciekawe, kurczak zamawiany jest w różnych odsłonach, od bbg po dania azjatyckie czy kuchnię indyjską.

Fast food a mała gastronomia

Przedstawione powyżej dane są bardzo dobre dla tych, którzy myślą o otwarciu małej gastronomii. Fast foody są proste w przygotowaniu, nie potrzeba na to dużej przestrzeni. Czyli koszty nie będą zbyt wysokie.

CZYTAJ TAKŻE: Długi gastronomii są gigantyczne. Największe mają foodtrucki

Dodatkowo, jak widać klienci chętnie wybierają tego typu menu. A ostatni rok przyzwyczaił ich do zamawiania na wynos. Nie będą więc wymagali, abyś dysponował dużą ilością miejsca dna konsumpcję.

Wersje bezmięsne zyskują na popularności

Może nie zajmują jeszcze pierwszych miejsc w rankingach, ale doszliśmy do poziomu, na którym brak opcji wegetariańskiej bądź wegańskiej w menu jest uważana za ogromne niedopatrzenie.

Konsumenci przyzwyczaili się do tego, że bez względu na preferencje jedzeniowe, grono znajomych, może zamówić jedzenie w jednym miejscu i każdy będzie zadowolony. Zarówno ten, który nie je mięsa, jak i ten kto nie wyobraża sobie bez niego życia.

Dlatego planując jadłospis warto uwzględnić potrzeby osób z grupy wege.

To Cię zainteresuje

Jak otworzyć własny biznes?

Wielu osobom prowadzenie własnego biznesu kojarzy się z finansową niezależnością i bogaceniem się na swoich pasjach. Decyzja o…
jak-zalozyc-wlasna-firme

Kredyty hipoteczne 2023r. Idą zmiany. Będzie łatwiej kupić mieszkanie?

Zdolność kredytowa powoli się odbudowuje i zdaniem specjalistów trend ma się utrzymać. Wszystko przez zmiany rynkowe. Eksperci wieszczą…
kredyt

Kryzys? Jaki kryzys? Więcej nowych firm i mniej upadłości w III kw. 2022 r.

Te dane mogą zaskakiwać, szczególnie, że wiele branż odczuwa kryzys. Według Głównego Urzędu Statystycznego w III kwartale 2022…
kryzys

Pomysł na biznes 2023. Termomodernizacja i OZE z państwowym boosterem

Termomodernizacja i OZE - to może być dobry pomysł na biznes 2023. Jeśli Twoja firma zajmuje tymi obszarami,…
pomysł na biznes 2023

Gdzie opłaca się założyć sklep stacjonarny w 2023 roku? Twarde dane. (MAPA)

Szersza statystyka w połączeniu z geografią pozwala nam na określenie miejsc, w których biznes prowadzony stacjonarnie jest ekonomicznie…
sklep stacjonarny w 2023 roku

Pieniądze dla firm. Trwa nabór w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Pieniądze dla firm – tym razem jako nagroda w konkursie. PARP informuje o rozpoczęciu jubileuszowej, 25. odsłony konkursu…
Pomysł na biznes

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier