magazyn-firma

Bank Millennium udostępnił przedsiębiorcom możliwość wymiany dokumentów w serwisie internetowym Millenet dla przedsiębiorstw. To kolejny krok w cyfryzacji. Już teraz połowa umów kredytów firmowych podpisywana jest online.

– Poziom digitalizacji umów kredytowych zawieranych w ramach bankowości przedsiębiorstw jest bardzo wysoki, jednak naszym celem jest pełna cyfryzacja kluczowych procesów operacyjnych, w tym procesu kredytowego. Możliwość dwustronnej wymiany dokumentów podpisanych elektronicznie to jeden z etapów zmian.

Realizujemy kolejne wdrożenia w tym obszarze, angażując w nie klientów biznesowych, aby na bieżąco śledzić ich zmieniające się oczekiwania i by ich codzienne doświadczenia z naszymi serwisami były na najwyższym poziomie.

Dzięki temu nasze rozwiązania są intuicyjne i wspierają obsługę operacyjną po stronie klienta, wpływając na usprawnienie codziennej współpracy z bankiem i na obniżenie kosztów po stronie firmy. Nasi klienci chętnie korzystają z cyfrowych usług – mówi Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

Wymiana dokumentów w Millenet

Moduł wymiany dokumentów w Millenet dla przedsiębiorstw pozwala na dwustronne przesyłanie dokumentów zarówno przez bank, jak i przez klienta.

Na każdym etapie każda ze stron może dodawać komentarze do dokumentu, przyjmować je lub odrzucać. Klient jest informowany SMSem o przekazaniu przez bank dokumentów.

Są one podzielone na trzy kategorie – dokumenty, które wymagają podpisów dwóch stron (umowy), dokumenty, które wymagają jedynie podpisu klienta (oświadczenia, zgody) i dokumenty, które nie wymagają podpisu (regulaminy).

W zależności od rodzaju dokumentu w obiegu, moduł dostosowuje do niego wymagane i możliwe akcje do wykonania, zarówno po stronie banku, jak i klienta, przez co rozwiązanie jest przyjazne i intuicyjne dla jego użytkowników.

Dokumenty zawsze pozostają też w tym samym miejscu w serwisie, a więc dostępne są dla wszystkich osób w firmie, upoważnionych do obsługi modułu wymiany dokumentów. Umożliwia on również wgląd w całą historię korespondencji i przekazywanych plików.

 

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

30 09 22

Zatory płatnicze: Małe firmy wreszcie lepiej chronione?

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy antyzatorowej, której efektem ma być m.in. wzmocnienie…
zatory płatnicze
30 09 22

Koniec Getin Banku. Co z pieniędzmi? Co z akcjami?

To koniec Getin Banku. Getin Noble Bank został objęty przymusową restrukturyzacją. O swoje pieniądze nie muszą martwić się…
Koniec Getin Banku
29 09 22

PILNE! Zamrożenie cen prądu przyjęte przez Sejm. Kto skorzysta? Na jakich warunkach? [NOWE FAKTY]

Słowo „zamrożenie” nie brzmi najlepiej tuż przed zimą, i to w środku kryzysu energetycznego. Niemniej, „zamrożenie cen prądu”…
Zamrożenie cen prądu

Funty z wizerunkiem królowej będą wycofane? Bank Anglii podjął decyzję!

Jeszcze w tym roku Wielka Brytania pozna nowy wzór banknotów z wizerunkiem króla Karola III. Ich wejście do…
funty będą wycofane

Podatek od nadmiarowych zysków. Która firma go zapłaci?

Podatek od nadmiarowych zysków, traktowany przez wielu jako „podatek Sasina” ma dotyczyć firm zatrudniających ponad 250 osób. Zapisano…
podatek od nadmiarowych zysków

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier