magazyn-firma

Zaaferowani zawodowymi obowiązkami przedsiębiorcy, często dopiero w ostatniej chwili orientują się, że właśnie upływa termin spłacenia zobowiązań. Lepiej zawczasu zajrzyj do kalendarza. W związku ze zbliżająca się Wielkanocą banki i instytucje finansowe działają inaczej. Może to spowodować opóźnienia w przelewach.

Najlepszym sposobem na uniknięcie ewentualnych komplikacji będzie uregulowanie wszystkich niezbędnych kosztów z wyprzedzeniem. Krajowa Izba Rozliczeniowa już dzisiaj przypomina przedsiębiorcom o problemach, do których mogą doprowadzić opóźnienia w przelewach.

[et_bloom_inline optin_id="optin_4"]

Wina wcale nie musi leżeć po stronie przedsiębiorcy

Zgodnie z prawem, dniami wolnymi są: Wielkanoc przypadająca w niedzielę 4 kwietnia oraz tak zwany „lany poniedziałek” – 5 kwietnia. Ale wiele firmy, daje swoim pracownikom dodatkowe dni wolne. I tak niektórzy już w czwartek nie idą do pracy. Jest też grupa, która w piątek kończy wcześniej. Szczęśliwcy mają nawet czas na odpoczynek po świętach i nawet we wtorek leniuchują. Dodatkowe dni wolne motywowane są wewnętrzną polityką firmy. Ale tak jak pożytek z nich mają tylko jej pracownicy, tak skutki mogą odczuć wszyscy.

CZYTAJ TAKŻE: Jak napisać wezwanie do zapłaty

Krajowa Izba Rozliczeniowa informuje, że taka właśnie sytuacja będzie miała miejsce w najbliższych dniach. Banki i instytucje finansowe planują reorganizację pracy, co może negatywnie wpłynąć na księgowanie zlecanych przelewów. Tym bardziej, że w okresie świątecznym zmianie ulegnie działanie systemów rozliczeniowych: Elixir i Euro Elixir. Jest więc bardzo prawdopodobne, że jeśli zostawisz zlecenie przelewów na ostatnią chwilę, pieniądze nie dojdą do odbiorcy w zwyczajowo przyjętym terminie. Standardowo dziennie odbywają się trzy sesje o godzinach: 9:30, 13:30, 16:00. Tak, też będzie dział system Elixir w piątek. Ale przelewy zlecone 2 kwietnia po godzinie 16 zostaną zrealizowane dopiero we wtorek 6 kwietnia. Z kolei Euro Elixir już w piątek ma przerwę.

Możliwe opóźnienia w przelewach. Co zrobić

Skoro już wiesz, że w najbliższym czasie mogą wystąpić opóźnienia w przelewach , nie zostawiaj tej czynności na ostatnią chwilę. Jeśli niedługo mija termin rachunków lub faktur, zapłać je z wyprzedzeniem. Wtedy będziesz mieć pewność, że pieniądze dotrą na czas. Jeśli jednak ten chwyt zapobiegawczy się nie uda. Pamiętaj aby skorzystać z przelewów natychmiastowych, realizowanych za pomocą Express Elixir. Ten system działa także w święta i dni wolne.

CZYTAJ TAKŻE: Czy bankowe konto firmowe jest obowiązkowe

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

30 09 22

Zatory płatnicze: Małe firmy wreszcie lepiej chronione?

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy antyzatorowej, której efektem ma być m.in. wzmocnienie…
zatory płatnicze
30 09 22

Koniec Getin Banku. Co z pieniędzmi? Co z akcjami?

To koniec Getin Banku. Getin Noble Bank został objęty przymusową restrukturyzacją. O swoje pieniądze nie muszą martwić się…
Koniec Getin Banku

Nasza narodowa duma na skraju bankructwa. Piekarnie w głębokim kryzysie

Polacy od zawsze szczycili się pysznym i zdrowym pieczywem bez ulepszaczy. Jakość jednak ma swoją cenę, a ta…
piekarnia
29 09 22

PILNE! Zamrożenie cen prądu przyjęte przez Sejm. Kto skorzysta? Na jakich warunkach? [NOWE FAKTY]

Słowo „zamrożenie” nie brzmi najlepiej tuż przed zimą, i to w środku kryzysu energetycznego. Niemniej, „zamrożenie cen prądu”…
Zamrożenie cen prądu
29 09 22

Gigantyczna kara dla przedsiębiorcy. Chciał pomóc – musi zapłacić MILION złotych!

1.128.604 złote kary powinien decyzją urzędnika zapłacić właściciel małej firmy rodzinnej z Suwałk (Podlaskie). A wszystko zaczęło się…
kara dla przedsiębiorcy

Funty z wizerunkiem królowej będą wycofane? Bank Anglii podjął decyzję!

Jeszcze w tym roku Wielka Brytania pozna nowy wzór banknotów z wizerunkiem króla Karola III. Ich wejście do…
funty będą wycofane
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier