Najczęściej kradzione auta w Polsce. Pełna lista. Dostawczak w pierwszej 10.

Choć kradzieży samochodów jest mniej niż w latach ubiegłych, złodzieje lubią szczególnie kilka marek. Oto najczęściej kradzione auta w 2021. „Dostawczak” w pierwszej 10!
Liczba kradzieży samochodów w Polsce stabilizuje się na określonym poziomie. Według danych opublikowanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR w 2021 skradziono 7098 samochodów osobowych i dostawczych o masie do 6 ton. To oznacza, że każdego dnia ginęło ok. 20 pojazdów. Od kilku lat ten wynik jest na podobnym poziomie. Ranking kradzieży nie pozostawia złudzeń. W zestawieniu województw nie ma zaskoczenia.
Jak czytamy w raporcie SAMAR, prym wiedzie Mazowsze z liczbą 2 848 skradzionych aut i 40-procentowym udziałem w krajowych kradzieżach. Do tego niechlubnego rekordu wydatnie przyczyniła się Warszawa, gdzie skradziono aż 1 801 aut, co stanowi 26,9% całego „rynku”.
To wynik większy niż w 11 województwach z najmniejszą liczbą kradzieży. Teoretycznie, najbezpieczniej mogą się czuć właściciele aut w województwie opolskim, gdzie liczba kradzieży wyniosła zaledwie 58 sztuk.
Złodzieje szukają od lat tych samych marek. Szczególnie zaskakuje jeden parametr. Będzie on interesujący dla przedsiębiorców.
Szczególnie zaskakuje wysoka pozycja Fiata Ducato w rankingu kradzionych aut. Jest samochodem dostawczym i wyprzedza w zestawieniu kilka popularnych modeli „osobówek”.
Co do wieku aut – to najczęściej łupem złodziei padają samochody dwu i trzyletnie.
W sumie ponad połowa pojazdów skradzionych z polskich ulic w roku 2021 pochodziła maksymalnie z rocznika 2016.
Jeśli zależy Ci na rozwoju Twojej firmy, powinieneś czytać “Magazyn Firma”. Triki biznesowe, porady marketingowe - najlepsze treści tworzone przez ekspertów dla przedsiębiorców, dostarczone wprost do Twojej skrzynki mailowej.
Podając swoje imię i adres e-mail oraz klikając przycisk "zapisz się" zapisujesz się do naszego newslettera. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych na podany przez Ciebie adres e-mail w postaci newslettera.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Ostko Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, a także ich przenoszenia. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.