magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Magazyn Firma sprawdził jak zarobić mogą zakłady fryzjerskie z 33 powiatów na regionalizacji obostrzeń. Znajdują się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie województw, w których obostrzenia dotyczące zakładów fryzjerskich i kosmetycznych zostały podtrzymane.

Oprócz obsługi własnych klientów może ich czekać szturm osób z sąsiednich województw. Sprawdź kto (i w jaki sposób) może zarobić najwięcej!

 Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakich powiatach fryzjerzy i kosmetyczki mogą sporo zarobić na regionalizacji obostrzeń?
  • Jak bardzo kilka czy kilkanaście kilometrów zmienia perspektywę prowadzenia biznesu?
  • Gdzie pójdziesz do fryzjera? (to, tak przy okazji)

Jak znaleźć otwartego fryzjera?

Wielkopolskie Leszno od lubuskiej Wschowy dzielą zaledwie 23 kilometry i około 20 minut drogi samochodem. Dzieli je także granica dwóch województw, a od poniedziałku 26 kwietnia, także granica strefy „zamkniętych fryzjerów” i „otwartych fryzjerów”. To oznacza, że mieszkanka Leszna, która ma dosyć swojej lockdownowej fryzury, lub chcąca „zrobić paznokcie” może udać się na „estetyczną emigrację” do Wschowy, która według rządowej metodologii, leży w regionie, w którym wymienione usługi mogą być świadczone, bo zachorowań jest mniej.

CZYTAJ TAKŻE: Muzeum piwa, czyli jak przedsiębiorcy omijają lockdown i obostrzenia

Wschowa na tej mapie leży w zupełnie wyjątkowym miejscu, bowiem blisko tam także z dolnośląskiego Głogowa (26 km). To oznacza, że salony fryzjerskie w tym lubuskim miasteczku mogą zrobić niezły interes, obsługując nie tylko własnych, stałych klientów, ale także tych przyjezdnych, np. z Leszna i Głogowa. Przy odrobinie marketingu (np. na facebooku ze wskazaniem lokalizacji docelowych odbiorców), czy specjalnej promocji dla „sąsiadów” ze zniżką na dojazd, mogą liczyć na prawdziwy boom i szansę na odrobienie choć części lockdownowych strat. Ot, taki prezent, którego źródeł można doszukiwać się w najnowszym rządowym rozporządzeniu, statystykach zachorowalności, geografii, czy reformie administracyjnej z 1999 roku. Niepotrzebne skreślić.

CZYTAJ TAKŻE: Majówka za granicą. Tak Polacy ominą turystyczny lockdown

Jak zarobić na regionalizacji obostrzeń?

Nasza własna analiza mapy powiatów (poniżej) wskazuje, że aż 33 z nich (z aż 7 województw) znajduje się w podobnej sytuacji jak Wschowa. O dziwo, rząd zakazuje działalności zakładów w regionach o podwyższonej zachorowalności, ale nie może zakazać mieszkańcom tych regionów, by udali się w podróż do „strefy otwartej”. Chyba nigdy wcześniej granice województw, nie były tak bardzo odczuwalne jak teraz. A już na pewno nie w kwestii dostępu do usług.

Skierniewice i Żyrardów oddalone są od siebie o 25 km. Miasta dość mocno powiązane ze sobą historycznie (kiedyś w jednym województwie), dziś leżą w różnych regionach. Odpowiednio – w łódzkim z lockdownem dla fryzjerów i kosmetyczek oraz mazowieckim, gdzie biznes ten został odmrożony. Wniosek? Klient ze Skierniewic, który chce zmienić swoją fryzurę, która dawno nie widziała fryzjerskich nożyczek, pojedzie do pobliskiego Żyrardowa. Rzut beretem, a zupełnie inna rzeczywistość. Jeśli nie może samochodem, skorzysta z pociągu. Pokonanie regionalną koleją dystansu czterech stacji zajmie od 15 do 18 minut. Dystans żaden, a satysfakcja z odświeżenia wyglądu gwarantowana.

CZYTAJ TAKŻE: Pomysł na biznes. Jak zarabiać na dowozach jedzenia i zakupów?

Baza klientów z Górnego Śląska

Przed szansą na większe niż zwykle zarobki stoją także fryzjerzy i kosmetyczki z zachodnich powiatów województwa małopolskiego np. z Chrzanowa czy Olkusza. Tuż „za miedzą” mają całą aglomerację katowicką i Zagłębie, które na mocy najnowszego rozporządzenia znalazły się w „strefie bez fryzjera”. Z Dąbrowy Górniczej (Śląskie) do Olkusza (Małopolskie) jest raptem 30 km.

O połowę krótszy dystans (ok. 15 km) dzieli Jaworzno i Chrzanów (ta sama sytuacja). Oznacza to, że dla wielu zakładów fryzjerskich oraz kosmetycznych z wymienionych powiatów, w sposób znaczący urośnie baza potencjalnych klientów oraz obroty z dniówki.

Które powiaty mogą zarobić na regionalizacji obostrzeń?

Zapewne wraz z kolejnymi rozporządzeniami mapa ta będzie się zmieniała (jeśli regionalizacja zostanie utrzymana). Po 26 kwietnia, z pewnością skorzystają usługodawcy znajdujący się w 33 powiatach zaznaczonych na opracowanej przez nas mapie kolorem ciemnozielonym.

LISTA POWIATÓW, W KTÓRYCH ZAKŁADY FRYZJERSKIE I SALONY KOSMETYCZNE MOGĄ SKORZYSTAĆ NA REGIONALIZACJI OBOSTRZEŃ PO 26. KWIETNIA.

województwo lubuskie:

Powiaty: żarski, żagański, nowosolski, wschowski, zielonogórski, świebodziński, międzyrzecki, strzelecko-drezdeński,

województwo zachodniopomorskie:

Powiaty: wałecki, drawski, szczecinecki,

województwo pomorskie:

Powiat: człuchowski

województwo kujawsko-pomorskie:

Powiaty: sępoleński, nakielski, żniński, mogileński, inowrocławski, radziejowski, włocławski

województwo mazowieckie:

Powiaty: gostyniński, sochaczewski, żyrardowski, grójecki, przysuski,

województwo świętokrzyskie:

konecki, włoszczowski, jędrzejowski,

województwo małopolskie:

miechowski, olkuski, chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, suski.

Na czym polega regionalizacja obostrzeń?

Rząd dzieląc kraj na strefę „z fryzjerem” oraz strefę „bez fryzjera” wziął pod uwagę średnią dzienną zachorowalność na COVID-19 w poszczególnych województwach. I tak wszędzie tam, gdzie wskaźnik ten w momencie wydawania rozporządzenia przekraczał 35 zakażeń na 100 tys. osób, podtrzymał obowiązujące obostrzenia. Mowa o województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, wielkopolskim.

Wszędzie tam, gdzie przyjęty wskaźnik był niższy niż 35, poluzowano obostrzenia dotyczące branży beauty oraz wprowadzono nauczanie hybrydowe dla klas I-III. To częściowe „odmrożenie” dotyczy 11 pozostałych województw tj. lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

 

 

 

To Cię zainteresuje

13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…

Kredyty hipoteczne 2023r. Idą zmiany. Będzie łatwiej kupić mieszkanie?

Zdolność kredytowa powoli się odbudowuje i zdaniem specjalistów trend ma się utrzymać. Wszystko przez zmiany rynkowe. Eksperci wieszczą…
kredyt

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Siedziba firmy - jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać.

Siedziba firmy to jeden za ważniejszych wyborów dla przedsiębiorcy. Jeśli zastanawiasz się jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać?…
siedziba firmy

Akcesoria biurowe niezbędne w każdym biurze

Uporządkowane, kompleksowo wyposażone biuro, w którym wszystko leży na właściwym miejscu – to bez wątpienia pożądane warunki do…
09 12 22

Działalność nierejestrowana, czyli jak zarabiać więcej bez zakładania działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma formalnościami. Idea działalności nierejestrowanej to bardzo dobra okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier