Firmowe auto to duże udogodnienie dla przedsiębiorcy. Szczególnie w tych działalnościach, które wymagają mobilności. Zastanawiasz się jaki samochód wybrać? Dobrze, żebyś wiedział jaki model to najczęściej serwisowane auto w Polsce.

Najczęściej serwisowane auto w Polsce – zmiana na pozycji lidera

Jak wynika z najnowszego raportu Autodata, po trzech latach zmienił się model zajmujący pierwsze miejsce w rankingu na najczęściej serwisowane auto w Polsce. Obejmujący rok 2020 konkurs wygrało Audi A4 z roczników 2001-2008, spychając weterana – Opla Astrę H z 2004 roku. Walka była wyrównana, ale eksperci nie mieli żadnych wątpliwości.

CZYTAJ TAKŻE: Handel samochodami, autokomis. Zyskują krocie na koronawirusie

Dane do sporządzenia raportu dostarczyła firma, której oprogramowanie wykorzystywane jest w 85 tys. warsztatów samochodowych w 100 krajach. Można więc uznać, że jest to bardzo rzetelne i wiarygodne źródło. W końcu mechanicy wiedzą najlepiej jakim autem się zajmują.

Kolejne miejsca na podium zajęli: wspomniany już Opel Astra H (2004) oraz Ford Mondeo z 2007 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Tego nie przewidziało nawet RODO – wyciek danych z Twojej firmy może nastąpić przez… samochód

Najczęściej serwisowany nie znaczy najbardziej awaryjny

Ujęte w rankingu informacje trzeba czytać ze zrozumieniem. Nie należy też wysnuwać zbyt daleko idących wniosków. To, że najczęściej serwisowane auto w Polsce to Audi A4 jest pochodną kilku czynników. Po pierwsze, jest to bardzo popularny model. Skoro takich akurat pojazdów jest dużo w Polsce, dużo też będzie ich w polskich warsztatach samochodowych.

CZYTAJ TAKŻE: Pandemia a sprzedaż nowych samochodów. Przedsiębiorcy uratowali branżę moto?

Oczywiście, nie bez znaczenia jest wiek samochodu. Zaznaczony przy modelu rocznik 2001 – 2008, pokazuje że nie są to samochody najnowsze. Częściej więc mogą trafiać do mechanika. Ale fakt, że są w warsztacie nie jest równoznaczny z oddaniem ich na szrot. Podlegają naprawom, ale także przeglądom.

CZYTAJ TAKŻE: Sprzedajesz samochody? Musisz znać ten trend.

Dobrą wiadomością dla właścicieli najczęściej serwisowanych modeli aut jest z pewnością to, że nie ma problemu z dostępnością części zamiennych. Także ewentualna naprawa czy konserwacja nie będzie wiązała się z tak dużymi kosztami jak przy mniej popularnych pojazdach.