magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Wiedza kosztuje, jednak jej przekucie na konkretne rozwiązanie, czasem jest jeszcze droższe. Są pieniądze dla firm, które chcą iść z duchem czasu. PARP dysponuje kwotą 54 mln złotych, które mają pomóc MŚP w cyfrowej transformacji.

Pieniądze dla firm na transformację cyfrową

Wśród wyzwań, jakie stoją przed firmami oraz osobami, które nimi zarządzają, wymienia się m.in. transformację cyfrową.

CZYTAJ TAKŻE: Odpuść etat, przejdź na samozatrudnienie. Możesz dostać sporo pieniędzy

Faktem jest, że w ostatnich latach, szczególnie w obliczu pandemii wiele firm musiało się zmienić. Część przedsiębiorców stanęła przed koniecznością zupełniej zmiany kanałów sprzedaży. Spory lifting przeszły formy dotychczasowego działania oraz modele biznesowe. W wielu przypadkach inaczej wygląda dziś obsługa klientów, czy zarządzanie zespołami pracowników, które często zostały rozproszone w ramach pracy zdalnej. Jak zauważa PARP, rozwijanie kompetencji cyfrowych przez kadry kierownicze wydaje się niezbędne do skutecznego zarządzania ich organizacjami oraz pracownikami. Temu właśnie ma służyć Akademia Menadżera MMŚP.

Wnioski o wsparcie doradcze i szkoleniowe można składać przez operatorów od 1 marca 2022 roku. Nabór planowany jest do 30 września 2023 r. Maksymalne przewidziane wsparcie dla firmy to 150 tysięcy złotych. Wkład własny musi jednak wynieść 20% całkowitych kosztów projektu. Aktualną listę operatorów można znaleźć tutaj.

CZYTAJ TAKŻE: Co to jest akredytywa dokumentowa? Cenne narzędzie dla eksporterów

Transformacja cyfrowa, czyli co?

Oczywiście powyższy opis może wydawać się szeroki. I w sumie taki ma być. Każda firma w zakresie zarządzania transformacją cyfrową ma swoje potrzeby, które trzeba szybko zdiagnozować. Następnie konieczne jest określenie luk kompetencyjnych właścicieli i skorzystać z ODPOWIEDNICH usług doradczych i szkoleń. I właśnie na to wszystko można przeznaczyć dofinansowanie. Mieszczą się w nim bowiem usługi zarówno doradcze jak i szkoleniowe z Bazy Usług Rozwojowych.

Na co pieniądze dla firm?

PARP w opisie Akademii Menadżera MMŚP zwraca uwagę na szeroki zakres tematyczny usług doradczych i szkoleniowych z Bazy Usług Rozwojowych. Niemniej muszą one wynikać z analizy potrzeb rozwojowych firmy w obszarze cyfryzacji. Ważne jest także, by mieściły się w opisie kompetencji menadżerskich. Mówimy tutaj więc o takich zakresach tematycznych jak: (cytujemy za stroną PARP)

 • Zarządzanie transformacją cyfrową
 • Opracowanie modelu biznesowego
 • Zarządzanie zmianą
 • Zarządzanie produktem
 • Przywództwo i zarządzanie zespołami w wirtualnym środowisku
 • Marketing w gospodarce cyfrowej
 • Sprzedaż w gospodarce cyfrowej
 • Przedsiębiorczość technologiczna
 • Bezpieczeństwo cyfrowe
 • Zarządzanie cyfryzacją w inteligentnej fabryce
 • Procesy w transformacji cyfrowej (zarządzanie nimi)
 • Zarządzanie zintegrowanymi danymi

Więcej informacji na temat wsparcia dla mikro, małych i średnich firm można znaleźć tutaj. W tym przypadku pieniądze dla firm, choć dotyczą doradztwa i szkoleń, mogą okazać się ważnym krokiem na drodze do zmiany przedsiębiorstwa w nowoczesną organizację.

To Cię zainteresuje

Wirtualne biuro – łatwy sposób na zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy

Oddzielenie sfery prywatnej od zawodowej jest podstawową czynnością, na jakiej powinniśmy się skupić podczas prowadzenia firmy. Prowadząc jednoosobową…
13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…
12 01 23

Shopee niespodziewanie kończy działalność w Polsce. Allegro pozbyło się poważnej konkurencji

Shopee, platforma zakupowa kojarzona z krzykliwych reklam kończy działalność. 13.01.2023 platforma znika z polskiego rynku. Shopee kończy działalność…

Dyrektywa Omnibus. Tak sprzedawcy omijają prawo

Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów nowe obowiązki. Chodzi m.in. o wyeliminowanie fałszywych promocji, które wprowadzały w błąd…
dyrektywa omnibus

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Sklepy stacjonarne zamykają się na potęgę. Tylko w kilku segmentach znaczne wzrosty liczby otwarć

Blisko 4 tysiące sklepów stacjonarnych zamknęło się w Polsce w całym 2022 roku. To dane firmy Dun &…
sklep spożywczy

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier