magazyn-firma

Wiedza kosztuje, jednak jej przekucie na konkretne rozwiązanie, czasem jest jeszcze droższe. Są pieniądze dla firm, które chcą iść z duchem czasu. PARP dysponuje kwotą 54 mln złotych, które mają pomóc MŚP w cyfrowej transformacji.

Pieniądze dla firm na transformację cyfrową

Wśród wyzwań, jakie stoją przed firmami oraz osobami, które nimi zarządzają, wymienia się m.in. transformację cyfrową.

CZYTAJ TAKŻE: Odpuść etat, przejdź na samozatrudnienie. Możesz dostać sporo pieniędzy

Faktem jest, że w ostatnich latach, szczególnie w obliczu pandemii wiele firm musiało się zmienić. Część przedsiębiorców stanęła przed koniecznością zupełniej zmiany kanałów sprzedaży. Spory lifting przeszły formy dotychczasowego działania oraz modele biznesowe. W wielu przypadkach inaczej wygląda dziś obsługa klientów, czy zarządzanie zespołami pracowników, które często zostały rozproszone w ramach pracy zdalnej. Jak zauważa PARP, rozwijanie kompetencji cyfrowych przez kadry kierownicze wydaje się niezbędne do skutecznego zarządzania ich organizacjami oraz pracownikami. Temu właśnie ma służyć Akademia Menadżera MMŚP.

Wnioski o wsparcie doradcze i szkoleniowe można składać przez operatorów od 1 marca 2022 roku. Nabór planowany jest do 30 września 2023 r. Maksymalne przewidziane wsparcie dla firmy to 150 tysięcy złotych. Wkład własny musi jednak wynieść 20% całkowitych kosztów projektu. Aktualną listę operatorów można znaleźć tutaj.

CZYTAJ TAKŻE: Co to jest akredytywa dokumentowa? Cenne narzędzie dla eksporterów

Transformacja cyfrowa, czyli co?

Oczywiście powyższy opis może wydawać się szeroki. I w sumie taki ma być. Każda firma w zakresie zarządzania transformacją cyfrową ma swoje potrzeby, które trzeba szybko zdiagnozować. Następnie konieczne jest określenie luk kompetencyjnych właścicieli i skorzystać z ODPOWIEDNICH usług doradczych i szkoleń. I właśnie na to wszystko można przeznaczyć dofinansowanie. Mieszczą się w nim bowiem usługi zarówno doradcze jak i szkoleniowe z Bazy Usług Rozwojowych.

Na co pieniądze dla firm?

PARP w opisie Akademii Menadżera MMŚP zwraca uwagę na szeroki zakres tematyczny usług doradczych i szkoleniowych z Bazy Usług Rozwojowych. Niemniej muszą one wynikać z analizy potrzeb rozwojowych firmy w obszarze cyfryzacji. Ważne jest także, by mieściły się w opisie kompetencji menadżerskich. Mówimy tutaj więc o takich zakresach tematycznych jak: (cytujemy za stroną PARP)

 • Zarządzanie transformacją cyfrową
 • Opracowanie modelu biznesowego
 • Zarządzanie zmianą
 • Zarządzanie produktem
 • Przywództwo i zarządzanie zespołami w wirtualnym środowisku
 • Marketing w gospodarce cyfrowej
 • Sprzedaż w gospodarce cyfrowej
 • Przedsiębiorczość technologiczna
 • Bezpieczeństwo cyfrowe
 • Zarządzanie cyfryzacją w inteligentnej fabryce
 • Procesy w transformacji cyfrowej (zarządzanie nimi)
 • Zarządzanie zintegrowanymi danymi

Więcej informacji na temat wsparcia dla mikro, małych i średnich firm można znaleźć tutaj. W tym przypadku pieniądze dla firm, choć dotyczą doradztwa i szkoleń, mogą okazać się ważnym krokiem na drodze do zmiany przedsiębiorstwa w nowoczesną organizację.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

PILNE!!! Stopy procentowe bez zmian! RPP zaskoczyła ekonomistów

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie - poinformował Narodowy Bank Polski. To zaskakująca…
stopy procentowe
05 10 22

Do komornika przez notariusza. Będą notarialne nakazy zapłaty!

Rząd przyjął forsowany przez resort sprawiedliwości projekt ustawy o notariacie. Wśród kilku rozwiązań, szczególnie ważnym dla przedsiębiorców będą…
Notarialne nakazy zapłaty

Umowa na okres próbny 2023. Co się zmienia?

Od 1 stycznia 2023 roku wejdą w życie nowe zasady dotyczące zatrudniania osób na okres próbny. Mowa o…
umowa na okres próbny

Licytacje komornicze. Samochody dostawcze da się kupić. Sprawdziliśmy jakie!

Kiedy na rynku auta drożeją, a wybór jest czasem iluzoryczny, warto zajrzeć na licytacje komornicze. Samochody dostawcze potrzebne…
Licytacje komornicze. Samochody dostawcze
30 09 22

Zatory płatnicze: Małe firmy wreszcie lepiej chronione?

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy antyzatorowej, której efektem ma być m.in. wzmocnienie…
zatory płatnicze
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier