magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Pieniądze dla firm – tym razem jako nagroda w konkursie. PARP informuje o rozpoczęciu jubileuszowej, 25. odsłony konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. Jego celem jest odnalezienie i promowanie innowacyjnych rozwiązań przedsiębiorców oraz naukowców i specjalistów wielu dziedzin. Chodzi o produkty, które mają szansę zaistnieć na rynku światowym. Zwycięzcy w każdej z trzech kategorii otrzymają nagrodę 100 tys. złotych.

Pieniądze dla firm – jakie zgłoszenia w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Pieniądze dla firm jako nagroda za świetny pomysł? Czemu nie! Tym bardziej że nagroda w wysokości 100 tys. złotych, choć może nie sfinansuje wszystkich planów rozwojowych, ale może być cennym, a także dodatkowym wkładem w biznes.

Jak informuje PARP, do 1 grudnia 2022 roku można zgłaszać wyroby i technologie ułatwiające codzienne życie, automatyzujące procesy produkcji, wspomagające dbanie o zdrowie czy środowisko. Mogą być to rozwiązania z dowolnej dziedziny. Aplikować mogą (indywidualnie lub wspólnie) uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz przedsiębiorcy, działający na terenie Polski” – informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jako Magazyn Firma zachęcamy szczególnie tych ostatnich, a przecież pomysłów polskim przedsiębiorcom nie brakuje.

Warunki udziału w konkursie

Warto pamiętać, że w konkursie chodzi o zaprezentowanie własnych pomysłów, a nie sposobów na odtworzenie, czy przetworzenie czyichś idei. Stąd wymóg posiadania autorskich praw majątkowych do zgłaszanych rozwiązań. W konkursie można zgłaszać projekty, które osiągnęły pewien stopień zaawansowania. Zatem zgłaszane pomysły powinny być przynajmniej na etapie prac wdrożeniowych, a także dobrze udokumentowane.

CZYTAJ TAKŻE: Jak skutecznie prowadzić biznes? Wystarczy jeden program

Kategorie konkursu Polski Produkt Przyszłości

100 tys. złotych można zdobyć w każdej z trzech konkursowych kategorii. Pierwsza z nich to „Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki”. Drugą regulamin określa jako „Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy”. W trzeciej zaś, mogą wziąć udział firmy. Mówimy o kategorii „Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy”. To oznacza, że osoby prowadzące innowacyjny biznes mogą wystartować w dwóch z trzech kategorii, w zależności od tego, czy swój biznes prowadzą sami, czy w kooperacji z uczelnią.

Więcej informacji, a także regulamin na ten temat można znaleźć na stronie pod tym linkiem. Drodzy Czytelnicy, trzymamy kciuki!

 

To Cię zainteresuje

Jak otworzyć własny biznes?

Wielu osobom prowadzenie własnego biznesu kojarzy się z finansową niezależnością i bogaceniem się na swoich pasjach. Decyzja o…
jak-zalozyc-wlasna-firme

Saxo Bank z nowymi produktami dla klientów. Gratka dla inwestorów

Saxo Bank, duński bank inwestycyjny rozwija ofertę dla polskich klientów. Instytucja wyspecjalizowana w obsłudze inwestorów zapowiada zmiany w…
saxo bank

Jakie akcesoria komputerowe sprawdzą się w biurze?

Trudno dziś wyobrazić sobie pracę biurową bez komputera. Samo urządzenie to jednak nie wszystko. Aby móc w pełni…

Przedsiębiorcy tracą miliardy na korzystaniu z internetu

Analitycy szacują, że do 2025 r. straty z tytułu przestępstw internetowych na świecie przekroczą 200 mld dolarów. Już…

Kredyty hipoteczne 2023r. Idą zmiany. Będzie łatwiej kupić mieszkanie?

Zdolność kredytowa powoli się odbudowuje i zdaniem specjalistów trend ma się utrzymać. Wszystko przez zmiany rynkowe. Eksperci wieszczą…
kredyt

Polski biznes coraz chętniej wdraża podpis elektroniczny – liczba jego użytkowników dynamicznie rośnie od kilku lat

Polscy przedsiębiorcy coraz śmielej sięgają po e-podpis. Certum z grupy Asseco, największy dostawca usług zaufania w Polsce z…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier