Nie wiesz skąd wziąć pieniądze na biznes? Nawet 23 tys. zł jednorazowej dotacji, a potem wsparcie pomocowe wypłacone będzie uczestnikom inicjatywy „BiznesUP! Young ”. Wystarczy rzucić etat i przejść na samozatrudnienie.

Program „BiznesUP! Young ” to nawet 23 tys. zł dotacji przyznawanej jednorazowo. Dodatkowo przez pół roku prowadzenia działalności dodatkowe środki. W efekcie w sumie można liczyć na prawie 40 tys. złotych. I to bezzwrotnie.

CZYTAJ TAKŻE: Pomysł na biznes – energooszczędna stolarka z zaufaniem banków

Dotacja na założenie firmy

Projekt adresowany jest do osób przed 30 rokiem życia, którzy nie mają pracy i mieszkają w województwie łódzkim. Wsparcie to dotacja, dodatkowo pieniądze stanowiące wsparcie pomostowe, liczne szkolenia i pomoc ekspertów.

CZYTAJ TAKŻE: PARP ma pieniądze dla firm. Tym razem na wsparcie w transformacji cyfrowej

Dotację można wydać na zakup sprzętu do firmy, maszyn, czy mebli. Można też przeznaczyć je na materiały i półprodukty. Mało tego. Pieniądze te mogą być też wydane na kursy i szkolenia.

W ramach wsparcia wypłacane jest też wsparcie pomostowe. Uczestnik otrzymuje co miesiąc 2800 złotych przez pół roku. To pieniądze, którymi można sfinansować bieżące wydatki, takie jak telefony, ZUS, czy paliwo do samochodu.

Szkolenia dla młodych przedsiębiorców

Oprócz pieniędzy na start i bieżące funkcjonowanie, uczestnicy programu „Biznes dla młodych” mają szansę na wzięcie udziału w szkoleniach. To przede wszystkim szkolenia związane z założeniem i prowadzeniem własnej firmy. Podczas szkoleń organizatorzy pomagają opracować biznesplan. Mało tego. W czasie szkoleń zapewnione są obiady, zwrot kosztów dojazdu i opieki nad dziećmi,

„BiznesUP! Young – subregion łódzki”

Żeby projekt ruszył, w I edycji wybranych zostanie minimum 20 osób.

Nabór jest w trybie ciągłym – tj. po utworzeniu jednej grupy, rekrutowani są uczestnicy do drugiej grupy (po 10 osób w każdej z grup).Nabór trwa.

Więcej na stronie dotacjedlamlodych.pl