magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Takich kolejek do stacji paliw nie widziano od czasów PRL! Od niecodziennych obrazków sprzed dystrybutorów dużo bardziej zaskakujące są liczby. Zobacz, co robi z nami panika! Spółki PKN Orlen oraz PKO BP zaprezentowały w piątek ZASKAKUJĄCE dane.

PKN Orlen dawno tyle nie zarobił.

Tego jeszcze nie było. Spółka PKN Orlen, której przecież zależy na jak najwyższych wartościach sprzedaży, musi uspokajać klientów oczekujących w panice na swoją kolej do tankowania. Nie pomogły zapewnienia, że paliwa starczy dla wszystkich, a także komunikaty w mediach. Bezskuteczne okazało się wskazywanie, że winne zamieszania są farmy trolli. Ostrzeżenia przed fake newsami również nie przyniosły spodziewanego efektu. Kolejki jak były, tak są.

CZYTAJ TAKŻE: System SWIFT. Co to jest i jak działa?

Jak wzrosła sprzedaż na stacjach paliw PKN Orlen?

W piątek PKN Orlen pochwalił się w mediach społecznościowych wynikami z czwartku, 24.02.2022 r. Okazało się, że sprzedaż na stacjach paliw państwowego giganta wzrosła skokowo o… 400% - czytamy w oświadczeniu koncernu. Nic dziwnego, że spółka wprowadziła na swoich stacjach ograniczenia do 50 litrów dla samochodów osobowych i 500 litrów dla ciężarówek. Takie postawienie sprawy wyeliminowało sprzedaż dodatkowych litrów do kanistrów, a nawet beczek przewożonych na przyczepach.

Rachunek na stacji paliw wyższy dziesięciokrotnie

Jeśli na kimś nie robi wrażenia skala wzrostu sprzedaży na Orlenie, niech lepiej zerknie na dane opublikowane przez ekonomistów PKO BP. Wykres, który pojawił się na twitterowym koncie @PKO_Research pokazuje dzienną wartość transakcji bezgotówkowych na stacjach benzynowych. Wynika z niego, że w porównaniu do danych ze stycznia 2022 roku, w miniony czwartek wartość ta wzrosła ponad… DZIESIĘCIOKROTNIE! A to już pokazuje, że Polacy wręcz „rzucili się” na paliwo.

PKN Orlen mówi dość – wypowiada umowy

Jak wynika z wypowiedzi prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, koncern rozprawił się już z dziesięcioma przedsiębiorcami, który w nieuzasadniony sposób napędzali panikę, podnosząc ceny do astronomicznych wartości. Wiele wskazuje na to, że na tym się sprawa nie skończy, a problemy mogą mieć również inne firmy współpracujące ze spółką.

Obajtek wskazał, że winę za wybuch paliwowej paniki ponoszą farmy trolli, które zdołały rozsiać falę dezinformacji, a także  fake newsów. Niestety zachowanie niektórych właścicieli stacji paliw wpisało się w ten trend, dodatkowo budując atmosferę niepokoju i napędzając sprzedaż do dawno niewidzianych wartości.

To Cię zainteresuje

25 01 23

Otwartość BNP Paribas Faktoring

Feminatywy pozostają jedną z najgłośniejszych kwestii poruszanych w dyskusjach o ewolucji języka polskiego. Sam temat nadal budzi wiele…
BNP Parbas
24 01 23

Ceny biletów PKP. Ma być taniej. Rząd ma plan

Ceny biletów PKP mają być niższe. I to jeszcze w styczniu. Będą też dodatkowe pieniądze dla PKP. Są…
ceny biletów
13 01 23

Inflacja w Polsce. Są nowe dane. Jest zaskoczenie?

Inflacja w Polsce w grudniu 2022 była zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami GUS. Wyniosła 16,6 proc. w ujęciu rok…

Dyrektywa Omnibus. Tak sprzedawcy omijają prawo

Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów nowe obowiązki. Chodzi m.in. o wyeliminowanie fałszywych promocji, które wprowadzały w błąd…
dyrektywa omnibus

Sklepy stacjonarne zamykają się na potęgę. Tylko w kilku segmentach znaczne wzrosty liczby otwarć

Blisko 4 tysiące sklepów stacjonarnych zamknęło się w Polsce w całym 2022 roku. To dane firmy Dun &…
sklep spożywczy

Deficyt pracowników. Pełna lista zawodów, w których brakuje rąk do pracy

W wielu branżach deficyt pracowników to wciąż normalność. Oto pełna lista zawodów, w których brakuje rąk do pracy.…
praca

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier