magazyn-firma

Amerykański magazyn po raz kolejny opublikował listę najzamożniejszych ludzi. Aby się na niej znaleźć trzeba posiadać majątek przekraczający wartość 1 miliarda dolarów. Udało się to kilku naszym rodakom. Polacy wśród najbogatszych ludzi świata mają 7-osobową reprezentację.

W co inwestują najbogatsi ludzie świata

Osiągnięcie wyznaczonego przez „Forbes” pułapu może wydawać się niemożliwym, ale jak widać coraz większej ilości osób to się udaje. A liczby wymieniane przy kolejnych nazwiskach są dowodem na to, że posiadając dobry biznesowy zmysł można te pieniądze nie tylko mieć, ale i pomnażać. Także wymienieni Polacy wśród najbogatszych na świecie inwestują, aby zwiększyć aktywa.

[et_bloom_inline optin_id="optin_4"]

Od wielu lat na czele listy znajdują się osoby powiązane z wirtualnym światem i nowymi technologiami. Nie dziwi więc obecność w pierwszej dziesiątce takich nazwisk jak: Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates czy Mark Zuckerberg. Ale jak pokazuje wysoka pozycja Bernarda Arnaulta nadal dochodowe są dobra luksusowe.

CZYTAJ TAKŻE: Co to są raje podatkowe?

Profile biznesowe Polaków ujętych w raporcie nieco różnią się od osób tworzących światową czołówkę. Ale jak widać obrana przez nich droga jest słuszna, skoro dzięki niej cieszą się bogactwem.

CZYTAJ TAKŻE: Polski rynek dóbr luksusowych się kurczy. Które branże mają się najgorzej?

Polacy wśród najbogatszych ludzi świata. Oto co robią

Michał Sołowow (4 mld dolarów) – kierowca rajdowy, który karierę sportową zamienił na biznes. Należące do niego firmy zajmują się między innymi: produkcją styropianu, płytek ceramicznych i ceramiki sanitarnej oraz podłóg drewnianych. Takie marki jak Cersanit i Barlinek to dopiero początek długiej listy biznesów.

Jerzy Starak (3,6 mld dolarów) to przedstawiciel branży farmaceutycznej. Posiada większościowe udziały Polpharmy oraz produkującego preparaty ziołowe Herbapolu.

Majątek Tomasza Biernackiego wyceniono na 3,2 mld dolarów. Mężczyzna zbudował go jako założyciel i współwłaściciel sieci sklepów Dino Polska.

CZYTAJ TAKŻE: Handel detaliczny 2021. Czy małe sklepy poradzą sobie po pandemii? [WYWIAD]

Na liście nie mogło zabraknąć Zygmunta Solorz-Żaka (3,2 mld dolarów). Przedsiębiorca kojarzony jest głownie z branżą mediową i należącym do niego Polsatem. Ale jego wpływy sięgają też do innych dziedzin min. telekomunikacji, finansów a nawet energetyki.

Dominika Kulczyk, to jedyna Polka wymieniona przez magazyn „Forbes”. Bizneswoman zajmuje 1517 miejsce w rankingu, z majątkiem wycenionym na 2,1 mld dolarów. Jej działania są wszechstronne. Kulczyk jest związana z takimi podmiotami jak: Kulczyk Foundation, Kulczyk Holding czy Polenergia S.A., zajmująca się pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych.

CZYTAJ TAKŻE: Na rynku zostaną trzy sieci monopolowe. Cała prawda o biznesie alkoholowym – wywiad

Ostatnie miejsce zajmowane przez Polaków to pozycja 2263. Co ciekawe zajmują ją wspólnie: Rafał Brzoska i Zbigniew Juroszek. Obaj dysponują majątkami wartymi 1,3 mld dolarów. Rafał Brzoska to założyciel firmy InPost, podbijającej rynek paczkomatami. Zbigniew Juroszek z rodziną znani są w branży deweloperskiej – spółka Atal.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Budowlanka hamuje, ale nie tak mocno jak w pandemii

Ogłaszanie wielkiego kryzysu w budowlance, póki co, należy traktować jako przedwczesne. Wprawdzie budowlanka hamuje, ale nie przebiła pod…
budowlanka hamuje

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla
26 09 22

Co się stanie z firmą po Twojej śmierci? W 2023 r. ruszą fundacje rodzinne

Od 2023 roku w Polsce będzie można zakładać fundacje rodzinne – poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W ocenie…
fundacje rodzinne

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

Abonament RTV – w poszukiwaniu radia poczta zagląda do samochodów służbowych

Abonament RTV to chyba jedna z najsłabiej egzekwowanych danin publicznych w Polsce. Poczta Polska, która ma ustawowe prawo…
Abonament RTV

LikePOS – terminal płatniczy w smartfonie dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Klienci biznesowi PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji LikePOS, która zmieni ich smartfon w terminal…
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier