magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Jaki jest najlepszy pomysł na biznes? Ci, którzy wybierają biznes remontowy często nie żałują swoich decyzji. Jakich zleceń mają najwięcej?

Pomysł na biznes remontowy

Tym razem mało oryginalny, ale sprawdzony pomysł na biznes. Jeśli wydaje ci się, że najwięcej prac będzie związanych z „grubą” robotą przy wyburzaniu i budowaniu ścianek działowych, układaniu paneli, czy z gładziami szpachlowymi jesteś w błędzie. Zobacz jakie zlecenia najczęściej wpadają firmom remontowym.

Zarabianie na remontach

Słowo „remont” nie zawsze kojarzy się dobrze. Szczególnie tym, którzy planują przeprowadzić go we własnym zakresie w ramach urlopu wypoczynkowego lub (o zgrozo!) po godzinach codziennej pracy na etacie. Wiele osób jednak, zamiast oszczędzić na robociźnie woli oszczędzić sobie nerwów i wybiera profesjonalne firmy, które remont przeprowadzą za nich. Stąd wziął się niejeden pomysł na biznes!

Biorąc pod uwagę kolejki chętnych na ekipy remontowe, może się okazać, że w tym biznesie nikt nudził się nie będzie. Co ciekawe, jeśli myślisz, że wybierając taką działalność, staniesz na czele grupy wyburzająco-budującej do zadań specjalnych, możesz być w błędzie. „Ciężkie przypadki”, to niewielki odsetek prac remontowych. Co zatem klienci wybierają najczęściej?

CZYTAJ TAKŻE: Pieniądze na pierwszy biznes. Państwo oferuje tanią pożyczkę.

Pomysł na biznes – malowanie ścian

Jak wynika z analizy serwisu Oferteo.pl aż 3 na 4 remonty (74%) obejmują… prace malarskie. To oznacza, że zamiast ciężkich wiertarek udarowych, młotów i szpachelek, Twoim głównym narzędziem w tym biznesie będzie wałek i pędzel.

W 49% przypadków mówimy o tynkowaniu ścian. Podium zamyka montaż płyt kartonowo-gipspowych – 47%.

Dalsze pozycje wg Oferteo.pl zajmują: instalacje elektryczne (45%), co potwierdza, że dobry elektryk zawsze znajdzie zajęcie. Podobnie jest z hydraulikiem – aż 43% remontów wymaga ingerencji specjalisty z tej dziedziny. Zdecydowanie rzadziej decydujemy się na układanie glazury i terakoty (34% remontów). Położenie parkietu lub paneli to mniej niż ¼ wszystkich remontów (23%). Specjalista od centralnego ogrzewania będzie potrzebny przy co piątym remoncie. Jedynie 17% przeprowadzających takie inwestycje planuje wymianę armatury.

Jakie mieszkania do remontu?

Wiadomo, że większość specjalistów w tej branży wycenia swoją pracę za metr kwadratowy. Nie tylko z tego powodu, na dużych powierzchniach zarobimy najwięcej. Jak się okazuje, co piąty remont przeprowadzany w Polsce obejmuje wg Oferteo mieszkania lub domy z 5 pomieszczeniami. Najmniej zleceń dotyczy mieszkań dwupokojowych, a także bardzo dużych domów, powyżej 6 pomieszczeń. W obu przypadkach to jedynie 14% zleceń.

Gdzie szukać zleceń w branży remontowej?

Oczywiście internet jest głównym miejscem, gdzie można zaproponować swoje usługi. Szczególnie na początku, będzie to szczególnie cenne miejsce zdobywania klientów.

Z czasem jednak docenimy zjawisko nazywane fachowo „marketingiem szeptanym”. Dobra opinia u klientów, którzy zechcą rekomendować naszą firmę znajomym, znaczy więcej, niż tysiąc lajków na facebooku. Jak przyznają osoby, które zarabiają na tym biznesie. Jeden zadowolony klient to źródło trzech kolejnych w niedalekiej przyszłości. Warto więc przyłożyć się do pracy. Szczególnie tej z wałkiem w ręku.

To Cię zainteresuje

Jak otworzyć własny biznes?

Wielu osobom prowadzenie własnego biznesu kojarzy się z finansową niezależnością i bogaceniem się na swoich pasjach. Decyzja o…
jak-zalozyc-wlasna-firme

Kredyty hipoteczne 2023r. Idą zmiany. Będzie łatwiej kupić mieszkanie?

Zdolność kredytowa powoli się odbudowuje i zdaniem specjalistów trend ma się utrzymać. Wszystko przez zmiany rynkowe. Eksperci wieszczą…
kredyt

Kryzys? Jaki kryzys? Więcej nowych firm i mniej upadłości w III kw. 2022 r.

Te dane mogą zaskakiwać, szczególnie, że wiele branż odczuwa kryzys. Według Głównego Urzędu Statystycznego w III kwartale 2022…
kryzys

Pomysł na biznes 2023. Termomodernizacja i OZE z państwowym boosterem

Termomodernizacja i OZE - to może być dobry pomysł na biznes 2023. Jeśli Twoja firma zajmuje tymi obszarami,…
pomysł na biznes 2023

Gdzie opłaca się założyć sklep stacjonarny w 2023 roku? Twarde dane. (MAPA)

Szersza statystyka w połączeniu z geografią pozwala nam na określenie miejsc, w których biznes prowadzony stacjonarnie jest ekonomicznie…
sklep stacjonarny w 2023 roku

Pieniądze dla firm. Trwa nabór w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Pieniądze dla firm – tym razem jako nagroda w konkursie. PARP informuje o rozpoczęciu jubileuszowej, 25. odsłony konkursu…
Pomysł na biznes

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier