magazyn-firma

Jaki jest najlepszy pomysł na biznes? Ci, którzy wybierają biznes remontowy często nie żałują swoich decyzji. Jakich zleceń mają najwięcej?

Pomysł na biznes remontowy

Tym razem mało oryginalny, ale sprawdzony pomysł na biznes. Jeśli wydaje ci się, że najwięcej prac będzie związanych z „grubą” robotą przy wyburzaniu i budowaniu ścianek działowych, układaniu paneli, czy z gładziami szpachlowymi jesteś w błędzie. Zobacz jakie zlecenia najczęściej wpadają firmom remontowym.

Zarabianie na remontach

Słowo „remont” nie zawsze kojarzy się dobrze. Szczególnie tym, którzy planują przeprowadzić go we własnym zakresie w ramach urlopu wypoczynkowego lub (o zgrozo!) po godzinach codziennej pracy na etacie. Wiele osób jednak, zamiast oszczędzić na robociźnie woli oszczędzić sobie nerwów i wybiera profesjonalne firmy, które remont przeprowadzą za nich. Stąd wziął się niejeden pomysł na biznes!

Biorąc pod uwagę kolejki chętnych na ekipy remontowe, może się okazać, że w tym biznesie nikt nudził się nie będzie. Co ciekawe, jeśli myślisz, że wybierając taką działalność, staniesz na czele grupy wyburzająco-budującej do zadań specjalnych, możesz być w błędzie. „Ciężkie przypadki”, to niewielki odsetek prac remontowych. Co zatem klienci wybierają najczęściej?

CZYTAJ TAKŻE: Pieniądze na pierwszy biznes. Państwo oferuje tanią pożyczkę.

Pomysł na biznes – malowanie ścian

Jak wynika z analizy serwisu Oferteo.pl aż 3 na 4 remonty (74%) obejmują… prace malarskie. To oznacza, że zamiast ciężkich wiertarek udarowych, młotów i szpachelek, Twoim głównym narzędziem w tym biznesie będzie wałek i pędzel.

W 49% przypadków mówimy o tynkowaniu ścian. Podium zamyka montaż płyt kartonowo-gipspowych – 47%.

Dalsze pozycje wg Oferteo.pl zajmują: instalacje elektryczne (45%), co potwierdza, że dobry elektryk zawsze znajdzie zajęcie. Podobnie jest z hydraulikiem – aż 43% remontów wymaga ingerencji specjalisty z tej dziedziny. Zdecydowanie rzadziej decydujemy się na układanie glazury i terakoty (34% remontów). Położenie parkietu lub paneli to mniej niż ¼ wszystkich remontów (23%). Specjalista od centralnego ogrzewania będzie potrzebny przy co piątym remoncie. Jedynie 17% przeprowadzających takie inwestycje planuje wymianę armatury.

Jakie mieszkania do remontu?

Wiadomo, że większość specjalistów w tej branży wycenia swoją pracę za metr kwadratowy. Nie tylko z tego powodu, na dużych powierzchniach zarobimy najwięcej. Jak się okazuje, co piąty remont przeprowadzany w Polsce obejmuje wg Oferteo mieszkania lub domy z 5 pomieszczeniami. Najmniej zleceń dotyczy mieszkań dwupokojowych, a także bardzo dużych domów, powyżej 6 pomieszczeń. W obu przypadkach to jedynie 14% zleceń.

Gdzie szukać zleceń w branży remontowej?

Oczywiście internet jest głównym miejscem, gdzie można zaproponować swoje usługi. Szczególnie na początku, będzie to szczególnie cenne miejsce zdobywania klientów.

Z czasem jednak docenimy zjawisko nazywane fachowo „marketingiem szeptanym”. Dobra opinia u klientów, którzy zechcą rekomendować naszą firmę znajomym, znaczy więcej, niż tysiąc lajków na facebooku. Jak przyznają osoby, które zarabiają na tym biznesie. Jeden zadowolony klient to źródło trzech kolejnych w niedalekiej przyszłości. Warto więc przyłożyć się do pracy. Szczególnie tej z wałkiem w ręku.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla

Made in Poland. W jakich branżach Polacy są wśród liderów? (WIDEO)

W jakich branżach Polacy są wśród światowych liderów? Okazuje się, że etykieta made in Poland na niektórych towarach…
Made in Poland

Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem. Liczba kradzieży bije rekordy

Ceny paliw nie maleją, rośnie też inflacja. To skłania do kradzieży na stacjach paliw. Wzrost liczby przestępstw i…
stacja benzynowa

Pomysł na biznes. Kawa na wynos sprzedaje się jak nigdy!

Ponad połowa naszych rodaków chętnie pije kawę poza domem. Ośrodek ARC Rynek i Opinia stwierdza, że odsetek kawoszy…

Ile kosztuje godzina korepetycji? Czy warto zostać korepetytorem?

Ile kosztuje godzina korepetycji? Ceny korepetycji zależą od wielu zmiennych. Podstawową jest przedmiot, z którego prowadzone są dodatkowe…

Ile kosztuje godzina korepetycji? Czy warto zostać korepetytorem?

Niezależnie od tego, czy nasza pociecha jest pilnym uczniem lub uczennicą, czy też ma pewne zaległości na własne…
ile kosztuje godzina korepetycji?
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier