magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Mamy dwie informacje z policji. Obie złe. To, co je łączy, to fakt, że pojawiły się w ciągu zaledwie 48 godzin. Skrajna agresja, czy presja płacowa level hard? W Lublinie stażystka podpaliła sekretariat, we Wrocławiu zaś podwładny pogryzł własnego szefa. Co poszło nie tak!?

Presja płacowa, czy nienawiść do firmy?

Ok. Zwykle zajmujemy się poważnymi sprawami. Ale te dwa przypadki, tylko pozornie wyglądają na niepoważne. Obie pojawiły się w ciągu 48 godzin i pokazują, że pracownik, a nawet stażystka w sekretariacie mogą być skrajnie niebezpieczni. Czy to niechęć do miejsca pracy, czy mocno dyskusyjna w swoich objawach presja płacowa? Nie wiemy. Wiemy, że w dwóch firmach we Wrocławiu i Lublinie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie.

Podpaliła sekretariat

Powiedzenie „robota pali się w rękach” z pewnością pasuje do 38-letniej stażystki z Lublina. Z tym że w zupełnie innym znaczeniu. Jak relacjonuje policja wg ustaleń, kobiecie miały nie podobać się warunki stażu oraz zadanie, jakie zlecił jej pracodawca. Wybrała najgorsze możliwe rozwiązanie. Wyjęła z szafki stos dokumentów i… podpaliła sekretariat. Wstępny szacunek strat to 70 tysięcy złotych.

Oględziny tego co zostało z sekretariatu, nie pozostawiały złudzeń. Doszło do umyślnego zaprószenia ognia. 38-letnia stażystka została zatrzymana. Usłyszała zarzut zniszczenia mienia. Przyznała się do zarzucanego jej czynu. Jak powiedziała policjantom, nie podobało jej się, że pracodawca oraz inni pracownicy zaburzali jej dzień pracy, zlecając nowe zadania. Dlatego postanowiła przyjść rano do pracy i podpalić dokumenty w sekretariacie”. Za popełniony czyn grozi jej o wiele mniej przyjemny staż – 5 lat pozbawienia wolności.

Pogryzł pracodawcę. Poszło o pieniądze

Presja płacowa może przyjąć różne oblicza. Z Lublina przenosimy się do Wrocławia. Tam policja otrzymała zgłoszenie z jednej z firm położonych w centrum miasta. Okazało się, że pracownik nie dość, że okradł szefa to jeszcze w napadzie frustracji… pogryzł go.

Jak relacjonuje dolnośląska policja 41-letni mieszkaniec Wrocławia „zgłosił się do swojego przełożonego po odbiór wynagrodzenia, a gdy usłyszał, że zostanie mu potrącona spora kwota, która wiązała się z koniecznością naprawy szkód, jakie spowodował on w mieniu przedsiębiorstwa, zabrał plik pieniędzy z biurka szefa”. To jednak nie koniec tej historii. Doszło bowiem do szarpaniny, podczas której pracownik pogryzł swojego pracodawcę po rękach – wynika z zeznań. 34-letni szef trafił na pogotowie, gdzie udzielono mu pomocy.

Co ciekawe sam agresor potwierdził wersję zaatakowanego oraz świadków awantury. 41-latek został aresztowany.

Presja czy agresja?

Jak widać presja płacowa i niezadowolenie z pracy mogą przybrać przeróżnego charakteru. Wypada docenić pracownika, który nieśmiało puka do drzwi i tak załatwia swoje służbowe sprawy. Zdecydowanie nie życzymy Wam, by presja płacowa zamieniła się w agresję. Nawet tę słowną.

To Cię zainteresuje

13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Siedziba firmy - jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać.

Siedziba firmy to jeden za ważniejszych wyborów dla przedsiębiorcy. Jeśli zastanawiasz się jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać?…
siedziba firmy

Akcesoria biurowe niezbędne w każdym biurze

Uporządkowane, kompleksowo wyposażone biuro, w którym wszystko leży na właściwym miejscu – to bez wątpienia pożądane warunki do…

Deficyt pracowników. Pełna lista zawodów, w których brakuje rąk do pracy

W wielu branżach deficyt pracowników to wciąż normalność. Oto pełna lista zawodów, w których brakuje rąk do pracy.…
praca

Kalendarz dni wolnych od pracy. Kiedy jest ustawowo wolne?

Osoba prowadzącą działalność gospodarczą rzadko ma przerwy w pracy. Jeśli jednak zatrudniasz pracowników, pokaż wszystkim kalendarz dni wolnych…
dni wolne od pracy

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier