magazyn-firma

Projektor LG HU810W. Jak zbudować własne kino?

Autor
material partnera
Opublikowano
20 05 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Zapach popcornu, wygodny fotel wspaniały dźwięk przestrzenny… też jeszcze pamiętacie jak to jest w kinie? W czasach obostrzeń i ograniczeń muśmy we własnym zakresie zapewnić sobie tą formę rozrywki. Wyposażeni w nowy projektor LG HU810PW dokonamy tego bez trudu jednocześnie uniezależniając się od kaprysów władzy lub przyrody.

A kino możemy zbudować zaiste zacnych rozmiarów bo sięgające aż 300” przekątnej. Spójrzmy teraz na nasz „duży”, 55calowy telewizor, przemnóżmy go przez 47 i już mamy prawie nasz 300” ekran, wydaje się, że to dużo, ale uwierzcie, szybko przywykniecie i nie będziecie chcieli patrzeć na Wasz pocztówkowych rozmiarów TV.

Całość oczywiście napędza laserowe źródło światła generując 2700ANSI lumenów, które będzie rozświetlać Waszą salę kinową przez nawet 20.000 godzin pozwalając obejrzeć ponad 13.000 filmów, chyba że jesteście fanami kina rodem z Bollywood. Rozdzielczość oczywiście 4K.

To co czyni ten projektor wyjątkowym to pełen zestaw technologii jakie został wyposażony. To, że jest on SMART możemy się spodziewać już po tym, z pod czyich skrzydeł wyszedł. Również nie trzeba wspominać o technologii HDR i dynamicznym mapingu bo to już standard w LG. To co dba by rozpalić nasze zmysły to technologie adaptacyjnego kontrastu która cieszyć będzie oko osób lubiących nasycone barwy, osoby o szczególnym zamiłowaniu do form przekazu jakimi reżyser buduje atmosferę obrazu docenią tryb „Filmmaker” dzięki któremu elektronika poprawiająca i korygująca obraz wedle intuicji sztucznej inteligencji zostanie wyłączona, a my będziemy się cieszyć czystą, artystyczną formą.

Sam obraz do projektora przekażemy wykorzystując tradycyjną sztukę kablologii stosowanej lub bezprzewodowo poprzez AirPlay, Miracast® lub Bluetooth

Jednak kino w domu to nie tylko obraz lecz również dźwięk. Tu pomaga technologia eARC, która  obsługuje do 32 kanałów audio, w tym 8-kanałowy strumień nieskompresowanych danych w jakości 24 bity / 192 kHz z prędkością do 38 Mb/s. Ale jeśli skorzystasz ze starszego brata omawianego projektora, czyli LG AU810PW to staniesz ucho w ucho z systemem WiSA który przesyła dźwięk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości (24 bity, 48 kHz lub 96 kHz) z urządzenia źródłowego do maksymalnie ośmiu głośników podłączonych do zasilania i obsługuje formaty audio 3D.  Więc teraz możesz śmiało przenieść dźwięk z kina do domu

Jednak nie tylko filmem człowiek żyje, czasem też by w coś pograł. Jak duży ekran to koniecznie konsola nowej generacji. By wykorzystać w pełni jej potencjał musimy mieć sprzęt obsługujący standard HDMI2.1 i właśnie takie znajdziemy w nowych projektorach LG.

Lecz życie ma również swą ciemniejszą stronę, a raczej jaśniejszą, bo dziejącą się zwykle w dzień. Jest nią praca. Gdy słońce za oknem pięknie rozświetla świat, a my chcemy wykorzystać nasz projektor do prezentacji w większym gronie lub wygodnie przeprowadzić telekonferencję potrzebujemy pełnej jasności projektora, takiej, która w pełni zacienionym pomieszczeniu byłaby męcząca dla oczu. Tą hybrydowość łączącą dzień z nocą jest technologia Iris pozwalająca cieszyć się zarówno wysokim kontrastem i przyjemnym niezbyt intensywnym światłem podczas wieczornej projekcji jak i pełnią laserowej mocy podczas dziennego pokazu. Dzięki Iris, nasz projektor kina domowego z łatwością przekształci się w rasowy projektor biznesowy.

Wspomniany wcześniej projektor AU810PW może pochwalić się dodatkowymi mocami czyniącymi zeń 100% sprzęt do kina domowego klasy Pro. Jest to kalibracja z wykorzystaniem predefiniowanych ustawień programu CalMan pozwalająca w zaledwie 30 odpowiednio dostosować paramenty obrazu do warunków jakie stworzyliśmy w naszej sali kinowej i jaki zastosowaliśmy ekranu Oraz Triger 12V pozwalający zaprogramować całą sekwencję zdarzeń które nastąpią po włączeniu projektora przekształcając np. nasz salon w salę kinową, takich jak wysunięcie się ekranu, opuszczenie projektora pod sufitem na odpowiednią wysokość, wygaszenie świateł czy zasłonięcie rolet. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, bo na dobrą sprawę nic nie stoi na przeszkodzie by zaprogramować przygotowanie popcornu na czekający nas seans.

 

To Cię zainteresuje

Saxo Bank z nowymi produktami dla klientów. Gratka dla inwestorów

Saxo Bank, duński bank inwestycyjny rozwija ofertę dla polskich klientów. Instytucja wyspecjalizowana w obsłudze inwestorów zapowiada zmiany w…
saxo bank

Jak fiskalne rozwiązania „all-in-one” wspierają przedsiębiorców?

Przedsiębiorcy często przekonują się, że nowoczesne rozwiązania systemowe otwierają drogę do wygodnej, efektywnej pracy i rozwoju biznesu. Jednak…
posnet

Jakie akcesoria komputerowe sprawdzą się w biurze?

Trudno dziś wyobrazić sobie pracę biurową bez komputera. Samo urządzenie to jednak nie wszystko. Aby móc w pełni…

Przedsiębiorcy tracą miliardy na korzystaniu z internetu

Analitycy szacują, że do 2025 r. straty z tytułu przestępstw internetowych na świecie przekroczą 200 mld dolarów. Już…

„Coffee to go” – przekuj rosnącą popularność kawy w swój zysk

Polacy coraz chętniej sięgają po kawę, w tym po napoje powstałe z wysokiej jakości ziaren i przygotowane w…

Polski biznes coraz chętniej wdraża podpis elektroniczny – liczba jego użytkowników dynamicznie rośnie od kilku lat

Polscy przedsiębiorcy coraz śmielej sięgają po e-podpis. Certum z grupy Asseco, największy dostawca usług zaufania w Polsce z…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier