magazyn-firma
2 min. czytania

Przedsiębiorcy wkurzeni na sankcje wobec Rosji – dlaczego?

sankcje wobec Rosji
Autor
Adam Adamski
Opublikowano
03 03 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Co do tego jest pełna zgoda. Sankcje wobec Rosji w obliczu barbarzyńskiego ataku na Ukrainę są absolutną koniecznością. Świat biznesu pogodził się ze stratami, i zamyka się na agresora, jak tylko może. Jest jednak jeden podstawowy problem, który sprawia, że przedsiębiorcy są totalnie wkurzeni na sankcje. Jaki? Tłumaczymy.

Sankcje wobec Rosji – co nie działa?

Sprawa sankcji gospodarczych wobec Rosji omawiana jest nie tylko przez polityków. Głównym „wykonawcą” kary będą przecież instytucje finansowe i biznes. To one wcielą w życie międzynarodowe ustalenia. To dzięki nim sankcje wobec Rosji faktycznie uderzą w sedno sprawy.

Temat ten pojawił się więc na posiedzeniu grupy roboczej BusinessEurope ds. Rosji – czytamy na stronie Konfederacji Lewiatan. Nie ma wątpliwości, że europejscy przedsiębiorcy murem stoją po stronie Ukrainy. Jest jednak coś, co szczególnie wkurza świat biznesu. Chodzi o… BAŁAGAN! Delikatnie mówiąc, nie pomaga on firmom w podejmowaniu trudnych i zdecydowanych decyzji, a przecież o takie w tej sytuacji chodzi.

Problemy z sankcjami

Jak czytamy w relacji z posiedzenia „wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się co do tego, że brak jest jednak jasności ws. implementowania sankcji. Problemem jest także duża ilość dokumentów prawnych i brak umieszczenia ich wszystkich w jednym miejscu przez instytucje UE”.

Europejscy przedsiębiorcy apelują do władz w Brukseli o jak najwcześniejsze informowanie przedsiębiorców o przyjmowanych sankcjach oraz wytycznych. Oczywiście w miarę możliwości, bo wszyscy mają świadomość dynamiki sytuacji. Ważne jest jednak by szeroko rozumiany biznes, mógł lepiej się przygotować. Choćby po to, by w mniejszym stopniu oberwał rykoszetem. Warto przecież pamiętać, że sankcje to miecz obosieczny.

CZYTAJ TAKŻE: Ten rynek już nie istnieje. "Do Rosji niczego nie sprzedajemy"

Gdzie znaleźć teksty prawne związane z sankcjami

I tutaj zaczyna się wyzwanie. Jeśli ktoś myśli, że łatwo znajdzie adresy stron i linki do tekstów prawnych związanych ze sankcjami może się pomylić i stracić wiele czasu, bez gwarancji, że znajdzie wszystko, co w tej sytuacji jest mu potrzebne. Często, łapiemy się na tym, że znalezienie konkretnego aktu prawnego w gąszczu unijnych stron bywa kłopotliwe. Nie inaczej jest w przypadku sankcji nałożonych na Rosję.

Konfederacja Lewiatan odrobiła lekcję z tym związaną i bardzo ułatwiła nam wszystkim pracę. Linki do oficjalnych treści związanych z sankcjami zostały skatalogowane na tej stronie. Znajdują się tam również niezbędne objaśnienia, które dotyczą mechanizmu stosowania nowego prawa. Zachęcamy do lektury.

To Cię zainteresuje

13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Siedziba firmy - jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać.

Siedziba firmy to jeden za ważniejszych wyborów dla przedsiębiorcy. Jeśli zastanawiasz się jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać?…
siedziba firmy

Akcesoria biurowe niezbędne w każdym biurze

Uporządkowane, kompleksowo wyposażone biuro, w którym wszystko leży na właściwym miejscu – to bez wątpienia pożądane warunki do…

Kalendarz dni wolnych od pracy. Kiedy jest ustawowo wolne?

Osoba prowadzącą działalność gospodarczą rzadko ma przerwy w pracy. Jeśli jednak zatrudniasz pracowników, pokaż wszystkim kalendarz dni wolnych…
dni wolne od pracy
09 12 22

Działalność nierejestrowana, czyli jak zarabiać więcej bez zakładania działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma formalnościami. Idea działalności nierejestrowanej to bardzo dobra okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier