Komornik coraz częściej zagląda do zadłużonych przedsiębiorców. W elektronicznym systemie „licytacje komornicze” można znaleźć całą masę lokali użytkowych, hal oraz magazynów, które idą pod młotek. Co można dziś kupić na licytacjach? Sprawdziliśmy.

Licytacje komornicze – efekt problemów firm

Pandemia, wojna, a także inflacja – to trio skutecznie pogrzebało już niejeden biznes. Jeśli dodamy do tego coraz wyższe stopy procentowe, zauważymy, jak mocno poturbowanych jest wielu przedsiębiorców oraz menadżerów. Sprawdziliśmy ile lokali użytkowych, hal, a także magazynów jest obecnie w systemie licytacyjnym Krajowej Rady Komorniczej. Powodów do optymizmu niestety nie widać, ale licytacje komornicze to okazja na tańsze zakupy.

CZYTAJ TAKŻE: Licytacje komornicze to zupełnie nowy serwis

Co komornik może zabrać firmie?

Według stanu na dzień 23.06.2022 w systemie licytacji komorniczych znajdowały się aż… 72 lokale użytkowe, których licytacje zaplanowano do października 2022. Wiele z nich trafiło tam na skutek potężnych kosztów, spirali zadłużenia i coraz gorszej kondycji przedsiębiorców. Każdy z nich znalazł się w sytuacji, w której oko w oko musiał stanąć z komornikiem. A to już ostateczność i potwierdzenie fatalnego obrotu spraw.

Tego samego dnia w systemie KRK znajdowało się 37 hal i magazynów oraz 36 maszyn i urządzeń przemysłowych, których licytacje zaplanowano do końca września. W tym gronie znajdują się m.in. armatki śnieżne, wózki widłowe, koparka, dźwig, śrutownica czy giętarka.

Szansa na tanie zakupy do firmy?

Teraz czas na brutalną prawdę o rynku. Nieszczęście w biznesie dla jednych czasem oznacza… okazję dla innych, którzy mogą kupić nieruchomości potrzebne w biznesie oraz używany sprzęt po niskich cenach. Wystarczy wejść na stronę https://licytacje.komornik.pl, która zawiera obwieszczenia o licytacjach z całego kraju. Okazji, jak zwykle w takich sytuacjach nie brakuje…

Są firmy, w których działy zaopatrzenia i inwestycji bacznie przyglądają się bieżącym ofertom licytacji komorniczych. Jak przyznają sami przedsiębiorcy, często to okazje na obniżenie kosztów. Kluczem jest znalezienie odpowiedniej oferty. Mamy wrażenie, że jest ich coraz więcej.