magazyn-firma
2 min. czytania

Szczepionka przeciwko COVID-19 w IKEA? Tak, ale w Izraelu

Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
23 02 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Znana sieć zaprasza klientów na bezpłatne iniekcje. Szczepionka przeciwko COVID-19 jest dostępna dla każdego przed wejściem do sklepu. To kolejny pomysł władz Izraela na uodpornienie społeczeństwa.

Podczas gdy Europa boryka się z opóźnieniami w dostawach szczepionek, Izrael robi kolejny krok do przodu. Szczepieniu można poddać się nie tylko w punktach medycznych, ale i podczas wizyty w ulubionym sklepie.

Szczepionka przeciwko COVID-19 w Izraelu jest ogólnodostępna

Jak informuje Rzeczpospolita nie tylko IKEA, ale i inne placówki działające na terenie Izraela oferują swoim klientom szczepienia. Tego typu działania mają zachęcić obywateli do poddania się krótkiemu zabiegowi, bez konieczności zmiany planów. W ten sposób państwo dba o nabywanie odporności stadnej, która ma uchronić mieszkańców Izraela przez zagrożeniem związanym z szalejącym koronawirusem.

CZYTAJ TAKŻE: Małe i średnie firmy bez płynności finansowej. Winny koronawirus

Trwająca trzy dni akcja została przeprowadzona w sklepach w: Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie. Jej początek przypadł na 21 lutego, czyli pierwszy dzień luzowania restrykcji, podczas którego otwarte zostały sklepy i centra handlowe. Przyjęcie dawki leku nie było warunkiem koniecznym, by wejść do placówki. Ale stało się ciekawą akcją promującą szczepienie.

CZYTAJ TAKŻE: Coraz więcej branż apeluje o szczepienia przeciwko COVID-19

Akcja powszechnych szczepień przeciwko COVID-19 trwa w Izraelu od paru tygodni. Z danych przekazych przez ten kraj wynika, że na 9,3 mln obywateli, pierwszą dawkę podano już ponad 4,3 mln osób. Blisko 3 mln przyjęły już obie zalecane dawki.

W Polsce szczepionka przeciwko COVID-19 trudno dostępna

W naszym kraju nic nie wskazuje na to, by punkty szczepień były powszechne i ogólnodostępne. Ani też, by jakakolwiek sieć handlowa oferowała szczepienia na swoim terenie. W każdym województwie znajdują się placówki, które dokonują iniekcji, ale jest to proces czasochłonny i utrudniony z uwagi na opóźnienia w dostawach leku.

W tej chwili zgodnie z Narodowym Programem Szczepień zastrzykom poddawane są grupy traktowane priorytetowo. Po pracownikach służby zdrowia, domów opieki społecznej i seniorach przyszedł czas na nauczycieli i przedstawicieli kolejnych grup wiekowych. Na razie nie zapowiada się, by można było poddać się szczepieniu w jakimkolwiek sklepie.

To Cię zainteresuje

Masz problemy w firmie? Poznaj 5 czynników, które ją dobiją. I to na pewno!

Nawet najlepiej prosperujące firmy, czasem dotykają kłopoty. Problemy w firmie, nawet te przejściowe mogą przerodzić się w poważny…
Problemy w firmie

OLX ma problem. Serwis z zarzutami UOKiK

OLX usłyszał zarzuty od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o sortowanie ofert w serwisie, które może…
OLX

iPhone 14. Ile trzeba zapłacić za najbardziej wypasionego iPhone’a?

10 tysięcy pękło – grzmią polskie portale branżowe, pisząc o cenach najnowszego i najdroższego iPhone’a w naszym kraju.…
iPhone 14

Ile kosztuje iPhone 14 w Polsce? Od kiedy można go zamawiać?

Wiadomo już ile kosztuje iPhone 14, a także od kiedy będzie można go zamówić. Powiedzmy to jasno –…
ile kosztuje iPhone 14?

Pomysł na biznes. Kawa na wynos sprzedaje się jak nigdy!

Ponad połowa naszych rodaków chętnie pije kawę poza domem. Ośrodek ARC Rynek i Opinia stwierdza, że odsetek kawoszy…

Ile kosztuje godzina korepetycji? Czy warto zostać korepetytorem?

Ile kosztuje godzina korepetycji? Ceny korepetycji zależą od wielu zmiennych. Podstawową jest przedmiot, z którego prowadzone są dodatkowe…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier