magazyn-firma
2 min. czytania

Tablet do pracy: czy takie rozwiązanie ma sens?

tablet do firmy
Autor
Krzysztof Swoboda
Opublikowano
20 09 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Kiedy myślimy o urządzeniu do pracy, to zdecydowana większość z nas ma przed oczyma komputer PC lub laptopa. A gdyby tak zainwestować w tablet i spróbować uczynić z niego swoje narzędzie robocze? Podpowiadamy, czy jest w tym sens.

Czym wyróżnia się tablet?

To urządzenie, które - w bardzo dużym uproszczeniu - można określić mianem "dużego smartfona". W 2021 roku wielkość zdecydowanej większości tabletów waha się między 8,9 a 13 cali. Ma to bardzo duże znaczenie. Dlaczego? Ponieważ oznacza to, że obszar roboczy ekranu nie będzie zbyt duży.

Oczywiście, na rynku można kupić na przykład 11,9-calowe laptopy, jednak to tylko wycinek rynku. Większość ma przekątną nie mniejszą niż 13 cali. Tablet to z założenia ustawienie nastawione nie tyle co na generowanie treści, a na ich konsumpcję.

Oznacza to, że o wiele lepiej przegląda się na nim media społecznościowe niż tworzy duże, rozbudowane wpisy tematyczne, na przykład na firmowego bloga. To jednocześnie zaleta, ale i słabostka tego segmentu urządzeń. Segmentu, który dziś odpowiada za nie więcej niż 2-3% rynku mobilnego. Widać więc dość dobitnie, że urządzenia nie wzięły rynku szturmem.

Tablet do pracy - czy to może się udać?

Wiele zależy od tego, jaki to rodzaj pracy. Jeśli poszukujemy idealnego narzędzia do e-learningu czy takiego, na którym będziemy wyświetlać firmowe prezentacje, to tablet jest świetną opcją. Jest lekki, poręczny, a za sprawą Androida lub Apple iPad OS, wspiera ogromną liczbę aplikacji.

Sytuacja komplikuje się, kiedy chcemy uczynić z tabletu narzędzie, z pomocą którego będziemy notować ważne rzeczy podczas firmowych narad czy tworzyć treści. Na szczęście producenci szybko zdali sobie sprawę z tego mankamentu i zaproponowali rozwiązanie.

Jest nim naturalnie dopinany moduł klawiatury. W obecnych czasach niemal każde urządzenie tego typu ma już swoją własną, "oficjalną" klawiaturę, jaką można dokupić. Przykładowo Apple, które rządzi na rynku tabletów, ma w swoim portfolio aż trzy różne wersje takiego dodatku.

W jakich segmentach rynku tablet do pracy to coś godnego uwagi?

Bez wątpienia to świetne narzędzie dla menedżera social mediów. Tworzone tam treści zwykle są krótkie. Opierają się na CTA i ciekawych zdjęciach lub linkach do wpisów z firmowej strony. Jeśli kupimy tablet z odpowiedniej jakości kamerą, to będziemy mogli szybko zrobić zdjęcie, wyedytować je, a później od razu wrzucić do internetu.

ZOBACZ TEŻ: Dobry laptop do firmy – czym kierować się przy wyborze?

Jest to niezastąpione narzędzie podczas szkoleń, które odbywają się na odległość. Z racji, że COVID-19 zapewne zostanie z nami na dłużej, inwestycja w tablet może w niektórych sektorach rynku być świetnym pomysłem. Urządzenie powinno sprawdzić się m.in. w działach HR.

Czy odpowiednio doposażony tablet jest w stanie zrównać się w komforcie pracy z laptopem? Zdania są podzielone. Wiele jednak wskazuje na to, że jesteśmy już bardzo blisko tego momentu. Przełom można przypisać nowemu procesorowi od Apple: M1. Układ napędza nie tylko tablety, ale i laptopy producenta. Oznacza to, że ich moc obliczeniowa jest w pełni wystarczająca do większości działań, jakie chcielibyśmy na naszym tablecie wykonać.

To Cię zainteresuje

13 01 23

Tylko u nas: Onesano. Znana spółka giełdowa zmienia formułę działalności

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Innowacyjna spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku…

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. Sklepy będą chętniej przyjmować opakowania?

Grupa Żywiec zapowiedziała, że od lutego kaucja za butelki wyniesie 1 zł. To o 100 proc. więcej niż…
żywiec

Siedziba firmy - jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać.

Siedziba firmy to jeden za ważniejszych wyborów dla przedsiębiorcy. Jeśli zastanawiasz się jaki adres jednoosobowej działalności gospodarczej wybrać?…
siedziba firmy

Akcesoria biurowe niezbędne w każdym biurze

Uporządkowane, kompleksowo wyposażone biuro, w którym wszystko leży na właściwym miejscu – to bez wątpienia pożądane warunki do…
09 12 22

Działalność nierejestrowana, czyli jak zarabiać więcej bez zakładania działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma formalnościami. Idea działalności nierejestrowanej to bardzo dobra okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez…
05 12 22

Nietypowy skutek inflacji. To ostrzeżenie dla branży handlowej.

Inflacja, drożyzna i szybkie ubożenie Polaków powoduje, że w sklepach jest coraz więcej kradzieży. Liczba tego typu przestępstw…
kradzieże w sklepach

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier