Nie żyje twórca fabryki cukierniczej oraz sieci Hoteli Gołębiewski. Kim był Tadeusz Gołębiewski?

Kim był Tadeusz Gołębiewski

Tadeusz Gołębiewski urodził się 1 stycznia 1943 roku. Był znanym przedsiębiorcą oraz twórcą Fabryki cukierniczej oraz sieci Hoteli Gołębiewski. Według informacji mediów powołujących się na źródła w TAGO, biznesmen zmarł w środę 22 czerwca 2022 r. Miał 79 lat.

Produkcją wyrobów cukierniczych zajął się w 1966 roku. W 1972 pod Radzyminem utworzył znaną na rynku firmę TAGO. W 1989 roku wybudował hotel w Mikołajkach (Warmińsko-Mazurskie). Obiekt ruszył w 1991 roku. Za sprawą intensywnego marketingu, głównie w rozrywkowych programach telewizyjnych marka hotelu była jedną z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce.

Hotelowe imperium Gołębiewskiego

W 1998 roku kupił w stanie surowym hotel w Białymstoku, którego pierwotnym inwestorem był Orbis. Rok później nastąpiło otwarcie. Do listy sieci „Gołębiewski” wkrótce dołączyła Wisła oraz Karpacz. Obecnie trwa budowa potężnego obiektu w Pobierowie nad morzem. Ma być to największy budynek w sieci.

CZYTAJ TAKŻE: Zbigniew Kuczma nie żyje, kim był?

Twórca TAGO i biznes

Twórca TAGO był członkiem Polskiego Klubu Biznesu. Był osobą kojarzoną z sukcesami ery transformacji ustrojowej i gospodarczej. Za sprawą sieci hoteli, jego nazwisko było głównie kojarzona z branżą HORECA.