magazyn-firma

Urząd Skarbowy bierze przykład z wielu firm oraz instytucji i… przeprowadza badanie satysfakcji klientów. O co konkretnie pyta skarbówka i do czego wykorzystuje wyniki ankiety? 

Urząd skarbowy i badanie satysfakcji

Badanie satysfakcji jest związane z programem „Klient w centrum uwagi KAS”. Jak wyjaśniono w komunikacie Krajowej Administracji Skarbowej ma ono charakter ciągły i jest prowadzone w formie elektronicznej.

Dlatego, jeśli w ostatnim czasie załatwiałeś lub załatwiałaś cokolwiek w urzędzie skarbowym, bądź gotowy na maila od… samego naczelnika skarbówki. Wewnątrz znajduje się ankieta opracowana przez specjalistów. Jej wypełnienie nie zajmuje dużo czasu.

Jak podaje KAS do tej pory od momentu rozpoczęcia takich badań, do naczelników urzędów skarbowych wróciło ponad… 108 tysięcy wypełnionych ankiet. Krajowa Administracja Skarbowa przekonuje, że ankieta jest anonimowa, a także nie jest obowiązkowa. Jeśli więc znajdziesz chwilę czasu, możesz pochwalić urzędnika, który zajmował się Twoją sprawą lub napisać szczerze, co „leży Ci na wątrobie”.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie urządzenie RTV/AGD można wziąć na firmę?

O co pyta skarbówka?

Ankiety zostały przygotowane w taki sposób, by w sposób ciągły badać kilka parametrów oraz na bieżąco oceniać nastroje klientów. Po pierwsze mówimy o poziomie satysfakcji, czyli czy jesteśmy zadowolenia z ostatniej wizyty w skarbówce. Są też pytania odnośnie rekomendacji, czyli polecania obsługi.

Fiskus jest ciekawy także, czy załatwienie sprawy było łatwe. Ciekawie wygląda pytanie o… emocje związane z wizytą w US oraz tzw. skuteczności pierwszego kontaktu. Skarbówka chce wiedzieć jaki procent spraw udaje się załatwić podczas jednej wizyty. Udało się Wam? Koniecznie napiszcie o tym w ankiecie. Zresztą, jeśli nie – również.

Jak podatnicy oceniają urzędy skarbowe?

Poniżej przedstawiamy wyniki badania na podstawie ponad 108 tysięcy ankiet wypełnionych od kwietnia 2021 roku. Jak się okazuje podatnicy bardzo dobrze oceniają US. O to wyniki przedstawione przez KAS.

Poziom satysfakcji – 82%

Parametr poziomu rekomendacji – 84%

Poziom braku wysiłku – 75%

Pozytywne emocje – 88%

Skuteczność pierwszego kontaktu – 77%

Średni poziom satysfakcji po wizycie w urzędzie skarbowym wyniósł 82%.

Która skarbówka jest najlepsza?

Na podstawie ankiet centrala KAS stworzyła własny ranking Izb Administracji Skarbowej, które mają najlepsze oceny. Liderem zestawienia jest Wrocław, na drugim Olsztyn, a podium zamyka IAS w Szczecinie.

 

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

30 09 22

Zatory płatnicze: Małe firmy wreszcie lepiej chronione?

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy antyzatorowej, której efektem ma być m.in. wzmocnienie…
zatory płatnicze
30 09 22

Koniec Getin Banku. Co z pieniędzmi? Co z akcjami?

To koniec Getin Banku. Getin Noble Bank został objęty przymusową restrukturyzacją. O swoje pieniądze nie muszą martwić się…
Koniec Getin Banku
29 09 22

PILNE! Zamrożenie cen prądu przyjęte przez Sejm. Kto skorzysta? Na jakich warunkach? [NOWE FAKTY]

Słowo „zamrożenie” nie brzmi najlepiej tuż przed zimą, i to w środku kryzysu energetycznego. Niemniej, „zamrożenie cen prądu”…
Zamrożenie cen prądu

Funty z wizerunkiem królowej będą wycofane? Bank Anglii podjął decyzję!

Jeszcze w tym roku Wielka Brytania pozna nowy wzór banknotów z wizerunkiem króla Karola III. Ich wejście do…
funty będą wycofane

Podatek od nadmiarowych zysków. Która firma go zapłaci?

Podatek od nadmiarowych zysków, traktowany przez wielu jako „podatek Sasina” ma dotyczyć firm zatrudniających ponad 250 osób. Zapisano…
podatek od nadmiarowych zysków

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier