magazyn-firma

Wystarczy poszperać w internecie, by przekonać się, że kreatywność przedsiębiorców zajmujących się handlem nie zna granic. Rząd od 1 lutego nakłada legislacyjną uszczelkę na zakaz handlu w niedzielę, jednak już po sieci krążą pomysły jak to ograniczenie obejść.

Zakaz handlu w niedzielę

Trzeba przyznać, że pomysłowość przedsiębiorców na to, jak omijać zakaz handlu w niedzielę, właśnie znalazła ujście na internetowych forach, a nawet fachowych artykułach. Zadanie jest karkołomne, bowiem modyfikacja przepisów wydaje się skuteczna. Ale czy tak jest w istocie?

Przypomnijmy, od 1 lutego będzie obowiązywał zapis, który pozwala na otwarcie sklepu w niedzielę niehandlową, jeśli punkt świadczy usługi pocztowe. Warunek jest jednak potężny. Przychody z tej działalności muszą przekroczyć 40 procent całościowego przychodu.

CZYTAJ TAKŻE: Niedziele handlowe 2022. Żabka zyskuje przewagę

To oznacza, że duże sklepy nie będą mogły otworzyć swoich placówek. Spełnienie wymogu 40 procent przychodów z działalności pocztowej wydaje się być nie do wykonania. Zresztą, małe sklepy też mogą mieć z tym problem. Nie mamy złudzeń, zamiana sklepu spożywczego w punkt pocztowy z dużymi przychodami to raczej niezwykle trudnie zadanie.

Nie oznacza to jednak, że kreatywni przedsiębiorcy już szukają wyjścia z sytuacji i dzielą się pomysłami, jak sobie z taką prawną uszczelką poradzić. Oto i one.

ZOBACZ PIERWSZY POMYSŁ >>

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

05 10 22

Do komornika przez notariusza. Będą notarialne nakazy zapłaty!

Rząd przyjął forsowany przez resort sprawiedliwości projekt ustawy o notariacie. Wśród kilku rozwiązań, szczególnie ważnym dla przedsiębiorców będą…
Notarialne nakazy zapłaty

Domy powyżej 70 m2 zabudowy bez pozwolenia? Szykuje się budowlana i prawna rewolucja

Rząd już jakiś czas temu zapowiadał, że to tylko kwestia czasu, by również domy powyżej 70 m2, były…
domy powyżej 70 m2

Umowa na okres próbny 2023. Co się zmienia?

Od 1 stycznia 2023 roku wejdą w życie nowe zasady dotyczące zatrudniania osób na okres próbny. Mowa o…
umowa na okres próbny

Licytacje komornicze. Samochody dostawcze da się kupić. Sprawdziliśmy jakie!

Kiedy na rynku auta drożeją, a wybór jest czasem iluzoryczny, warto zajrzeć na licytacje komornicze. Samochody dostawcze potrzebne…
Licytacje komornicze. Samochody dostawcze
30 09 22

Zatory płatnicze: Małe firmy wreszcie lepiej chronione?

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy antyzatorowej, której efektem ma być m.in. wzmocnienie…
zatory płatnicze
30 09 22

Koniec Getin Banku. Co z pieniędzmi? Co z akcjami?

To koniec Getin Banku. Getin Noble Bank został objęty przymusową restrukturyzacją. O swoje pieniądze nie muszą martwić się…
Koniec Getin Banku
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier