magazyn-firma

Wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów klas I-III to niemały kłopot dla rodziców, szczególnie pierwszoklasistów, którzy od 9 listopada muszą pozostać w domach. Czy również tym razem będzie obowiązywał dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Kto będzie mógł skorzystać z pomocy państwa? Podpowiadamy.

Od kiedy dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego już skorzystali rodzice podczas wiosennego zamknięcia szkół i skierowania wszystkich uczniów na naukę zdalną. Poprzednio, wsparcie obowiązywało do 20 września br. Teraz, w związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń obowiązujących od 9 listopada, rząd powraca do dodatkowego zasiłku - wynika z informacji ministerstwa rodziny i polityki społecznej.

Firma w małym mieście. Pomysł na biznes

W związku z niezwykle trudną sytuacją epidemiczną w kraju, dużym wzrostem przypadków zakażeń koronawirusem i wynikającymi z tego decyzjami i obostrzeniami, (...) zdecydowaliśmy o przywróceniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego, na zasadach jakie obowiązywały we wrześniu br. – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Według projektu rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie, dodatkowe wsparcie dla rodziców będzie przysługiwało przez 21 dni – od 9 do 29 listopada 2020 r., czyli w okresie wprowadzenia nauki zdalnej dla najmłodszych uczniów.

Kiedy należy się dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ma obowiązywać np. w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły czy klubu dziecięcego z powodu COVID-19. Mowa o placówkach z których korzystają dzieci oraz dorosłe osoby niepełnosprawne.

Innym przypadkiem jest sytuacja, w której placówka nie będzie mogła zapewnić opieki z powodu czasowego ograniczenia jej funkcjonowania w związku z zagrożeniem epidemicznym. Tak samo traktowane będzie ograniczone otwarcie wymienionych placówek.

Komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał rodzicom dzieci do lat 8, a także ubezpieczonym rodzicom dzieci: do lat 16 z orzeczeniem o niepełnosprawności, do lat 18 ze znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a także do 24 lat, w przypadku ważnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

 

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Podatek od nadmiarowych zysków. Która firma go zapłaci?

Podatek od nadmiarowych zysków, traktowany przez wielu jako „podatek Sasina” ma dotyczyć firm zatrudniających ponad 250 osób. Zapisano…
podatek od nadmiarowych zysków

Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła…
porównywarka cen węgla

CEIDG czeka rewolucja! Co się zmieni w jednym okienku?

CEIDG czeka rewolucja. Zresztą kolejna już w ostatnich latach. Tym razem resort rozwoju przygotował nowelizację ustawy regulującej działanie…
CEIDG

Frankowicze w tarapatach. Najpierw cios od Moskwy, teraz od Berna

Ogłoszenie mobilizacji przez Putina umocniło w środę franka, uznawanego za bezpieczną przystań do rekordowych poziomów. 24 godziny później…
Frankowicze
20 09 22

Ile kosztuje polecony priorytet? Poczta Polska znów podnosi ceny

Ile kosztuje polecony priorytet? Odpowiedź na to pytanie znów zmieni się od 1 października 2022 r. Poczta Polska…
Ile kosztuje polecony priorytet?
20 09 22

Tarcza Solidarnościowa dla firm

Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw oraz ograniczenie dynamiki wzrostu cen dla konsumentów – takie efekty w ocenie Ministerstwa Rozwoju ma…
Tarcza Solidarnościowa
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier