magazyn-firma

Zniesienie konieczności odbycia noclegu, a co za tym idzie zwiększenie liczby podmiotów, które mogą realizować opłaconą usługę. Zmiany w bonie turystycznym to dobra informacja dla podmiotów związanych z branżą turystyczną.

Polski Bon Turystyczny to rządowy pomysł walki z trudną sytuacją, spowodowaną pandemią koronawirusa. Jej beneficjentami są zarazem rodziny, które otrzymują dofinansowanie do wypoczynku, jak i firmy turystyczne, w których można bon zrealizować. Wsparcie należy wykorzystać do końca marca 2022r. Do tej pory bonem można było „opłacić” tylko pobyt w hotelu oraz udział w imprezie turystycznej o ile wiązało się to z co najmniej jednym noclegiem.

CZYTAJ TAKŻE: Monopoly po polsku, czyli kolejne pola, na których musisz za coś płacić. Podatki 2021. Lista

Jakie zmiany w bonie turystycznym

Na mocy ustawy z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 poz. 159) dotychczasowe przepisy zostały znowelizowane. Zapis uzależniający wykorzystanie bonu od noclegu został zmieniony.

Bon będzie można wykorzystać także na udział w jednodniowej wycieczce o ile, w jej trakcie będzie zrealizowany „pakiet atrakcji”. Słowo „pakiet” należy rozumieć jako co najmniej dwie formy spędzenia czasu w trakcie imprezy turystycznej. Organizatorzy dostali więc większą dowolność przy ustalaniu planu. Jednym z jego punktów może być zwiedzanie miasta z przewodnikiem lub rejs statkiem. A nawet udział w zawodach sportowych. Możliwość poszerzenia oferty to znakomite wieści dla wszystkich podmiotów świadczące tego typu usługi, gdyż dzięki temu mogą zyskać więcej zleceń.

Kto może przyjmować Bony Turystyczne

Zgodnie z przepisami do grupy podmiotów, które mogą pobierać opłaty w postaci Polskiego Bonu Turystycznego są: przedsiębiorcy turystyczni, organizatorzy turystyki, organizacje pożytku publicznego, realizujący usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski. Wszystkie firmy znajdują się w dostępnym w internecie spisie. Po wejściu na stronę: www.bonturystyczny.polska.travel klienci bez problemu mogą znaleźć najbardziej pasująca im formę spędzenia czasu, za którą „zapłacą” bonem. Działający w branży turystycznej przedsiębiorcy muszą dopisać się do tego spisu, jeśli chcą by trafili do nich turyści.

CZYTAJ TAKŻE: Zadłużenie branży HoReCa rośnie. W najtrudniejszej sytuacji drobni przedsiębiorcy

Jak dopisać się do listy Podmiotów Akceptujących Bony

Pierwszym krokiem jest rejestracja na podlegającej ZUS Platformie Usług elektronicznych (PUE ZUS). Niezbędne do tego będzie podanie następujących danych:

  • imienia i nazwiska, nazwy lub firmy
  • adresu zamieszkania, adresu siedziby, adresu wykonywania działalności
  • numeru identyfikacyjny NIP
  • informacji o wpisie do właściwego rejestru branży turystycznej,
  • numeru wpisu potwierdzającego możliwość prowadzenia działalności gospodarczej
  • informacji o oferowaniu usług hotelarskich lub imprez turystycznych
  • numeru rachunku bankowego stworzonego na potrzeby dzialności
  • firmowego adresu poczty elektronicznej
  • numeru telefonu firmy
  • personaliów osoby dokonującej rejestracji, upoważnionej do reprezentowania firmy.

Nowelizacja poszerzyła ten katalog o adres miejsca prowadzonej działalności turystycznej. Dzięki temu wyszukiwanie w spisie jest jeszcze łatwiejsze. Do potwierdzenia przesłanych danych i uwierzytelnienia zgłaszanego podmiotu niezbędne będzie skorzystanie z środka identyfikacji elektronicznej np. profilu zaufanego.

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

PILNE!!! Stopy procentowe bez zmian! RPP zaskoczyła ekonomistów

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie - poinformował Narodowy Bank Polski. To zaskakująca…
stopy procentowe
05 10 22

Do komornika przez notariusza. Będą notarialne nakazy zapłaty!

Rząd przyjął forsowany przez resort sprawiedliwości projekt ustawy o notariacie. Wśród kilku rozwiązań, szczególnie ważnym dla przedsiębiorców będą…
Notarialne nakazy zapłaty

Umowa na okres próbny 2023. Co się zmienia?

Od 1 stycznia 2023 roku wejdą w życie nowe zasady dotyczące zatrudniania osób na okres próbny. Mowa o…
umowa na okres próbny

Licytacje komornicze. Samochody dostawcze da się kupić. Sprawdziliśmy jakie!

Kiedy na rynku auta drożeją, a wybór jest czasem iluzoryczny, warto zajrzeć na licytacje komornicze. Samochody dostawcze potrzebne…
Licytacje komornicze. Samochody dostawcze
30 09 22

Zatory płatnicze: Małe firmy wreszcie lepiej chronione?

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy antyzatorowej, której efektem ma być m.in. wzmocnienie…
zatory płatnicze
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier