magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Od maja tego roku pojawi się nowy cennik Inpost. Firma zapowiada podwyżki cen paczek kurierskich i przesyłek do paczkomatów. Ostatnio Inpost podniósł ceny miesiąc temu.

Gdy w kwietniu Inpost podniósł ceny swoich produktów nic nie wskazywało na to, że będzie jeszcze drożej. Spore zmiany w cenniku dotyczą przede wszystkim usług dla klientów indywidualnych. Przesyłka w gabarycie A będzie o 70 groszy droższa (14,69 zł).

Gabaryt B będzie kosztował 15,69 zł (zamiast 14,99 zł). Zdecydowanie najbardziej zdrożeje przesłanie paczek o gabarycie C. Tutaj podwyżka wyniesie aż 90 groszy. Każda taka paczka będzie kosztowała od maja 17,39 zł.

Cennik Inpost

Poniżej prezentujemy cennik Inpost

Cennik Inpost – usługi kurierskie

Zdecydowanie bardziej „konkretne” podwyżki Inpost zaplanował w segmencie przesyłek kurierskich. Gabaryt A będzie kosztował 15,79 zł (zamiast 14,99 zł). Paczki o gabarycie B kosztować będą 17,29 zł (zamiast 16,49 zł). W przypadku największych przesyłek wzrost będzie znaczący. Za wysłanie przesyłki o gabarycie C zapłacimy 20,99 zł, czyli o złotówkę więcej, a gabaryt D to koszt 29,99 zł (o 1,5 zł więcej).


Koszt przesyłki kurierskiej Inpost

Podstawowy cennik Inpost dla klientów biznesowych się nie zmienia. Przedsiębiorcy będą musieli jednak zapłacić opłatę paliwową. To 13% wartości przesyłki, czyli o 5 pkt procentowych więcej niż w kwietniu.

To Cię zainteresuje

31 01 23

Zakaz sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci? Ministerstwo rozważa spore zmiany

Czy Ministerstwo Zdrowia wprowadzi zakaz sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci? Problem jest poważny. Aktualnie w Ministerstwie Zdrowia trwają…
25 01 23

Otwartość BNP Paribas Faktoring

Feminatywy pozostają jedną z najgłośniejszych kwestii poruszanych w dyskusjach o ewolucji języka polskiego. Sam temat nadal budzi wiele…
BNP Parbas
24 01 23

Ceny biletów PKP. Ma być taniej. Rząd ma plan

Ceny biletów PKP mają być niższe. I to jeszcze w styczniu. Będą też dodatkowe pieniądze dla PKP. Są…
ceny biletów
13 01 23

Inflacja w Polsce. Są nowe dane. Jest zaskoczenie?

Inflacja w Polsce w grudniu 2022 była zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami GUS. Wyniosła 16,6 proc. w ujęciu rok…

Dyrektywa Omnibus. Tak sprzedawcy omijają prawo

Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów nowe obowiązki. Chodzi m.in. o wyeliminowanie fałszywych promocji, które wprowadzały w błąd…
dyrektywa omnibus

Sklepy stacjonarne zamykają się na potęgę. Tylko w kilku segmentach znaczne wzrosty liczby otwarć

Blisko 4 tysiące sklepów stacjonarnych zamknęło się w Polsce w całym 2022 roku. To dane firmy Dun &…
sklep spożywczy

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier