Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR) rozpoczęła nabór do konkursu Innowator Podkarpacia. Konkurs adresowany jest do firm z sektora MŚP z Podkarpacia, które odnoszą sukcesy we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.

Konkurs dla firm

Udział w konkursie jest bezpłatny. Finansowany jest z projektu Enterprise Europe Network. Konkurs ma promować firmy innowacyjne, dysponujące produktem o wysokim standardzie. Do konkursu mogą zgłosić się mikro, małe i średnie firmy z siedzibą w województwie podkarpackim.

W tym roku do konkursu będą mogły też zgłosić się startupy.

Regulamin oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie internetowej RARR. Deklarację uczestnictwa w konkursie można przesyłać drogą elektroniczną do 27 sierpnia br.

Konkurs dla startupu

Firmy będą oceniane przez profesorów Politechniki Rzeszowskiej, specjalistów w dziedzinach, które są domeną podkarpackich firm. To przede wszystkim informatyka, chemia, mechanika i budownictwo. Dodatkowo przeprowadzają one audyt technologiczny.

Innowator Podkarpacia

W dotychczasowych 21 edycjach konkursu wzięło udział ponad 300 firm z regionu. Tytuł Innowatora Podkarpacia zdobyło ponad 60 przedsiębiorców.