magazyn-firma

Najpierw pandemia, potem wojna mocno namieszały na rynku przesyłek pocztowych i kurierskich. Jak wynika z wykazu, jaki opublikowała na swoich stronach Poczta Polska, łatwiej wysłać list na Wyspy Salomona niż do Kaliningradu.

Poczta Polska. Do jakich krajów można wysłać paczkę?

Paczkę EMS wyślemy do Senegalu i do Urugwaju, ale do San Marino, czy do Izraela już nie. Usługi pocztowe rządzą się swoimi prawami. To wynika z wielu uwarunkowań. Dlatego za każdym razem zanim zdecydujemy się wysłać cokolwiek za granicę, powinniśmy dokładnie sprawdzić, które kierunki są w danej usłudze obsługiwane przez pocztowców. Za chwilę podpowiemy, gdzie dokładnie to zrobić! Poczta Polska prowadzi dokładny i regularnie aktualizowany wykaz dostępnych usług na konkretnych kierunkach.

To ważna informacja m.in. dla przedsiębiorców, którzy potrzebują przesłać choćby próbkę produktu do potencjalnego klienta lub zrealizować gotowe zamówienie.

CZYTAJ TAKŻE: Ile kosztuje polecony priorytet? Poczta Polska zmienia ceny

Pandemia i wojna

Sytuację mocno skomplikowała najpierw pandemia, a potem wojna na Ukrainie. Jak się okazuje, obecnie żadne przesyłki, w tym także listowne do Rosji nie są przyjmowane do odwołania. Nawet nie próbujmy zatem zanosić na pocztę jakiejkolwiek korespondencji, czy paczki adresowanej do Kaliningradu, Moskwy czy Soczi. Od okienka odejdziemy z kwitkiem. I nie będzie to na pewno potwierdzenie nadania.

Fragment tabeli na stronie Poczty Polskiej - dostępność przesyłek międzynarodowych

Gdzie sprawdzić, do którego kraju wyślę paczkę?

Sprawdzenie, czy do danego kraju  prześlemy paczkę EMS, paczkę priorytetową lub ekonomiczną jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://www.poczta-polska.pl/realizacja-przesylek-zagranicznych/ i sprawdzić, czy dany kierunek jest obsługiwany przez Pocztę Polską. Wszystkie informacje spółka zamieściła formie tabeli. Ostatni wykaz poczta zaktualizowała ostatniego dnia września.

 

REKLAMA
(Wideboard)

To Cię zainteresuje

Poradnik dla właściciela małego parkingu. Zarządzanie w oparciu o cyfryzację

Cyfryzacja i automatyzacja parkingu wpływa na redukcję kosztów i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni z uwzględnieniem zmieniającego się zapotrzebowania…
navi parking

Inflacja delikatnie hamuje. Szczyt za nami?

17,4% wyniosła inflacja w listopadzie wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. To oznacza, że inflacja zaczyna hamować.…
inflacja
29 11 22

Tarcza antyinflacyjna mocno ograniczona. Zerowy VAT na żywność zostaje

Zerowy VAT na żywność zostaje, podatki od nośników energii wracają do pierwotnych stawek – taką rzeczywistość dla tarczy…
Zerowy VAT na żywność
29 11 22

Ustawa o fundacji rodzinnej może wejść w życie już w 2023 roku

Wyczekiwana przez przedsiębiorców Ustawa o fundacji rodzinnej, a dokładnie jej projekt, jest już w Sejmie. To oznacza, że…
Ustawa o fundacji rodzinnej
28 11 22

Przedsiębiorco, nie radzisz sobie z PUE ZUS? Będą korepetycje

W tym wypadku przepisy nie robią wyjątków. Od 1 stycznia 2023 roku każdy płatnik składem ma ustawowy obowiązek…
PUE ZUS
25 11 22

ING: BLIK bez kodu dla biznesu

Bank ING wprowadza usługę płatności BLIK bez kodu, czyli tzw. opcję „one click”. Jest ona dostępna w aplikacji…
BLIK bez kodu
REKLAMA
(Wideboard)

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier